Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Włamania do domów w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ciekawy komunikat ze strony Urzędu Miasta
W ostatnim czasie redzka policja odnotowuje zwiększoną liczbę włamań do domów jednorodzinnych i domów w budowie. Przestępcy w większości przypadków działają pod osłoną nocy, gdzie wykorzystują nieobecność właścicieli. Osoby takie zwykle obserwują dany obiekt przed dokonaniem włamania. Nie dajmy szans włamywaczom i właściwie zabezpieczmy swoje mieszkania i domy. Aż 70% sprawców włamań daje się odstraszyć dzięki całkiem prostym działaniom. Dlatego też policja apeluje do mieszkańców Redy o:

- wyposażenie drzwi do mieszkań i domów w odpowiednie zamki patentowe posiadające atesty;
- zamontowanie w drzwiach zabezpieczenia przeciwwyważeniowego
- zamontowanie systemu alarmowego ( już na etapie gdy dom jest w budowie , pomimo tego że jeszcze tam nie zamieszkujemy)
- zadbanie o to aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi – (włamywacz unika miejsc oświetlonych)
- zamykanie wszystkich drzwi i okien, gdy wychodzimy z domu, ( zgodnie z powiedzeniem „to okazja czyni złodzieja”)
- nie zostawianie kluczy w „dobrych schowkach” (pod wycieraczką, za doniczka, na oknie , w rynnie itp.)
- zamykanie okienek piwnicznych i innych pomieszczeń gospodarczych, przez które można przedostać się do domu
- unikanie przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. ( „dobre schowki” jak szafa,książka czy cukiernica są dobrze znane włamywaczom i penetrowane w pierwszej kolejności)
- nie pozostawianie w drzwiach żadnych kartek typu : „będę za dwie godziny albo wracam jutro” (dając włamywaczom informacje , że mieszkanie jest puste)
- dzwonienie na Policję kiedy zauważymy niepokojące sytuacje w miejscu zamieszkania

Pamiętajmy , że aby być w pełni spokojnym o swoje mieszkanie i swoich najbliższych nie wystarczy nawet najlepsze zabezpieczenie techniczne. Dlatego też starajmy się jak najlepiej poznać otoczenie w którym mieszkamy. Dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Zigi pisze:Ciekawy komunikat ze strony Urzędu Miasta
[/quote]

No właśnie - też to dziś zauważyłam i szczerze mówiąc trochę mnie zmroziło ...
Wprawdzie pomna tego, co się działo na naszym placu budowy kilka lat temu (kradli na bezczela niemal na oczach majstrów a policja rozkładała ręce) zabezpieczyłam się teraz chyba najbardziej, jak tylko można (łącznie z usługą interwencji ochroniarzy) ale czy to pomoże, a złodzieje nie rozzuchwalą się do tego stopnia, by dopuszczać się wręcz napaści (np. przy otwieraniu drzwi do domów, zwłaszcza gdy wraca się już o zmierzchu)?
A naiwnie myślałam, że niebezpiecznie jest tylko w dużych miastach. Swoją drogą czy Reda ma jakieś wyjątkowo "szemrane" miejsca, gdzie lepiej nie chadzać, nawet za dnia? Mieszkając w Gdyni wiedziałam co i jak, a tutaj jestem kompletnie "czeska" ;-)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze:złodzieje nie rozzuchwalą się do tego stopnia, by dopuszczać się wręcz napaści (np. przy otwieraniu drzwi do domów, zwłaszcza gdy wraca się już o zmierzchu)?
Rozboje to zupełnie inna kategorie przestępstw i wydaje mi się, że włamywacze są tego świadomi. Co innego odpowiadać za kradzież, a co innego za rozbój.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Mogę opisać sytuację, która wydarzyła się ostatnio znajomej osobie mieszkającej właśnie w okręgu nr 13. Młody mężczyzna w szarej ortalionowej kurtce wszedł do piwnicy domku, kiedy domownicy to usłyszeli, że ktoś tam jest zeszli na dół, zapytali, a Pan to czego tu szuka - on odpowiedział 'To to nie jest sklep z częściami do AUT" na co dostał odpowiedź, że nie i że ma wyjść. Koleś tak szybko wyszedł i gdzieś zniknął pomiędzy blokami. Także miejcie na uwadze swoje domostwa, szczególnie zamykać drzwi!
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A jak wy byście się zachowali jak ktoś by się wam do domu włamał i byście go złapali na gorącym uczynku???...Pytam tak z ciekawości, bo jakieś 6 lat temu wujek miał taki przypadek że włamali się jemu do sklepu i nakrył sprawców. Jeden zwiał a drugi dostał butelką w głowę...doszło do tego że wujek dostał pozew o napaść na bezbronnego :wink: . Ale to jako ciekawostka, choć chciałbym wiedzieć jak Wy byście się zachowali w takiej sytuacji, broniąc swojego mienia :wink:
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Sebus 1 nie wiem jak ja bym sie zachowala. Bardzo ciezko odpowiedziec na takie pytanie.Moze sparalizowalby mnie strach i nie mialabym sily wydusic z siebie slowa.Albo dostalabym jakiej furii i zachowala sie jak Twoj wujek.Obym nigdy nie musiala przezyc czegos takiego.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

co do wypowiedzi sebusia to miałem podobną sytuację z ćpunami w piwnicy w bloku, o ile ojciec złapał jednego, o tyle dla drugiego miałem... pozdrowienie metalowej pałki, legalnie kupionej i wcale tego nie żałuję.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A ja wręcz się cieszę, że gościa tak pozdrowiłeś :) Własnoręczne interwencje są najskuteczniejsze, bo na pomoc policji nie można liczyć. Jakimś rozwiązaniem są umowy z firmami ochroniarskimi, bo umowa do czegoś zobowiązuje. Mają czas na reakcję od chwili zgłoszenia, ale w praktyce nie wiem jak to działa.
Myślę, że kluczem są właśnie dobre sąsiedzkie relacje. To jednak trudny temat, bo trzeba balansować pomiędzy wścibstwem (osobiście mam na to alergię), a znieczuleniem i totalnym tumiwisizmem :) Nie może tak być, by za płotem dochodziłoby do strasznych rzeczy a sąsiad nawet wówczas nie oderwie się od swego telewizora - a są takie przypadki, są ......
Może stopniowe wprowadzanie ludzi w takie akcje miałyby jakiś sens ....? Komunikaty w telewizji lokalnej, ulotki, komunikaty w informatorze miejskim, zachęty do wymieniania się telefonami itd. Nasze społeczeństwo jest antyspołeczne. Trzeba to zmieniać ....
Ile macie telefonów do sąsiadów? Ja mam kilka ....
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

A może mi ktoś powie jak ktoś kto mieszka bardzo długo ma wiedziec czy spacerujący wkoło nowych domów to nowy mieszkaniec czy złodziej.Zaden nowy się nie przedstawia mimo ze buduje się 50 m dalej.
Akuku
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Witam,
Ostatnio zauważyłem zwiększona liczbę włamań !! osobiście chcieli ukraść koła z samochodu !
tydzień później dwa włamania do piwnicy . W mienioną Sobotę także było włamanie do piwnicy gdzie chwieli ukraść koła !! co to jest .
DOdam ze tego dnia kiedy chcieli ukraść mi koła to ukradli jeszcze dwa samochody na łąkowej (os. żarnowieckie).
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Miałeś szczęście z tymi kołami. Myślałem, że czasy komuny mamy już za sobą. No, ale co robić złodzieje się rozzuchwalają gdy widzą redzkich policjantów pilnujących perony.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Podobno złodzieje upatrzyli sobie teraz osiedle Reda Park

Informacja TTM:
http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... ml?play=on
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

sebus1 pisze:A jak wy byście się zachowali jak ktoś by się wam do domu włamał i byście go złapali na gorącym uczynku???...Pytam tak z ciekawości, bo jakieś 6 lat temu wujek miał taki przypadek że włamali się jemu do sklepu i nakrył sprawców. Jeden zwiał a drugi dostał butelką w głowę...doszło do tego że wujek dostał pozew o napaść na bezbronnego :wink: . Ale to jako ciekawostka, choć chciałbym wiedzieć jak Wy byście się zachowali w takiej sytuacji, broniąc swojego mienia :wink:
Rzucił się na niego i obezwładnił, związał i zadzwonił po policję. Tylko żeby to było takie proste :lol:
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Bohater.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Dlatego aby nie odstraszać, tylko wyłapać sąsiad ostatnio montuje ukryte kamery. Fajny obraz nawet po ciemku. Nie zdawałem sobie sprawy, ze w ciemności dobre kamery potrafią tak doskonale sobie radzić.
ODPOWIEDZ