Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zastanawiam się ( po raz kolejny , niestety....) kto odpowiada za podejmowanie decyzji o odśnieżaniu... Jest odwilż więc wszystko płynie i jest to najlepsza i niestety jedyna ! okazja na usunięcie zlodowaciałych "dodatkowych" poboczy na głównych drogach.Mi osobiście chodzi o Nową , Wrzosową , Obwodową.Na tych ulicach jezdnia z każdej strony jest zwężona około metra więc wyminięcie z autobusem jest dość ryzykownym manewrem... A niestety kierowcy autobusów traktują innych użytkowników jezdni z pozycji siły i pędzą jak wariaci a tu nawet nie ma gdzie się usunąć... Przecież jak to wszystko ponownie zamarznie i przysypie to świeży śnieg to będzie masakra...
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:NIe wiem o jakich ekranach akustycznych mówisz:)..ja wyraziłem się ogólnie o tej i innych ulicach, że odśnierzanie chodnika na ogół kończu się powrotny zasypaniem go przez spychacz, który odśnierza ulice. Jakoś chodzę ulicą leśną codziennie na pociąg od strony osiedla buczka i jakoś chodnik jest tylko że zasypany więc niewiem o jakie ekrany ci kolego chodzi:)
Chodzi nam o ekrany przy wejściu do tunelu na ul. Gdańskiej (od strony starej komendy).
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

dorka04 pisze:Zastanawiam się ( po raz kolejny , niestety....) kto odpowiada za podejmowanie decyzji o odśnieżaniu... Jest odwilż więc wszystko płynie i jest to najlepsza i niestety jedyna ! okazja na usunięcie zlodowaciałych "dodatkowych" poboczy na głównych drogach.Mi osobiście chodzi o Nową , Wrzosową , Obwodową.Na tych ulicach jezdnia z każdej strony jest zwężona około metra więc wyminięcie z autobusem jest dość ryzykownym manewrem... A niestety kierowcy autobusów traktują innych użytkowników jezdni z pozycji siły i pędzą jak wariaci a tu nawet nie ma gdzie się usunąć... Przecież jak to wszystko ponownie zamarznie i przysypie to świeży śnieg to będzie masakra...
Zlodowaciałych czesci pobocza tak łatwo chyba nie jest usunąć . Co do autobusu to czesto same maja problem sie wyminąć a samochody osobowe też niekiedy wciskaja sie na siłe widzac ze utrudnia to przejazd . Tak naprawde to komu przeszkadzała stara trasa autobusu lini 9 . Przecierz skrzyżowania ulic Kazimierskiej z Wrzosowa czy Wrzosowa /Nowa / Pucka wogule nie sa dostosowane do ruchu komunikacji miejskiej .[/quote][/quote]
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chodzi nam o ekrany przy wejściu do tunelu na ul. Gdańskiej (od strony starej komendy).
Dokładnie. Damian, przejdź się tam, dobra? Wtedy poproszę Cię o wrażenia 8-) Naprawdę, nie ważne jaka jest zima to od paru lat, zawsze w tym miejscu nie jest nawet odśnieżone. Ludzie poruszający się w stronę dworca ubijają śnieg i kiedy w nocy przymrozi to tworzy się lód. Tak jak już powiedziałem. Skoro jest to szlak komunikacyjny to może miasto się poczuje do pomocy mieszkańcom w odśnieżaniu. Nikt nie wymaga odśnieżania pod śmietnikami czy na leśnych duktach, no Damianie proszę Cię. Pół Redy jeździ skm-ką, a to że kogoś stać na luksus dojazdu samochodem to wcale nie znaczy, że skm-kowicze mają jeździć po lodzie podczas rutynowej, codziennej wędrówki; do pracy, szkoły bądź na uczelnię.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Brzezins, cytat nie z mojej wypowiedzi raczej ale skoro do mnie kierujesz swą wypowiedź, to dzięki :) Skoro wpomniany fragment należy do miasta, to trzeba zadzwonić i przypomnieć. Wiele lat (i zim) skm-ką się najeździłem i pamiętam (zresztą w innych tematach też już o tym pisano), że ten rejon nie jest prosty jeśli chodzi o utrzymanie. Część należy do miasta, część do pkp.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

cyt."Tak naprawde to komu przeszkadzała stara trasa autobusu lini 9 . Przecierz skrzyżowania ulic Kazimierskiej z Wrzosowa czy Wrzosowa /Nowa / Pucka wogule nie sa dostosowane do ruchu komunikacji miejskiej .[/quote][/quote][/quote]"

Wiktorze przecież dokładnie wiadomo komu zawdzięczamy zmianę trasy autobusu....
andy
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

I znowu idzie zima a na Betlejem mamy lodowisko mozna nogi polamac piaskarek nie widac
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Zadzwoń do UM, może chociaż na Betlejem posypią piaskiem. Boczne od Długiej mają się podobnie. Sam lód. Od początku zimy nikt nie sypał piaskiem. A na ulicy jest lód grubości około 15-20 cm. Sąsiad dzwonił w piątek, mieli posypać piaskiem, ja dzwoniłam wczoraj obiecali, że posypią i dalej nic. Jutro wybieram się tam osobiście, bo zaprowadzanie dzieci do szkoły po takim lodzie graniczy z cudem.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

W razie upadków i potłuczeń służę pomocą przy ubieganiu się o należne odszkodowania. Może składanie pozwów przez poszkodowanych nauczy jak należy wywiązywać się z obowiązków.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Może idąc za przykładem Rumi rozważyć wprowadzenie podatku śniegowego?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A co to takiego? Nawiązując do Betlejem przejeżdżałem dziś rano i mijałem piaskarkę w tym rejonie .... hmmmm .... Swoją drogą w każdych warunkach przydałoby się trochę oleju w głowie kierowcom. Mijałem na asfaltowej części 12 Marca rozpędzone auto jadące środkiem ulicy i musiałem ostro wiać na pobocze a wiadomo, że jest ono obecnie węższe.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Można wprowadzać podatki wymyslane np. sniegowy, deszczowy, gradowy,dymowy, smrodowy.rowerowy.bykowyitp.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jak można najprościej wytłumaczyć podatek śniegowy? Może, tak:
- Jak śnieg chce padać, to niech płaci podatki! Jak wszyscy!!! :D
A tak na poważnie podaję link:
http://www.polskatimes.pl/fakty/354834, ... ,id,t.html
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Akcja zima to nie tylko śnieg,ale lód na chodnikach i sople zwisające z dachu.Teraz właśnie mamy takie lodowiska na ulicach,o wypadek łatwo ,poturbowanie siedzenia a nie daj Boże złamanie.Ciekawe czy miasto i administratorzy mają wzię pod uwagę odszkodowania za wypadki na ich terenie.Jestem oburzona tym lodem,iść się nie da,dzisiaj już ze trzy razy bym leżała gdyby nie refleks i jako taka sprawność fizyczna,a co mają powiedzieć osoby starsze i niepełnosprawne.Siedzieć w domu aż stopnieje,kiedyś takie lody skuwano a teraz każdy ma w nosie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Buba pisze:kiedyś takie lody skuwano a teraz każdy ma w nosie.
Kiedyś spadł śnieg, dyrekcja Prefabetu i innych tego typu państwowych zakładów dostała dyrektywę, żeby wypuścić pracowników na ulicę i wszyscy wychodzili o miasto odśnieżali/odkuwali dziś pokaż mi, który zakład wyśle swoich robotników na ulicę?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ