Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy rozklad SKM

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Tam jest zdjęcie wnętrza jedynego zmodernizowanego do dziś składu SKM. Czy ktoś miał to szczęście i załapał się choć raz na przejazd tym składem? Na jakiej trasie i w jakich godzinach jeździ to cudo? :)
mi się zdarzało jeździć tym bublem i niestety w godzinach szczytu nie polecam :(
Ma strasznie nie wygodne fotele (ma wypukłość w miejscu krocza...co miało powodować, że będzie wygodniej...ale efekt jest taki, że jak się usiądzie...to lepiej się nie wiercić :) ), do tego w części składu są one ustawione jak w metrze bokiem...co jest skrajnie idiotyczne... no i przeważnie mam nieprzyjemność podróżować nim w godzinie szczytu... a ponieważ jest taki tylko jeden to jeździ pojedynczo... co oznacza, że jest w nim mega ciasno :(

ale to prototyp więc się nie dziwie, że średnio wyszedł.
Na pewno na duży plus przyśpieszenie... widać, że ten pociąg jest szybszy od pozostałych, poza tym co oczywiste daje poczucie czystości, a nie tak jak stare kolejki... no i jest bardziej przestronny...

Gdyby nie dwa błędy przy fotelach to byłby spoko... mam nadzieje, że w tych 21 co ma je modernizować SKODA zrobią normalne fotele (najlepiej te czerwone w stylu lotniczych...nie mylić z plastikami :) )

co do godzin podróży to nie ma reguły... ale bardzo często jeździ ok. 7.10 z Gdyni Głównej do Rumi
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

To samo jest tez w innych pociągach ( choćby tych na dłuższe trasy z PKP). Niby są nowocześniejsze, ale mam wrażenie, że siedzenia są zmniejszone i źle wyprofilowane. Osoba większej wagi nie ma szans by tam się zmieścić ( widziałam taka sytuację ). Już nie mówię o tych wyprofilowaniach o których piszesz. Nie wiem kto to wymyślił, ale one raczej utrudniają podróż niz ułatwiają. I wyobraźcie sobie, że tak ściśnięci musicie jechać 12 godz. :)

A co do tych nowych skm-ek to moze ktos wie czy w nich jest taka sama liczba miejsc jak w tych starych? Bo mam dziwne wrażenie, że miejsc jest mniej, może przez ta większą wszechstronność
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Tam jest zdjęcie wnętrza jedynego zmodernizowanego do dziś składu SKM. Czy ktoś miał to szczęście i załapał się choć raz na przejazd tym składem? Na jakiej trasie i w jakich godzinach jeździ to cudo? :)
codziennie podróżuję skm'ką i już wiele razy nim jeździłem. Fajne są w nim drzwi pomiędzy przedziałami na przycisk, przez co się nie otwierają na zakrętach, nie trzeba ich domykać... jedyny automat jaki szanuję:) Siedzenia są dla ludzi b. szczupłych i z małymi p...ami.... bo i dla mnie już jakoś przyciasne i niewygodne:)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze:Ma strasznie nie wygodne fotele (ma wypukłość w miejscu krocza...co miało powodować, że będzie wygodniej...ale efekt jest taki, że jak się usiądzie...to lepiej się nie wiercić :) ), do tego w części składu są one ustawione jak w metrze bokiem...co jest skrajnie idiotyczne.
Na temat tych pseudo foteli była burzliwa dyskusja na forum SKM, miejmy nadzieję, że prezesostwo przeczytało co na ten temat pisaliśmy i więcej tego typu siedzeń nie będą montowali:P

Co do ustawienia krzeseł a'la metro, to też nie była to trafna decyzja. Może to taka moja polska mentalność i przyzwyczajenie, ale nie lubię mieć przed sobą widoku czyjejś pupy w przypadku gdy część pasażerów musi stać :P


A jeżeli chodzi o modyfikacje, to SKM dużo mówi i mało robi. Jeden przetarg już się odbył, niestety SKM nie dostarczyło pieniędzy w odpowiednim czasie i wszystko przepadło. Teraz odbył się drugi przetarg na modernizację 21 EZT, wygrał pojawiający się nie wiadomo skąd Tabor Szynowy Opole
http://www.skm.pkp.pl/uploads/tx_przeta ... rty_20.pdf
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze:
Wicek pisze:Ma strasznie nie wygodne fotele (ma wypukłość w miejscu krocza...co miało powodować, że będzie wygodniej...ale efekt jest taki, że jak się usiądzie...to lepiej się nie wiercić :) ), do tego w części składu są one ustawione jak w metrze bokiem...co jest skrajnie idiotyczne.
Na temat tych pseudo foteli była burzliwa dyskusja na forum SKM, miejmy nadzieję, że prezesostwo przeczytało co na ten temat pisaliśmy i więcej tego typu siedzeń nie będą montowali:P
Na stronie trojmiasto.pl także toczyła się dyskusja, a właściwie kometarze pod informacją o modernizacji zostały zdominowane przez zażalenia użytkowników SKM :P. I słusznie, siedzenia są niewypałem, tak samo jak i przedział metro (chociaż w nim przynajmniej są normalne płaskie fotele :P). Ten przedział inspirowany metrem chyba miał służyć upchnięciu większej ilości ludzi, ale skutecznie uniemożliwia on jakikolwiek ruch, który nie kończyłby się przetrąceniem osoby siedzącej obok.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Czy ktoś wie dlaczego zlikwidowano kolejkę z Redy do Gdyni o godz. 7:14? :(
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ten nowy rozkład to totalna klapa 3 składowe skm-ki do G.Głównej to przesada w tym 2 pociągi na godzinę do Wejherowa (mówię tu o podróży z G.Głównej) plus ewentualny sprinter

W sumie to też jestem rozgoryczony, że 7.14 nam zabrali, z tego co gdzieś przeczytałem to więcej pociągów ma kursować do Rumi. Co za banda bez mózgów pracuje w SKM ?!
Redzianin od urodzenia
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Kolejka o 7:14 pewnie wróci, bo już tak było, że ją zlikwidowali na czas zmienionego rozkładu, a potem znów się pojawiła (ku uciesze wielu podróżnych). Nowy rozkład jest fatalny, ale od czerwca powinno być normalnie..
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Czy ktoś wie dlaczego zlikwidowano kolejkę z Redy do Gdyni o godz. 7:14? :(
W aktualnym rozkładzie nie ma tej kolejki, jak i żadnej innej która zaczynałaby w Redzie, dlatego, że przebudowywane są tory na Chylonii i z Małego Trójmiasta Kaszubskiego wyjeżdża i wraca co któraś kolejka (bo jeżdzą tam po jednym torze)... reszta zaczyna i kończy w Gdyni Głównej... ale na szczęście ten układ będzie jeszcze tylko przez 21 dni :)

Na stronie SKM dostępny jest już nowy rozkład (od 1 VI do 28 VI) gdzie ta i inne zabrane teraz kolejki powracają :)
http://www.skm.pkp.pl/centrum-informacy ... backPid]=1
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Może nie na temat, ale warto być na bieżąco ze stanem pociągów :)
"Nowa" SKM się lekko uszkodziła :) a dokładniej wykoleiła w Gdyni Chyloni
video:http://youtu.be/JtGZ-7bBdgs

Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

a szkoda, miło się nim podróżowało... tylko te siedzenia jakoś niewygodne:)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pamiętajcie (Ci którzy jeżdzą SKM), że od jutra nowy rozkład... wracają kolejki, które startują z Redy (6.59 i 7.14)

http://www.skm.pkp.pl/centrum-informacy ... backPid]=1
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Fantastycznie, ale teraz już nie skorzystam :P
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

w poniedziałek korekta nowego rozkładu jazdy (który obowiązuje od piątku)

Niestety po korekcie jest znacznie, znacznie gorszy
http://www.skm.pkp.pl/centrum-informacy ... backPid]=1

w dni powszednie w porannym szczycie zamiast co 8 minut kolejka pojedzie co... 20 min, a w popołudniowym zamiast co 15 min pojedzie co 25 min
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

to ja już nic nie rozumiem, tak się zarzekają, że zależy im, na większej liczbie połączeń z MTK... i co? i jedno wielkie DNO
ODPOWIEDZ