Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

likwidacja tygryska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Damian pisze: Nie sugeruję, że w tygrysku coś było nie tak z obsługą - przyczyn zamknięcia nie znam. Generalnie jednak w wielu kwestiach obsługa i zaopatrzenie w miejscowych punktach kuleją a kiedy dodać do tego rozproszenie sklepów i innych punktów często załatwiamy listę naszych spraw w większych skupiskach, gdzie szybciej i lepiej uda nam się wszystko "odhaczyć"
w każdym poście który czytałam jest trochę prawdy. Prawdą jest też to, że może ktoś ma pomysł , założy firmę, ale nie stac go na czynsz ( lokale w Redzie są naprawdę drogie). tym samym zamawia mniej towaru bo boi się, że nie zejdzie. a ludzie nie przychodzą bo mały wybór. To samo tyczy się pasmanterii o której pisano. Ludzie w Redzie po prostu tyle nie kupują. Nie wiem z czego to wynika, ze nie mają pieniędzy czy co? Choc ceny są naprawde niskie w porównaniu z innymi miastami.
Ale co chwilę widzę, że ktoś otwiera interes, jest jakiś nowy lokal i za chwilę jest zamykany i to jest przykre. Wniosek jest taki, że Reda nie jest przyjaznym miastem dla młodych zaczynających przedsiembiorców a tym samym miejscem do stworzenia nowych miejsc pracy, co widac chociażby z pierwszych lepszych ogłoszeniach.
To jest rzecz która mnie naprawdę smuci i wręcz dobija w Redzie
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zapytam konkretnie : a ile w takim razie płaci się czynszu w Redzie za lokal powiedzmy 30m2 a jeśli taki jest mały to 50m2? Wątpię, by były to duże sumy. A jestem niemal pewny, że są niższe niż w Rumi lub w Wejherowie.
W postach na tym forum, zaznaczam jedną sprawę, którą obserwuję od dawna. Tu trzeba przestawić głównie swoje GŁOWY! Jeżeli ktoś otwiera sklep, to co mi z tego że ma tanio, skoro wybór ma taki jak w stanie wojennym? Klient nasz pan - to hasło w czyn wprowadza się w miastach, gdzie ludzie myślą w kategoriach miejskich. W małych ośrodkach, trudno z tym podstawowym prawem biznesu ludziom się pogodzić i takie są skutki.
Post Redzianki jest tego dowodem. Niestety sam też z wieloma sprawami jeżdżę do Rumi, bo jakoś tam ludziom inaczej przychodzi obsługiwanie, czy zamawianie towaru w swoich sklepach. Nie słyszę tam: "nie ma, ale zamówię i za 3 dni będzie" ;) Piszę tu o własnych doświadczeniach i pewnie w Rumi też znajdzie się sporo przykładów złej obsługi, ale generalnie skutek jest taki, że to tam wydaję swoje pieniądze zamiast w Redzie.
Są jednak i jaśniejsze strony: np. Wejherowo może zazdrościć nam kwiaciarni - tam nie trafiłem jeszcze na dobrą :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

A którą kwiaciarnię w Redzie uważasz za dobrą bo ja znam dużo lepsze w Rumi i w Wejherowie.Nawet burmistrz jezdzi po kwiaty do Gdyni. W Redzie to sklep na Łąkowej z kosmetykami jest dobry.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Osobiście nie narzekam na kwiaty z kwiaciarni Fedde, a co do lokali to ceny za m2 w Redzie to ok 20-40 zł.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wszystko zależy od lokalizacji
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tyle to płaci się dziennie opłaty targowej.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ja też z wymienionej jestem zadowolony, a w Wejherowie nie znalazłem dobrej. 20-40 zł/m2 to raczej nie jest wysoka cena, zależnie od metrażu. Jednak jeśli za sklepik miałbym zapłacić ok. 1000zł-1500zł czynszu to naprawdę nie wydaje dużo.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Pamiętaj że 1500 zł czynszu to nie wszystko , jeszcze prąd i inne media o podatkach i wynagrodzeniach nie wspomnę...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wyposażenie lokalu.Srodek transportu i do tego dobry pomysł na odpowiednią działalnosć.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Wygląda na to, że ja jestem jakimś wyjątkowym przypadkiem, bo z Rumi na zakupy do Redy jeżdżę. A tygryska będę miała bliżej teraz :)
mieszkanka
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

witam wszystkich zawiedzionych brakiem tygryska. W lokalu na Derdowskiego od 1.03.2011 będzie nowy sklep dziecięcy. :D Wiem z pewnego żródła. Trzeba będzie go sprawdzić.
mieszkanka
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

mieszkanka pisze:witam wszystkich zawiedzionych brakiem tygryska. W lokalu na Derdowskiego od 1.03.2011 będzie nowy sklep dziecięcy. :D Wiem z pewnego żródła. Trzeba będzie go sprawdzić.
a poza tym dużo płacisz za wynajem? Pytam z ciekawosci
mieszkanka
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:
mieszkanka pisze:witam wszystkich zawiedzionych brakiem tygryska. W lokalu na Derdowskiego od 1.03.2011 będzie nowy sklep dziecięcy. :D Wiem z pewnego żródła. Trzeba będzie go sprawdzić.
a poza tym dużo płacisz za wynajem? Pytam z ciekawosci
nie ja będę go otwierac wiec nie pomogę
mieszkanka
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

wracając znowu do tematu głównego -
moja koleżanka dowiedziała się, ze pani która pracowała w Tygrysku najprawdopodobniej sama coś takiego otworzy :)
także byłaby to dobra wiadomość :) :)
justyna
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no jestem ciekawa czy nowy sklep juz otwarty ????
ODPOWIEDZ