Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Firmy odbierające śmieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chcę wszystkich zachęcić do solidnego segregowania śmieci. Wystarcza mi w zupełności jeden pojemnik zabierany co 2 tygodnie. W ogrodzie mam kompostownik, gdzie wyrzucam śmieci organiczne, chwasty z ogrodu, popiół z kominka i podściółkę po moim króliku. To są dwie duże jakby skrzynie. Do jednej sypię świeże odpady, druga jest starsza i czeka po przesianiu na rozsypanie w warzywniku. Trzeba to tylko co jakiś czas przemieszać. Raz w miesiącu wystawiam plastiki, szkło i makulaturę. Oprócz tego staram się nie brać ze sklepów zbędnych opakowań. No i jeszcze wywożę różne odpady typu lekarstwa, baterie, zepsuty sprzęt elektroniczny itp do punktu przy miejskiej ciepłowni.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=17

i jeszcze można trafić na objazdową zbiórkę odpadów niebezpiecznych:

drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny min. komputery, telewizory, monitory, niesprawne telefony komórkowe roboty kuchenne, suszarki, żelazka, resztki farb, lakierów, klejów, środki do konserwacji i ochrony drewna oraz opakowania po tych chemikaliach, rozpuszczalniki, pozostałości po środkach do dezynsekcji, środki ochrony roślin oraz opakowania po nich, świetlówki, żarówki energooszczędne, termometry, przełączniki, baterie i akumulatory, zużyte kartridże i tonery, przepracowane oleje, przeterminowane lub tylko częściowo wykorzystane leki.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Brawo PI, tak trzymaj. :-) Ja działam podobnie w dodatku staram się zasczepić dzieciom zachowania ekologiczne w tym zakresie. przy takim sposobie segregacji pojemnik 120 l wystarcza na 2 tygodnie, oczywiście przy założeniu sortowania odpadów we własnym domu.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja też mam taki pojemnik i przy segregowaniu odpadów wywóz co 2 tygodnie w zupełności wystarcza. Nadmieniam że mam ogrzewanie gazowe więc nic nie spalam !
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Na ile osób to starcza.Jak masz popiół zimą . Jeszcze do tego psa i kota po których trzeba sprzątnąc to napewno nie starczy jeden pojemnik.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

|Ja mam 4 osobową rodzinę ( a dodatkowo kota i chomika :-) ) i wierz mi to wystarcza.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ja też tak robię i mi starcza, choć czasem jest ciężko...a worki z sortami czasem wychodzą mi 2 (głównie plastiki).. Jakby jeszcze te worki dawali lepszej jakości (tak jak wcześniej) albo zainwestowali w normalne pojemniki 120l do sortowania to by było fajnie.. ale to się zapewne wiąże z inwestycją w nowe samochody i pewnie nikt o tym nie myśli..:(
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

|Ja mam 4 osobową rodzinę ( a dodatkowo kota i chomika :-) ) i wierz mi to wystarcza.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Chcę wszystkich zachęcić do solidnego segregowania śmieci. Wystarcza mi w zupełności jeden pojemnik zabierany co 2 tygodnie. W ogrodzie mam kompostownik, gdzie wyrzucam śmieci organiczne, chwasty z ogrodu, popiół z kominka i podściółkę po moim króliku. To są dwie duże jakby skrzynie. Do jednej sypię świeże odpady, druga jest starsza i czeka po przesianiu na rozsypanie w warzywniku. Trzeba to tylko co jakiś czas przemieszać. Raz w miesiącu wystawiam plastiki, szkło i makulaturę. Oprócz tego staram się nie brać ze sklepów zbędnych opakowań. No i jeszcze wywożę różne odpady typu lekarstwa, baterie, zepsuty sprzęt elektroniczny itp do punktu przy miejskiej ciepłowni.
- popieram i potwierdzam, że takie zagospodarowanie śmieci całkowicie rozwiązuje problem i nie ma żadnego nadmiaru, który trzebaby wrzucać do blokowych pojemników. W zimie, to w ogóle pojemnika nie zapełniam. W lecie gorzej, bo więcej odpadów z ogrodu wyrzucam, ale też się wyrabiamy. Gorzej ze śmieciami remontowymi, no ale to już trzeba wliczyć w koszty remontu zakup torby na gruz, albo kontenera jak jest tego więcej.
A w EkoDolinie są fajne festyny co jakiś czas organizowane. Oprócz tego, że można się min. kłopotliwych elektro śmieci pozbyć, to z dzieciakami można pojechać i miło spedzić czas.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

doktor.t pisze:Generalnie wykaz firm które posiadają koncesję na wywóz śmieci z obrębu Redy najlepiej znaleźć w Urzędzie Miejskim, bo nie każda firma wywożąca śmieci może zgodnie z zasadami wolnego rynku świadczyć
Hmmm... w gminie to jedynie zrobili wielkie oczy, rozłożyli ręce, a odpowiedź zabrzmiała "proszę sobie samemu poszukać takiej firmy, bo my się tym nie zajmujemy".
Ja przez znajomych dostałam namiar na Agorę z Wejherowa, ale na razie korzystamy tylko z możliwości wywózki odpadów pobudowlanych i poremontowych.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze: Raz w miesiącu wystawiam plastiki, szkło i makulaturę. .
W jakim sensie wystawiasz i gdzie? Czy w Redzie jest jakaś zbiórka tego typu odpadów?
Makulaturę akurat moje dzieci noszą do szkoły, ale plastikowe opakowania chętnie bym segregowała i oddawała w jakieś konkretne miejsce.
pi pisze: Oprócz tego staram się nie brać ze sklepów zbędnych opakowań. No i jeszcze wywożę różne odpady typu lekarstwa, baterie, zepsuty sprzęt elektroniczny itp do punktu przy miejskiej ciepłowni.
A konkretnie w którym to jest miejscu? Pytam tak dokładnie, bo zasadniczo z pochodzenia jestem gdynianką, a w Redzie dopiero zaczynam mieszkać i nie wszystkie miejsca znam :)
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze:
pi pisze: Raz w miesiącu wystawiam plastiki, szkło i makulaturę. .
W jakim sensie wystawiasz i gdzie? Czy w Redzie jest jakaś zbiórka tego typu odpadów?
Makulaturę akurat moje dzieci noszą do szkoły, ale plastikowe opakowania chętnie bym segregowała i oddawała w jakieś konkretne miejsce.
pi pisze: Oprócz tego staram się nie brać ze sklepów zbędnych opakowań. No i jeszcze wywożę różne odpady typu lekarstwa, baterie, zepsuty sprzęt elektroniczny itp do punktu przy miejskiej ciepłowni.
A konkretnie w którym to jest miejscu? Pytam tak dokładnie, bo zasadniczo z pochodzenia jestem gdynianką, a w Redzie dopiero zaczynam mieszkać i nie wszystkie miejsca znam :)
Wystawianie makulatury szkła i plastików przed dom ma miejsce na osiedlach domków jednorodzinych m.in na Ciechocinie . Zabieraja je co dwa tygodnie bezpłatnie .
Co do twojego drugiego pytania ( punkt przy miejskiej ciepłowni ) to szukaj najwyższego punktu w Redzie , czyli komin ciepłowni Koksik .

www.koksik.top.pl

Wybacz Pi że sie wtrącam .
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Na Ciechocinie worki z plastikiem, szkłem i makulaturą odbierane są raz w miesiącu tzn. w drugą środę miesiąca.( wystawiasz je przed swoją posesję )
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dzień zależy od ulicy ;) u mnie jest to czwartek ;)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Najlepiej jest zadzwonić do PUKU i zapytać się o harmonogram wywozu śmieci dla danej ulicy
ODPOWIEDZ