Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:Wystarczy kupić "słupek" z kłudką zabezpieczający lub samemu zrobić sobie na swoim miejscu parkingowym i po kłopocie..:)..a takiemu co się wpycha na odśnierzone miejsce to wryja i się nauczy..:)
HA hahaha jak czytam te wasze wiadomości na temat odśnieżania parkingów i słupków wkoło osiedli i innych zabudowań to normalnie leże i kwiczę na podłodze.
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:Wystarczy kupić "słupek" z kłudką zabezpieczający lub samemu zrobić sobie na swoim miejscu parkingowym i po kłopocie..:)..a takiemu co się wpycha na odśnierzone miejsce to wryja i się nauczy..:)
A co do miejsc parkingowych to każdy ma prawo stawać tam gdzie jest to możliwe, a czy ktoś ręcznie czy nie odśnieżył go to inna sprawa, i nie ma co się rzucać.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

bieniek2910 pisze:
sebus1 pisze:Wystarczy kupić "słupek" z kłudką zabezpieczający lub samemu zrobić sobie na swoim miejscu parkingowym i po kłopocie..:)..a takiemu co się wpycha na odśnierzone miejsce to wryja i się nauczy..:)
A co do miejsc parkingowych to każdy ma prawo stawać tam gdzie jest to możliwe, a czy ktoś ręcznie czy nie odśnieżył go to inna sprawa, i nie ma co się rzucać.
Pewnie, że każdy ma prawo stawać autkiem gdzie to możliwe, ale mówimy teraz o wyjątkowej sytuacji..:)..latem nie ma z parkowaniem raczej problemu...dlatego poruszamy temat, jak to nazwałeś??..> "innej sprawy".
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dzisiejszy expresspowiatu informuje o wywozie śniegu w Redzie

Nie parkujcie więc "przy zakazach" :)

Link do artykułu:
http://www.expresspowiatu.pl/index.php/ ... erowo,3662
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Proszę naszych szanownych Radnych zaglądających na forum o interwencje w sprawie odśnieżenia parkingu na ul. Leśnej (obok PKP). W tej chwili panuje tam wolna amerykanka gdyż kierowcy nie mając gdzie zaparkować zostawiają swoje samochody wzdłuż i tak wąsko odśnieżonej ulicy.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dobrze, że ta Leśna jest teraz ślepa, bo gdyby tam jeździły samochody normalnie to by w ogóle się tam masakra zrobiła, bo piesi po ulicy chodzą, bo chodnik nie widział pługa co najmniej od sylwestra. (żeby nie było, że narzekam, wcześniej pisałem o tej sprawie i dalej trzymam się tej kwestii i jestem zadowolony, choć chodnikiem iść się nie da, to przynajmniej pod garażami nie ma tych bezsensownych hałd śniegu, a ludziom bez problemu się po ulicy idzie)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Akurat Leśną w wielu miejscach i latem po ulicy ludzie chodzą z braku miejsca, więc jak zimą ma być go więcej, skoro dochodzi jeszcze śnieg?
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czym wy się ludzie przejmujecie...za dwa lata będzie tam biegła główna autostrada :) więc tylko pozazdrościć osobom mieszkającym przy niej..:)..ale chodniki bez obawy też napewno wam tam wybudują..:)
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:Czym wy się ludzie przejmujecie...za dwa lata będzie tam biegła główna autostrada :) więc tylko pozazdrościć osobom mieszkającym przy niej..:)..ale chodniki bez obawy też napewno wam tam wybudują..:)
Jednak nie zmienia to faktu, że parking przy PKP (na terenie należącym do miasta) należałoby odśnieżyć nim powstanie ta „autostrada”
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jednak nie zmienia to faktu, że parking przy PKP (na terenie należącym do miasta) należałoby odśnieżyć nim powstanie ta „autostrada”
Tak, tak i może powiedzą, że to wina zimy, jakby koparki i pługi nie istniały i wiecznie nie było na to pieniędzy. Może widzieliście pęknięty dach na jednej w dworcowych wiat? Sytuacja zmieni się dopiero jak ktoś dostanie w głowę i będzie dochodził swoich praw na drodze sądowej z PKP.

Zastanawia mnie w jaki sposób nasze miasto dyscyplinuje właścicieli posesji celem odśnieżania. Przykład chodnika od strony ul. Gdańskiej przy zejściu do dworcowego tunelu odzwierciedla siłę tego oddziaływania władzy na lokatorów. Od kiedy jeżdżę SKM-ką tj. 4 rok chodnik ten nigdy nie był zimą odśnieżony. Tam jest po prostu lód! Policja powie, że nie jest od tego. I ma rację. Może warto byłoby przywrócić Straż Miejską. Byle nie kupować im kurnika.

A skoro jest to już jakiś szlak komunikacyjny to miasto poczułoby się do odpowiedzialności i pomogło odśnieżać tamtejszym lokatorom.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No akurat jeśli chodzi o odśnierzanie chodnika to ja juz mam tego powyżej uszu, że tak powiem..:)..bo za każdym razem kiedy już go odśnierze to gostek, który odśnierza ulice spycha śnieg znowu na chodnik, że nie ma jak przejść więc tylko nogi i ręce łamać, albo chodzić ulicą..:)..Wieć miły Panie niestrasz właścicieli posesji..:)
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Akurat w tym miejscu przy wejściu do tunelu są ekrany i "gostek, który odśnieża ulice" nie zepchnie tego śniegu z powrotem na chodnik. A idzie się tam bardzo źle a znając życie zostanie do odśnieżone dopiero jak się stanie jakaś tragedia.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

No akurat jeśli chodzi o odśnierzanie chodnika to ja juz mam tego powyżej uszu, że tak powiem..Smile..bo za każdym razem kiedy już go odśnierze to gostek, który odśnierza ulice spycha śnieg znowu na chodnik, że nie ma jak przejść więc tylko nogi i ręce łamać, albo chodzić ulicą..Smile..Wieć miły Panie niestrasz właścicieli posesji
Tylko, że tam są ekrany akustyczne od strony ulicy i nie ma jakiejkolwiek możliwości zepchnięcia ściegu z drogi na chodnik. Btw byłeś tam kiedyś, kolego? 8-)
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

NIe wiem o jakich ekranach akustycznych mówisz:)..ja wyraziłem się ogólnie o tej i innych ulicach, że odśnierzanie chodnika na ogół kończu się powrotny zasypaniem go przez spychacz, który odśnierza ulice. Jakoś chodzę ulicą leśną codziennie na pociąg od strony osiedla buczka i jakoś chodnik jest tylko że zasypany więc niewiem o jakie ekrany ci kolego chodzi:)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A o co Tobie kolego chodzi? We wszystkich miastach w Polsce ośnieżanie odbywa się w taki sam sposób i trzeba sobie ze śniegiem radzić. Pługi odśnieżają ulice a właściciele posesji chodniki. Jedni z nas mają tę przyjemność mieszkając przy drogach lokalnych inni przy krajowych, gdzie siła rażenia pługów jest większa. Zawsze tak było, lecz nie zawsze był internet. Teraz niektórzy z nudów chyba stukają w klawiaturę narzekając na co się da. Na śnieg też. Od wielu dni, kiedy śniegu spadło już za dużo miasto podjęło decyzję o akcji wywożenia śniegu i sukcesywnie najbardziej zapchane rejony miasta są uwalniane od nadmiaru śniegu. Do tego od dwóch dni jest odwilż. Można i na to ponarzekać ..... ;)
ODPOWIEDZ