Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Akcja zima!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

9 lutego jak mocno padało to A1 rano też była zasypana że trzeba było jecha bardzo wolno bo przy 60 nawet wyprzedzac nieszło.Wczoraj te utrudnienia powodował drobny snieg który mielił się pod kołami.Jego ilosc nie pozwalała na szybkie odsnieżenie wszystkich ulic.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Miasto dobrze wywiązuje sie z tego obowiązku.
...dostatecznie?
good by my love, good bye...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Hmmm, odśnieżanie to sprawa dość przyziemna ;) Dlatego im mocniejsze utyskiwania niektórych współforumowiczów, tym mocniej jestem przekonany o tym, że sami nie zmagają się z tym problemem. Mam to szczęście, że sam muszę przy domu porządnie pomachać łopatą, żeby utrzymać obejście w odpowiednim stanie. W związku z tym mam trochę mniejszy zapał do wystukiwania utyskiwań po porządnym rozruchu na powietrzu. A przyznam, że w ciągu ostatnich 2-3 dni trzeba było się wysilić, by wygrać ze sporymi opadami.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Damian pisze:Mam to szczęście, że sam muszę przy domu porządnie pomachać łopatą, żeby utrzymać obejście w odpowiednim stanie
My również. Niestety kilkuset metrów ulicy już nie jestem w stanie odśnieżyć. I tylko o to chodzi w moim utyskiwaniu :)
kinia_57
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

nie wiem czy oni sie naprawde nie spodziewali ze w styczniu moze padac snieg, przeciez oni powinni byc gotowi 24 na dobe! wielkie zaskoczenie wzielo ich. ja na szczescie sama odsiezam wyjazd z podworka ale naprawde ulice byly mega zasypane. wstyd dla redy!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

A ja wam powiem coś, mi się zima strasznie podoba, szybciej wychodzę samochód odśnieżyć, zakładam opony zimowe żeby mieć lepszą przyczepność, jeżdżę wolniej i ostrożniej bo zimówki to nie wszystko, ciepło się ubieram i daję radę nawet w takich dzielnicach Redy, gdzie pługa to oni w tym roku nie widzieli ...

Szwedzi mówią tak: nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór :)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

[quote="kinia_57"]nie wiem czy oni sie naprawde nie spodziewali ze w styczniu moze padac snieg, przeciez oni powinni byc gotowi 24 na dobe! wielkie zaskoczenie wzielo ich. ja na szczescie sama odsiezam wyjazd z podworka ale naprawde ulice byly mega zasypane. wstyd dla redy!


w styczniu to ze sniegiem było kiepsko. Mróż był niczego sobie. Powiedz/napisz, które to ulice były "mega zasypane" ? (czy 15 cm śniegu to już jest "mega")
U mnie w Ciechocinie ulice sa mega odsnieżone. Kazimierska, Brzozowa, Nowa, Olchowa, Poprzeczna , Świerkowa i in. mają "czarną" nawierzchnię. Odśnieżone i posypane są nawet główne alejki w parku i piesza droga do mostku. To jest źle?
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

bez przesady z tym śniegiem, w tamtym roku było go dwa razy więcej, a o tym co było dwa lata temu już nie wspomnę. Uważam że miasto generalnie jest nieźle odśnieżone, pewnie że się znajdą miejsca gorzej zadbane, ale to proszę nie narzekajcie tylko zgłaszajcie do urzędu brak odśnieżania, sprawdźcie tylko najpierw czy ten nieodśnieżony fragment to prywatny grunt czy miasta. bo mi się wydaje że bardziej ten pierwszy.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze:Ja mam "B" - na pewno!
a raczej: beeeeeeeeeeee......
Jak nie wierzysz mogę załączyć foty!
To ja jestem w Redzie "B"!
Żądam po równo śniegu dla wszystkich :)
Precz z przywilejami!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

g63361pd pisze: Żądam po równo śniegu dla wszystkich :)
Precz z przywilejami!
Precz z zimą!!!
Żądam notorycznego lata!!!!
Latem deszcz niech pada tylko w nocy!!! :sunny:
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

g63361pd pisze:Żądam po równo śniegu dla wszystkich :)
Podaj tylko adres a będziesz miał tyle że hoho :-d :-d :-d
No bo wiesz - ja mam problem co ze swoim robić...więc chętnie dowiozę.
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Dzisiaj widziałem moim zdaniem kuriozalną sytuację przejeżdża pługopiaskarka po chodniku całkowicie odśnieżonym posypując piaskiem ten że chodnik :shock: Gdzie tu jest logika czy firmy sprzątające ulice , swoją płatność otrzymują od przejechanych kilometrów i ton wysypanej soli i piasku :?:
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Robili to po to żeby po zamarznięciu nikt sobie nie wybił zębów na chodniku - widzisz że w dzień się roztapia na wieczór zamarza?
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze:Robili to po to żeby po zamarznięciu nikt sobie nie wybił zębów na chodniku - widzisz że w dzień się roztapia na wieczór zamarza?
Podłoże faktycznie jest wilgotne ale wieczorem ślisko nie jest no chyba że temperatura spadła by bynajmniej do -5 . Moim zdaniem sprawa jest naciągana .
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Bardziej naciągana wydaje mi się teoria ze w Redzie woda zamienia sie w lód dopiero od -5 :lol:
Ale też wydaje mi sie że robią to jak i kiedy im wygodnie.
Chodnik przed moim domem jest tego ewidentnym przykładem.
good by my love, good bye...
ODPOWIEDZ