Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Sytuacja powodziowa na rzece Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A jaki jest normalny poziom?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ważność: od godz. 10:30 dnia 06.02.2011 do godz. 10:30 dnia 07.02.2011

Obszar: Zlewnie rzek wpadających do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego (pomorskie, warmińsko-mazurskie)

Przebieg: W związku z zaistniałymi opadami i spływem wód roztopowych w ciągu najbliższej doby stany wody w rzekach wpadajacych do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego bedą się utrzymywały w strefie stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na wodowskazie Suchy Dąb (Bielawa), Nowy Dwór Gdański (Święta), Pierzchały (Pasłęka) oraz z przekroczeniem stanów alarmowych na wodowskazie w Wejherowie (Reda), Juszkowie (Radunia), Pasłęku (Wąska) i Braniewie (Pasłęka).

Skutki: Lokalne podtopienia i zagrożenie dla obszarów przybrzeżnych.

Uwagi: Brak Wiadomość SMS: IMGW OSTRZEGA:STAN OSTRZ I ALARM/3 rzeki wpadajace do zat. gdańskiej i zal. wislanego od10:30/06.02. do10:30/07.02.2011 lokalne przekroczenia st. ostrz i alarm.
http://www.imgw.pl/index.php?option=com ... Itemid=164
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Teraz dokładnie nie pamiętam ale coś między 5,50 a 6,50
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

bigos
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

No i się zalogowałem, od jakiegoś czasu jestem "nadwornym czytaczem" tegoż forum jak i forum osiedla reda park.

Bawią mnie niektóre wpisy typu "Ciekawe co Semeko teraz zrobi pewnie wybuduje nam jakiś wał", "...wkoncu to tylko trochę ziemi usypać..." Nagle się wszyscy obudzili ze im zaczyna woda podchodzić pod osiedle ale jak kupowali to się nikt nie pytał, zastanawiał nad konsekwencjami mieszkania przy rzece (jak i terenami zalewowymi, które były do niedawna). Proszę sobie zobaczyć jak został zbudowany Auchan Pod całym terenem został wybrany torf zainstalowane drenaże przysypane odpowiednim materiałem i utwardzone, drenaże zostały podłączone do pompy i cały czas odpompowuje wodę która zbiera się pod hala.
Nasze osiedle zostało wybudowane też na podobnej zasadzie ale niestety nie ma drenów i odpompowni wiec nawet jakby ten wał usypali (gdzie nie jest to tylko trochę ziemi jak ktoś sobie myśli) to i tak woda podeszła by gruntem. Niestety jest to taki teren i każdy kupując mieszkanie na tym osiedlu musi się z tym liczyć że może go zalać (tym bardziej parter)

Co do parku to troszkę szkoda naszych 1.5 milionów z podatków które włożyliśmy w marne wykonanie parku dodatkowe 2 miliny które dała unia i żadnego odwodnienia, woda jak zejdzie to dalej będzie stała w siłowni i w niektórych miejscach gdzie nie ma odprowadzenia wody do rowu melioracyjnego.

Winę głównie ponosi nasz UM który wydał pozwolenia na budowę naszych mieszkań, parku itp.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jednym słowem ktoś "wzioł w łapę" 8-)
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ja wiem jak to działa, bo już nie raz to widziałam. Jak przychodzi deweloper, to jest głuchy na jakiekolwiek rozsądne czy techniczne argumenty. Dla niego liczy się tylko to, że kupił tą właśnie działkę i MUSI na niej zbudować (czyt: zarobić). Cel osiąga kasą lub upierdliwością. Dla Semeko szczególnie nie ma nigdy przeszkód terenowych. Zbudować na bagnie - nie ma problemu - patrz Osiedle przy młynie. Przeszkadza góra - nie ma problemu górę można wyciąć i przenieść w inne miejsce (patrz osiedle Sambora/ Dembińskiego w Gdyni).
Ciekawe ile te bloki postoją zanim zaczną się rozpadać.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

bigos pisze: Winę głównie ponosi nasz UM który wydał pozwolenia na budowę naszych mieszkań, parku itp.
Starostwo wydaje pozwolenie na budowę.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Tak tylko że od tego są urzędasy aby to kontrolować...ale to wszystko do czasu dopuki komuś nie stanie się krzywda.
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Panie "Gajos" ale plan zagospodarowania przestrzennego wydaje URZĄD MIASTA.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Starostwo tylko zatwierdza pozwolenie.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

sebus1 pisze:Panie "Gajos" ale plan zagospodarowania przestrzennego wydaje URZĄD MIASTA.
Plan zagospodarowania a pozwolenie na budowę to dwie różne rzeczy. Wiem kto ma jakie kompetencje.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

magdaeska pisze:...Jak przychodzi deweloper, to jest głuchy na jakiekolwiek rozsądne czy techniczne argumenty. Dla niego liczy się tylko to, że kupił tą właśnie działkę i MUSI na niej zbudować (czyt: zarobić)..... Dla Semeko szczególnie nie ma nigdy przeszkód terenowych. Zbudować na bagnie - nie ma problemu - patrz Osiedle przy młynie. Przeszkadza góra - nie ma problemu górę można wyciąć i przenieść w inne miejsce (patrz osiedle Sambora/ Dembińskiego w Gdyni).
Ciekawe ile te bloki postoją zanim zaczną się rozpadać.
Czy Reda Park została zalana?
Pytam, bo byłem tam na spacerze wczoraj i nie dostrzegłem by którykolwiek z budynków był zagrożony... zalany był park, ale osiedle wyglądało na nietknięte wodą, a nawet z dużą rezerwą terenu do wody... ale w sumie się nie przyglądałem szczegółowo więc z ciekawości pytam.

co do deweloperów, Semeko czy innych... to dla mnie logiczne jest, ze budują tam gdzie ludzie chcą mieszkać... fajnie jest mieszkac w Gdyni na szczycie góry z widokiem na morze... Tak samo tutaj Reda Park jest pięknie położona... rzeka owszem jest ryzykiem, ale za to latem/wiosną/jesienią świetne miejsce na spacery...
Ja bym nie miał pretensji do developerów - budują tam, gdzie ludzie chcą kupić :) a że chcą zarobić... to chyba logiczne...

Jeszcze odnośnie budowania na bagnach itd... Gdyby tak patrzeć na świat, że tam jest bagno, wiec budowac nie można, to Reda by się nigdy nie rozwineła... jeśli są metody by budowac na bagnach (wymiana ziemi, odwodnienie itd) to dlaczego tego nie robić? Patrz ile ludzi dzięki temu "zbudowanemu na bagnie" osiedlu Przy Młynie cieszy się z "własnego M", ile Reda dzieki temu ma nowych podatników oraz punktów usługowych. Następna będzie "zbudowana na bagnie" Aquasfera i Osiedle tuż przy młynie...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Wicek brakowało ok 50 cm max. , czyli jeśli wczorajszej nocy lało by tak jak ostatnio to krzyż na drogę.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Woda opada, jak byłem w parku widziałem ludzi spacerujących wzdłuż rzeczki.
ODPOWIEDZ