Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy rozklad SKM

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Rozjazdy w teorii są podgrzewane ale jak to w praktyce wygląda to nie wiem.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

w praktyce wygląda to tak, że pomimo tego że są podgrzewane to i tak panowie muszą ze szczotką i łopatą wyjść i rozjazdy czyścić ręcznie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Gajos pisze:Rozjazdy w teorii są podgrzewane ale jak to w praktyce wygląda to nie wiem.
nie wiem czy o to Wam chodzi, ale chyba w praktyce to wygląda tak jak widać w odcinku Kolej TV, gdzie tłumaczy to Dyrektor Zakładu Lini Kolejowych w Warszawie :)

Link poniżej ( materiał od min 6.07 )

http://kolejtv.pl/odcinek/kolej-tv-0912 ... kowych-90/
Ewa
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wspominacie, że pociąg 7:06 z Redy w kieunku gdańska jest zatłoczona, niestety 7:23 nie jest nic lepiej, ludzie jadą ściśnięci jak śledzie. Pisałam również skargę w formularzu PKP, ale czy to coś da??? ostatnio pociąg którym jechałam stał długo w Rumii i widziałam jak odjeżdżał ten podstawiany w Rumii - połowa zupełnie pusta, a przecież on z Redy odjeżdżał pełen, więc bardziej ekonomiczne połączenie. Niejednokrotnie rano, albo w drodze powrotnej z Gdyni Głównej po 16:00 jestem świadkiem jak ludziom robi się słabo, mdleją. Porażka z tymi pociągami.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Bo albo nic nie grzeją albo grzeją tak że człowiekowi jest aż słabo. A ludzie w kurtkach się cisna bo gdzie niby je zawiesić jak jest taki tłok?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Od 16.12 uruchomili podobno dodatkowe pociągi do tego kiepskiego wcześniejszego rozkładu, ale 7:15 w nim nie ma ;/
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja napisałem coś takiego - ostrzegam mega nudne

Szanowni Państwo

Zwracam się do Państwa z pytaniem, czemu nie szanują Państwo swoich klientów?
Osobiście namawiałem wszystkich znajomych, aby do pracy w Gdańsku udawali się kolejką zamiast samochodem… ale przestałem ich namawiać, bowiem to jak Państwo traktujecie klientów nadaje się do czasów słusznie minionych. Najpierw wymyślacie, że zamiast puszczać częściej składy, lub dłuższe, wystarczy wymontować parę krzeseł, stworzyć pociąg ala metro, a zmieści się więcej ludzi (dobrze, ze nie wymyśliliście, że można w ogóle wymontować fotele i wtedy wystarczyłoby puścić jeden skład na godzinę), teraz poszliście jeszcze dalej.
Nie wiem, kto Wam prowadzi badania, ale myślę, że dawanie tej firmie złotówki jest marnowaniem pieniędzy, bowiem trzeba być wyjątkowo mocno nie dysponowanym, żeby nie zwrócić uwagi na fakt, że np. Reda zwiększa ilość mieszkańców o około 3 % rocznie… trzeba być wyjątkowo słabo zorientowanym w terenie, aby nie wiedzieć iż jednym z czynników tak dużej atrakcyjności Redy jest dostęp do SKM… tymczasem Państwo nie tylko nie widzą iż w tym mieście przybywa mieszkańców, ale wydaje się iż Państwo myślicie, że ich ubywa, bowiem jak inaczej wytłumaczyć absurdalny fakt iż z Rumi o 7.03 oraz 7.22 jadą puste składy… skoro z Redy o 7.06 i 7.23 jadą przeładowane…
Ale absurdem jest już rozkład powrotny do Redy… pociąg jadący z Wrzeszcza o 16.07 ( idealny dla tych którzy kończą prace o 16.00 między Wrzeszczem, a Sopotem kończy bieg… oczywiście w Rumii… bo krzywda by się SKMce stała gdyby ten skład dojechał do Redy… i tak jeśli ja kończę np.pracę we Wrzeszczu o 16.00 to mam kolejkę do domu o 15.59 lub o 16.22… czyli dwa tygodnie temu wychodziłem z pracy o 16.00 i jechałem przeładowaną SKMką która była o 16.07…dziś mam wychodzić z pracy o 16.15 lub „pilnować peronu” przez 15 minut i jechać jeszcze bardziej przeładowaną SKMką (choć dwa tygodnie temu myślałem, że bardziej się nie da ) o 16.22.
Ja rozumiem, że ludzie odpowiedzialni za rozkład jazdy jeżdżą autami i mają w poważaniu przeładowane kolejki i nie obchodzi ich fakt iż w kolejkach między Gdynią a Sopotem nie można swobodnie oddychać, o miejscu siedzącym nie wspominając… ale może by tak Szanowni Państwo pofatygowali się raz do wspominanych składów i osobiście zrobili badania, bo choć kolejką jeżdżę zarówno ja, jak i liczna grupa moich znajomych… nigdy nikt nas o nic nie pytał… tymczasem dowiaduje się iż klienci SKM są zwolennikami składów typu metro… ciekawe, że ja w kolejkach słyszę tylko narzekania na te składy… ale cóż.
Tak samo ciekawym pomysłem na pozyskanie nowych klientów (a ponoć Państwu na tym zależy) jest ograniczanie częstotliwości kursowania składów… szkoda, ze jak już Państwo tak dokładnie zbadali metro, że wiecie jak są fotele ustawione nie zwróciliście uwagi na częstotliwość kursowania metra… ale to w Waszym stylu widzicie tylko te rozwiązania które chcecie widzieć... w końcu satysfakcja klienta się nie liczy… liczy się tylko zysk… ale zdziwicie się Państwo pewnego dnia… bowiem już wielu ludzi korzystając z biletu metropolitalnego omija składy SKM i jeździ z Gdyni do np. wspomnianej Redy składami Przewozów Regionalnych… z przesiadką w Gdyni… cóż może kiedyś Przewozy Regionalne tak dopasują skład, aby dzisiejsi klienci SKM całkowicie mogli przesiąść się na puste składy PR.
Kończąc życzę Państwu wszystkiego najlepszego z okazji świąt… przede wszystkim więcej szacunku dla klientów.
Pozdrawiam
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

z Rumi od 7.00 do 7.59 odjeżdzą 7 pociągów skm w stronę gdańska! z czego jeden to 7.41 z wejherowa i po 4 minutach kolejny startuje z Rumi... Zastanawiam się czasem, czy tym ludziom układającym rozkład, rozum nie opadł poniżej pasa
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

To moja wersja maila do nich.... bez komentarza

Nowy rozkład jazdy pociągów SKM z Redy to paranoja... kto był na tyle "inteligentny" by wycofać pociąg o 7.15, który rozpoczynał swój bieg w Redzie... i już wtedy nie było w nim ani jednego wolnego miejsca siedziącego?!

Z Rumi od 7.01 do 7.59 jest możliwość podróżowania 7 pociągami, z Redy 4... z czego każdy zatłoczony tak, że sardynki w puszcze miewają więcej przestrzeni.

O ile przez 8 lat podróży codziennych SKM nie narzekałem, bo rozkłady były układane z głową, o tyle teraz zakrawa to na paranoję, a osoba/osoby je układające nadają się na leczenie psychiatryczne.

Przykro mi to mówić, ale nijak nie jestem w stanie pojąć jak można wycofać pociąg, który od stacji początkowej miał zajęte WSZYSTKIE miejsca siedzące...?!?!?!?!

Żyję nadzieją, że zajmą się tą kwestią osoby myślące logicznie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:z Rumi od 7.00 do 7.59 odjeżdzą 7 pociągów skm w stronę gdańska! z czego jeden to 7.41 z wejherowa i po 4 minutach kolejny startuje z Rumi... Zastanawiam się czasem, czy tym ludziom układającym rozkład, rozum nie opadł poniżej pasa
Podejrzane.. Może w Rumi mieszka ktoś kto ma na to wpływ :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,884 ... &startsz=x


Pisza nawet o Redzie ale w kwestii monitoringu
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Z góry przepraszam za odbiegnięcie od tematu... ale mam pytanko

Czy zawsze tak było, że TLK (sezonowy) relacji Bielsko Biała - Hel zatrzymywał się w Redzie... a pociąg z Helu do Bielska Białej już się nie zatrzmuje?
Wiecie może czym to jest spowodowane?

A przy okazji zauważyłem, że Reda ma bezpośrednie połączenie (sezonowe) z Bydgoszczą :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

biorąc pod uwagę nowy rozkład, wieczne awarie... jazda z otwartymi drzwiami w każdym wejściu... wieczne spóźnienia ostatnimi czasy... to zakrawa na ironię
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dziś kolejna awaria...
ODPOWIEDZ