Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Firmy odbierające śmieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam wszystkich. Chciałbym poruszyć sprawę firm obsługujących wywóz śmieci z Redy. Chciałbym się dowiedzięeć z jakiej firmy korzystacie, czy jesteście zadowoleni, jak często odbierane są śmieci, punktualność i ewentualnie ile Was kosztuje taka usługa. Pozdrawiam.
drac
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Tworzysz jakiś ranking? ;)
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Za dużego wyboru niestety nie masz. PUK Rumia z Dębogórskiej ( oni odbierają bezpłatnie worki z makulaturą, plastikiem i szkło), Sanipor i Metalzbyt. Przyjeżdżają wg grafików co 2 tygodnie lub na telefon w zależności od umowy.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Jest jeszcze AGORA z Wejherowa. To samo- co 2 tygodnie +3 kolorowe worki 1x w miesiącu /dotyczy domków/.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

wiem, że w spółdzielni od kiedy zamiast Agory jest Sanipor wyszło taniej i w dodatku mamy w końcu pojemniki do segregacji odpadów... zamiast 2 "kontenerów" Agory. Myślę o rejonie Łąkowa i Spokojna :)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a ile płacicie bo ja 170 na pół roku (domek) i cały czas w górę, a firmy i sposób wywozu ten sam .
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ja w PUKu Rumia tyle samo - 169zł za pół roku za pojemnik 120dm3.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Generalnie wykaz firm które posiadają koncesję na wywóz śmieci z obrębu Redy najlepiej znaleźć w Urzędzie Miejskim, bo nie każda firma wywożąca śmieci może zgodnie z zasadami wolnego rynku świadczyć takie usługi na terenie dowolnej gminy.
Każda gmina oddzielnie wydaje takie koncesje (nawet nie wiem jakie firmy mają na Redę).
W każdym bądź razie jeszcze widziałem jak po Redzie kilka razy kręciła się śmieciarka firmy WIR z Wejherowa, ale nie jestem jej klientem i nic na temat cen i jakości usług nie mogę powiedzieć ale może warto rozważyć ich ofertę?
marcinromanowski.eu
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

STAWKI ZA WYWÓZ ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE REDY :
(stawki w zł za jednorazowy wywóz 110-120 dm3 odpadów komunalnych brutto)

1) AGORA Wejherowo ul. 12-go Marca 188 12,50
2) MEATLPOL Rumia ul. Tatrzańska 11 15,00
3) PUK Rumia ul. Dębogórska 148 12,15
4) WIR Wejherowo. ul. Ludowa 16B 12,30
5) PRSP Gdańsk ul. Trakt Św.Wojciecha 43/45 14,25

P/S Osiedle Przy Młynie obsługuje Agora. Do firmy nie można mieć większych zastrzerzeń. Bardziej do ludzi którzy z lenistwa rzucają śmieci obok śmietnika bo tylko te z brzegu są pełne a te w głębi zupełnie puste.
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

To nie chodzi o ranking (chociaż w sumie jednak macie racje - to samo tak wyjdzie) tylko o wkluczenie najgorszych, lub nierzetelnych. Słyszałem, że jeździ w pobliżu firma z Pucka i to w zasadzie za 1/2 podawanych przez Was cen. Jednak tej firmy nie ma raczej na liście koncesjonowanych przez władze miejskie. Korzysta ktoś z tej firmy ??
drac
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:wiem, że w spółdzielni od kiedy zamiast Agory jest Sanipor wyszło taniej i w dodatku mamy w końcu pojemniki do segregacji odpadów... zamiast 2 "kontenerów" Agory. Myślę o rejonie Łąkowa i Spokojna :)
Bardzo się cieszę że są te pojemniki do segregacji ale zauważyłem że są zbyt rzadko opróżniane. Ludzie z chęcią segregują śmieci ale często jak idę śmieci wynieść widzę jak te 3 specjalne pojemniki są przepełnione i niestety wcześniej posegregowane śmieci muszę wrzucać do ogólnych pojemników.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a w blokach jak opłaty wyglądają licząc chyba na osobę??
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

tak za osobę, wliczają to w czynsz
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nie wiem jak gdzie indziej ale w naszej wspólnocie śmieci wywozi Metalpol za 5,60 zł od osoby za miesiąc,wywózka w miarę potrzeb tzn jak pełno to wywóz i też jest segregacja na papier,szkło i plastik oraz zwykłe śmieci.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a w innych spółdzielniach ile się płaci od osoby??
ODPOWIEDZ