Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy rozklad SKM

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

hehe a mi się udało, bo moja podstawiana z Redy jest długa i puściutka Tak więc ja się ciesze, a Wam współczuje

Co do tego jednego jedynego zmodernizowanego grata, to on chyba jest już w Trójmieście, bo dostał wszystkie papiery. Teraz SKM ma go testować i jeszcze w grudniu ma zacząć jeździć. Następne składy mają przychodzić systematycznie od marca...ale już tyle obietnic było, że w sumie do póki nie zobaczymy nie ma co traktować tego jako pewnik
Dżoana
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

a o ktorej jezdzisz ? czy chodzi o kolejke o 6.59? ostatnio nia jechalam (miedzy swietami) i byla kompletnie pusta. Czy na codzien tez tak jest?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Dżoana pisze:a o ktorej jezdzisz ? czy chodzi o kolejke o 6.59? ostatnio nia jechalam (miedzy swietami) i byla kompletnie pusta. Czy na codzien tez tak jest?
tłumów w niej nie ma
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ta kolejka o 6.59 startuje z Redy, więc w Redzie nie ma problemu ze znalezieniem miejsca siedzącego.
Normalnie pierwsze stojące miejsca pojawiają się w okolicach Gdyni Stoczni, a teraz z uwagi na okres świąteczno noworoczny to na całej trasie spokojnie można usiąść.
Kuba
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Do 14 grudnia z dojazdem do szkoły miałem problem- pasowała mi jedynie ta o 7.05- mimo że wsiadałem na początku składu kolejka była zawalona ludźmi. Bardzo się ucieszyłem ze zmiany rozkładu, który okazał się bardzo dobry- mam częstszą kolejkę ze szkoły do domu i na odwrót.
Kolejka, jak napisał Wicek zaczyna o 6.59 w Redzie, a więc nie jedzie z Wejherowa, czy (matko święta!) ze Słupska lub Lęborka. Jedzie pusta zawsze i niema znaczenia gdzie się wsiada.
Uwielbiam komentarze w stylu "hańba, zdrada, eskaem nie dba o ludzi". SKM potrafi wozić powietrze, bo nikomu nie chce się wstać... 7 minut wcześniej.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

SKM w końcu poszła po rozum do głowy i pojawi się dodatkowe nocne połączenie z Wejherowa do Gdańska (od 8 marca), likwidując tym samym lukę pomiędzy 23.49 a 2.46

pojedzie dodatkowy pociąg z Wejherowa o 1.36 - u nas około 1.47

http://www.skm.pkp.pl/centrum-informacy ... backPid]=1
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Trochę się spóźnili Kilka lat temu ten pociąg był, potem go zlikwidowali i musiałem z Weja wracać albo taksówką, albo "z buta" xD
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić co się dzieje w rozkładzie SKM, bo już od jakiegoś czasu w weekendy kolejki jadące z Wejherowa do Gdańska mają niemal 20 minutowe postoje w Rumi? :-O
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

modernizują przystanki w Janowie i Chyloni.
Dodatkowo wymieniają podkłady pod torami na Leszczynkach i Grabówku.
Ale faktycznie ten rozkład jest chory.
Powinni puścić chociaż raz na godzinę kolejkę jadącą jak Sprinter z pominięciem Janowa, Cisowej, Leszczynek i Grabówka.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Pamiętajmy że od jutra wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy pociągów SKM i PKP
Nowy rozkład będzie obowiązywać od 15 pazdziernika do 9 grudnia, jak informuje kolej
to jest bardziej korekta kilku minutowa, związana z pracami modernizacyjnymi linii dalekobieżnych.

... oj fajnie by było gdyby tak często zmieniał się tabor SKM jak zmienia się rozkład jazdy.

http://www.skm.pkp.pl/dla-pasazera/info ... ckPid%5D=1
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

na nowy tabor to nie ma co specjalnie liczyć, póki właścicielem będzie PKP niewiele się zmieni
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Czemu? Przecież co chwila coś nowego dochodzi. Ostatnio doszedł Impuls, teraz (czego my pasażerowie nie widzimy) dwie zrewitalizowane drezyny WM-15. Na SKM cały czas coś jest dokupowane, więc nie mówcie, że nie, a że to nie jest kupno od razu 20 jednostek tylko pojedyncze sztuki co jakiś czas no to wybaczcie ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

wiesz co stałem ostatnio któryś raz z kolei na dworcu W-wa Zachodnia, tam już nie widać starych SKMek... mało nawet widać tych zmodernizowanych , ... no Sorry u nas jeżdżą dwie SKM nowe - połączone w jeden pociąg, zdecydowanie to za mało. Póki PKP jest właścicielem większościowy póty umowy przewozowe będą zawierane na 1 góra 2 lata, Na takich warunkach nikt nie da SKM kredytu na zakup nowych Składów, a pieniędzy własnych wystarczy na kolejne remonty dworców (dobre i to)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

zgadzam się.
Tabor SKM jest tragiczny... jedyny pociąg, który się nadaje do dzisiejszych czasów to ten Impuls.

Ale nie tylko tabor jest problemem SKM. Ogólnie pasażer jest tam zbędnym ogniwem
Przykład:
Większość pociągów ma system nagłośnienia, ale nie wiadomo w sumie po co on jest potrzebny, jak w przypadku nieplanowanego postoju na stacji przez 10-15 minut nikt nawet nie wspomni o tym pasażerom... i nie wiadomo czy będzie stało się 5 minut, żeby przepuścić jakiś inny pociąg, czy godzinę

Jedno co można pochwalić to powolne bo powolne, ale jednak modernizowanie peronów
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Mam juz trochę lat i nie pamietam, aby kiedykolwiek w godzinach szczytu w SKM nie było tłoku. Był zawsze.Faktem jest, że wtedy pracowały wszystkie stocznie i porty zatrudniajace tysiace pracowników.
W metro w Berlinie, Londynie (tam tylko byłem) w godzinach szczytu tłok. Prawdą jest, że częstotliwość jest znacznie wieksza, ale jednak. To prawda tabor SKM jest już do wymiany. Pożyjemy zobaczymy.
ODPOWIEDZ