Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy rozklad SKM

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

faktycznie z tym nocnym połączeniem między Redą a Trójmiastem jest tragedia

Ja jeszcze w Redzie nie mieszkam, ale jak byłem ze znajomkami na "Dniach Redy" to nie mogliśmy zostać do końca, bo nie było później połączenia :( i po Maleńczuku musieliśmy się już ewakuować

proponuje pisać do SKM o to, aby kolejke która jedzie z Rumi o 1.42 "puścić" z Redy... raz już nam się udało :) Marudziliśmy o porannym połączeniu i proszę... od poniedziałku kolejki zamiast co 15 minut pojadą co 8 min... a kolejki o 6.59 i 7.14 będą zaczynały w Redzie

link do formularza kontaktowego SKM
http://www.skm.pkp.pl/firma/kontakt/
Smerfetka
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

dorotka pisze:Mnie martwi bardziej fakt, że SKM o 21.00 z Gdańska Głównego jedzie tylko do Rumi, to sobie wymyślili... nie wiem czasem mam wrażenie, że ta cała SKM świadczy usługi z wielką łaską...
Nie no, to chyba jakiś żart...
Więc kończąc o 21 w Sopocie, muszę albo urywać się z pracy 15min, albo czekać 50min na kolejną SKM? Kogoś chyba tu poniosło...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

no faktycznie, nie za fajny układ z tą 21.00 w Sopocie... ale możesz jechać SKM o 21.21 do Gdyni i w Gdyni przesiąść się na sprintera Gdynia - Słupsk... tylko w tym przypadku będziesz miała 17 minut czasu na przesiadkę.... ale lepsze to niż czekać na SKM do 21.50... bo będziesz w Redzie 18 minut szybciej (o 22.11)
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Masakra, wtedy kiedy dużo osób kończy pracę - jest godzinna przerwa by dojechać do Redy i dalej...
Sam wiele razy jechałem z Sopotu 21:20 i mnóstwo osób wysiadało w Redzie i wiele też jechało dalej.. a teraz pociąg kończy bieg w Rumi.. Kto to wymyślił?!
Napisałem do Skm.. choć nie wierzę by ta banda nierobów cokolwiek z tym zrobiła..
Toć nie od dziś wiadomo, że pasażerów mają oni głęboko w ...! :(
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dostałem odpowiedź od SKM na moją prośbę wysłaną za pomocą formularza http://www.skm.pkp.pl/firma/kontakt/ ze strony SKM w sprawie dodatkowego nocnego pociągu Reda – Trójmiasto (a dokładnie o przedłużeniu trasy pociągu, który zaczyna bieg w Rumi o 1.42) i niestety ten pociąg nie będzie zaczynał w Redzie :(
Cytuje wiadomość w całości:
Szanowny Panie!

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Spółka z o.o. w odpowiedzi na otrzymany e-mail w dniu 13.12.2011 r. dot. rozkładu jazdy pociągów SKM niedostosowanego do potrzeb podróżnych uprzejmie wyjaśnia, że od stacji Rumia do stacji Słupsk nasza Spółka prowadzi przewozy po linii kolejowej zarządzanej przez Spółkę "PKP Polskie Linie Kolejowe” S.A. (PKP PLK S.A.).

Spółka ta została powołana dla udostępniania infrastruktury kolejowej (linii kolejowych i stacji), dla prowadzenia przewozów przez licencjonowanych przewoźników. Oprócz pociągów SKM po linii tej kursują pociągi innych przewoźników pasażerskich, uruchamiane są także pociągi przewoźników towarowych. PKP PLK S.A. musi uwzględniać wszystkie wnioski zgłoszone przez przewoźników i godzić ich interesy.

Z tego też względu nasza Spółka zmuszona jest do dostosowywania swojego rozkładu jazdy do warunków jakie oferuje zarządca linii, czyli PKP PLK S.A.

Wobec powyższego z przykrością informujemy, że z przyczyn, o których wspomniano wyżej oraz ze względów technicznych (przegląd sieci) konieczna jest przerwa w kursowaniu pociągów między godz. 23:42 - 02:58 na odcinku Rumia –Wejherowo, stąd też nie ma możliwości uruchomienia pociągu SKM nr 300, obecnie kursującego na odcinku Rumia – Gdańsk Gł., w relacji Reda – Gdańsk Gł., czy też uruchomienia dodatkowego pociągu.

Prosimy o przyjęcie naszych wyjaśnień.
Oczywiście o tej godzinie nie przejeżdża żaden pociąg tą trasą (przynajmniej osobowy) a apropo przeglądu sieci… to w takim wypadku ciekawe jak to możliwe jest, że w drugą stronę pociągi jeżdżą (w Redzie są o 1.02 i 1.42… a dopiero po tym pociągu 1.42 następują 2 godziny przerwy)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

na stronie SKM jest ankieta...jak mają kursować SKMki do Redy... Polecam głosować za jak największą częstotliwością http://www.skm.pkp.pl/
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze:na stronie SKM jest ankieta...jak mają kursować SKMki do Redy... Polecam głosować za jak największą częstotliwością http://www.skm.pkp.pl/
Niestety nie ma opcji "jak największej częstotliwości".
Jeżeli częściej rano, to rzadziej wieczorem.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Głos oddany, a ja i tak się już cieszę z porannej kolejki o 7.15 z Redy :-)
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Ja bym połączył dwie opcje! :)
> co 30 minut w ciągu dnia i wieczorem - co 10 minut w szczycie porannym i popołudniowym
> dodatkowe połączenia do Redy w szczycie porannym i popołudniowym
Ale kurde tak się nie da.. :(
Dla mnie ważne jest w miarę częste kursowanie rano i wieczorem więc muszę zrzec się dodatkowych połączeń do Redy :(
Eeech..
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Swoją drogą, gdy napisałem opinię (skargę) na skrócenie trasy pociągu (o 21:20 z Sopotu),
do Rumi - dostałem odpowiedź, że..
Ma to związek z remontem trasy Warszawa - Gdynia!
Kurcze.. a już myślałem, że miał na to wpływ remont torów na Śląsku, albo śmierć Kim Dzong Ila..
Co ma piernik do wiatraka?! (poza tym, że ma tyle samo liter :) )
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Johny Bravo pisze:Co ma piernik do wiatraka?! (poza tym, że ma tyle samo liter :) )
Wiatrak może się rozpierniczyć xD
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

na stronie SKM jest już nowy rozkład (od 1 kwietnia do EURO2012)
Agamtb

12 lat temu

Może w końcu będzie się przyjemniej podróżowało... http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Obl ... 56876.html
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tam jest zdjęcie wnętrza jedynego zmodernizowanego do dziś składu SKM. Czy ktoś miał to szczęście i załapał się choć raz na przejazd tym składem? Na jakiej trasie i w jakich godzinach jeździ to cudo? :)
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Owszem, zdarzyło mi się na niego załapać kilka razy, nawet dzisiaj nim podróżowałam. Na jakiej trasie jeździ to nie mam pojęcia, wydaje mi się, że to się zmienia co jakiś czas, ale może się mylę (dziś jechała z Gdańska do Chylonii w okolicach godziny 14).
ODPOWIEDZ