Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

likwidacja tygryska

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
paulineczka188
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jestem zawiedziona że w redzie likwidują jedyne dwa sklepy z dziecięcymi akcesoriami i wózkami które są w Redzie myśle że dużo ludzi robiło tam zakupy dla swoich pociech ceny były dośc niskie a wybór też duży jak zlikwidują ten sklep to nawet nie bedzie gdzie kupić butelki dla dziecka. Masakra!!!!
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Cóż też żałuję, że znika kolejny punkt handlowy z mapy miasta, szczegónie tak potrzebny. Jednak właściciele napewno nie robią tego ze złośliwości, tylko zwyczajnie kasa się nie zgadza i trzeba podjąć trudną decyzję.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Widziałam, że w Rumi się otwiera.. to przenoszą go od nas tam? faktycznie lipa..
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tak na Tygrysku jest karta o przenosinach do Rumi
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

jak właściciele obiektów nie będą "windować " cen najmu lokali to będą sklepy. A tu z jednej strony kupujący chce aby ceny były jak najniższe a właściciele obiektów żądają horrendalnych czynszy. Tego po prostu nie da się pogodzić !
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a ja myślałam, że Tygrysek jest w lokalu właściciela-Pana Trockiego, więc żadnego najmu nie płaci???
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zaglądamy znowu komuś do kieszeni ......? Niezbyt elegancko. Skoro sklep przenoszą do Rumi, to niestety potwierdza się teoria o przewadze Rumi nad Redą pod względem atrakcyjności. Smutne to ale bardzo prawdziwe. Niestety w małych sklepach/usługach jesteśmy daleko w tyle, o dużych nie wspomnę.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

" Zaglądamy znowu komuś do kieszeni ......? Niezbyt elegancko"- hej Damian zagalopowałeś się- kto tu komu zagląda do kieszeni- to było w kontekście posta dorki....
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Wiesz może ostro napisane, ale po co wymieniać kogoś po nazwisku i zastanawiać się czy płaci czynsz czy nie? To publiczne forum i wzywanie po nazwisku nadaremno, nie jest najlepszym pomysłem - taki sobie, dziwny pogląd, ot co.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Damian, nie udawaj, że nie zrozumiałeś- Forum jest publiczne to fakt, ale w żaden sposób nie nadużyłam wymieniając nazwiska właściciela, który zresztą np. na swoim reklamowym samochodzie sam je napisal- wyraziłam tylko zdziwienie, czemu dorka w kontekście likwidacji - bądź przeniesienia tego konkretnego sklepu w inne miejsce napisała o wysokich czynszach - i tyle... albo sie pospieszyłam, bo może dorka generalizowała i jej post nie dotyczył tego konkretnego sklepu-koniec tematu
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Prawa rynku są brutalne.Zeby sklep działał to muszą być klienci a tutaj widocznie było ich za mało.Jak sklep nie zarabia na siebie to się go likwiduje.Innej alternatywy nie ma.Nie można dopłacać do interesu.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Iwa 77 masz rację - pisałam ogólnie o sytuacji sklepów w Redzie a nie konkretnie o "tygrysku" .
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tak dorka04 to jest problem nie tylko w Redzie, również w Rumi i w Wejherowie...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Iwa, niczego nie udaję - nie jestem zwolennikiem używania nazwisk na forum w przypadku, gdy autor sam się tak nie podpisuje. Podobnie nie nasza to rzecz czy ktoś działa w wynajmowanym, czy swoim lokalu. To tyle.
Naszą rzeczą może być wspieranie lokalnego biznesu wybierając tutejsze usługi, jednak podkreślam słowo "może". Zwróćcie uwagę ile własnych spraw, zakupów załatwiacie w Redzie a ile w sąsiednich miastach. Niestety bilans może wyjść bardzo niekorzystny.
Podam przykład na marginesie tematu: Kierując się powyższą zasadą pojechałem do tutejszego mechanika z prostą sprawą. Dostałem:pouczenie o złej eksploatacji, nakaz wykonania samodzielnie pewnej wymiany, a później mogę się zgłosić (jednak z góry zastrzeżono jakie jedynie sprawy mogą być w tym zakładzie wykonane). W efekcie zadzwoniłem do mechanika w sąsiednim mieście, który od ręki przyjął mnie u siebie, zrobił wszystko bez "szemrania" i skasował należność. W tym czasie miejscowy mechanik pił pewnie spokojnie kawę, jednak od tego nie przybędzie i możliwe, że z czasem zwinie interes, podczas gdy jego kolega zza miedzy niekoniecznie.
Nie sugeruję, że w tygrysku coś było nie tak z obsługą - przyczyn zamknięcia nie znam. Generalnie jednak w wielu kwestiach obsługa i zaopatrzenie w miejscowych punktach kuleją a kiedy dodać do tego rozproszenie sklepów i innych punktów często załatwiamy listę naszych spraw w większych skupiskach, gdzie szybciej i lepiej uda nam się wszystko "odhaczyć"
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tak czytam to co Damian napisał i od razu nasunął mi się podobny przykład.mój mąż niedawno pojechał do wulkanizacji w Redzie bo miał kłopot z jedną oponą.wrócił bardzo szybko niczego nie załatwiwszy.okazało się,że panowie w bardzo opryskliwy sposób stwierdzili że teraz nie maja czasu ,że może póżniej itd.mąż pojechał do Rumi,gdzie z "pocałowaniem w rękę"zrobili co trzeba i jeszcze mało skasowali.mąż powiedział,że już zawsze będzie jeżdził do Rumi. a jeżeli o mnie chodzi,to ostatnio w naszej pasmanterii nie było nawet najprostszych płaszczowych,czarnych guzików,pasmanteria w Rumi ma za to od koloru do wyboru,nie ma również protetyka słuchu,po baterie i inne akcesoria również trzeba jeżdzić do Rumi itd itd.
ODPOWIEDZ