Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Działania policji w naszym mieście

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

To też jest dobry pomysł. Właśnie zamieszkując tutaj zdziwiłem się, że nie funkcjonuje taki oddział w Redzie. Co do skojarzenia z ORMO :) nie wydaję mi się, w wielu miastach Polski i nie tylko - na zachodzie też się z tym spotkałem, oczywiście nie mają uprawnień jak Policja czy Straż Miejska, ale wpływają i to znacznie na bezpieczeństwo. Widoczność ludzi w kamizelkach z napisem patrol, czy straż obywatelska demotywue ludzi do "brojenia" :)
anja

14 lat temu

Napisz podanie, zbierz kilka tysięcy podpisów i zanieść burmistrzowi:) zobaczymy czy przypadkiem się nie wyśmieje:) ich też trzeba by było jakoś wynagradzać...:)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

gizboy pisze:A może warto pomyśleć o Patrolu Obywatelskim...
przy Spokojnej działają :D tzn. bynajmniej piwnic, podwórek i samochodów pilnujemy
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ja mam pisać podanie? Raczej My wszyscy, mieszkańcy Redy, przecież tu chodzi o Nasze bezpieczeństwo, Naszych dzieci, rodzin itd itp To musi być inicjatywa Nas wszystkich, a nie pojedynczych osób. Najłatwiej jest aby ktoś załatwił, ktoś krążył między blokami, a ja sobie posiedzę przy TV z kawą w ręku, bo przecież jest Straż Sąsiedzka (sick!). Co do Pana burmistrza, jeżeli wyśmieje to pokaże gdzie ma bezpieczeństwo mieszkańców, czyli w przysłowiowej d...
Ryszard czy Wy dostajecie jakiekolwiek wynagrodzenie za Wasze działania?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Nasze działania są spontaniczne, nie nazywają się żadną strażą... nie są też w pełni regularne. Pilnujemy piwnic, bo różne cuda się tam działy... Jako, że jest nas 8 facetów to można już coś zdziałać, a jest to naprawdę spontaniczna akcja i po prostu każdy czuwa jakby się coś działo. Nie wychodzimy z myślą, że "idziemy szukać złodziei itd." tylko po prostu, przejść się i pogadać, a to jeśli przy okazji się coś dzieje... nie tylko wokół nas... bo np. leży nietrzeźwy człowiek w środku nocy, +3 stopnie ciepła..to reagujemy. Takie zwyczajne odruchy
anja

14 lat temu

Redzka Policja ma ostatnio ładne wyniki (i tym co się należy) na gorącym uczynku 2 złodziei tydzień temu, poszukiwanego co chciał oknem zwiać teraz pod koniec tygodnia złodziej drzewa kolejny na gorącym uczynku:) (słyszałam,że nie pierwszy raz kradł i nawet samochód miał przerobiony). Tylko pogratulować skuteczności:)
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

anja

Powiedz proszę czy jest jakieś przełożenie - ilość patroli - liczba mieszkańców. Gdzie tego szukać. Może rzeczywiście tych policjantów w Redzie jest za mało i dla tego rzadko ich widać. Z tego co gdzieś kiedyś .... To za bezpieczeństwo na terenie miasta odpowiada Prezydent Miasta lub Burmistrz może on pomoże w zwiększeniu liczy policjantów skoro ma obowiązek utrzymywać porządek w mieście niech powalczy.

Może ktoś jest w temacie i wie ile policjantów jest w miastach sąsiednich a ilu u nas. Nie wiem czy na stronie Policyjnej znajdę takie informacje ale liczba etatów to nie jest chyba jakaś szczególnie ważna i chroniona tajemnica.

Liczbę mieszkańców każdego miasta znajdzie się w necie to można by porównać. Takie zestawienie może być strasznie ciekawe.
Jarek

11 lat temu

Gratuluję inicjatywy i chylę czoła przed członkani patroli, ale tak być nie powinno. To nie my mamy pilnować ulic, skoro istnieje państwowa służba do tego powołana, profesjonalnie przygotowana, uzbrojona w narzędzia i utrzymywana z (bardzo wysokich w Polsce!) podatków. Pojawienie się więc takiej "milicji sąsiedzkiej" powinno być odebrane jako czerwona kartka dla władz. Bo to oznacza, że w danej dzielnicy ludzie nie czują się bezpiecznie, a Policja chyba nie do końca panuje nad sytuacją?

Nie mam żadnego miarodajnego porównania z innymi miastami, jednak opieram się na własnych wrażnieach subiektywnych. Choć nie mam negatywnych uwag do naszej Policji, to moje obserwacje są takie, że w Redzie właściwie nie spotkałem jeszcze pieszego patrolu. Radiowozy w mojej dzielnicy także są widywane sporadyczne i budzą sporą sensację. Czy to przemyślane działania?

W innych miastach Policja na ulicy jest dobrze widoczna, a u nas jest to wciąż nieczęsty widok. Sama obecność policjantów ma wielkie znaczenie dla podniesienia bezpieczeństwa - zarówno wymiernych wskaźników ale i dla subiektywnych wrażeń obywateli. Wiadomo przecież, że łatwiej i taniej zapobiegać, niż ścigać, karać czy naprawiać skutki. I znów kłania się prewencja, a w tej walce szczególnie ważne jest zapobieganie drobnym naruszeniom prawa. Skutecznie, jeszcze zanim sytuacja wymknie się spod jakiejkolwiek kontroli. Być może też macie podobne spostrzeżenia?
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeszcze tylko straży miejskiej nam brakuje - myślę, że sami byście przeklęłi tą instytucję momen jak by każdy po mandaciku za byle co wyłapał
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

A słyszeliscie cos o grupie ktora w Redzie sciąga haracz?
ceń dzień
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Nie. Jakieś szczegóły?
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na 99.9% nic takiego nie ma miejsca - na bank bym coś o tym słyszał, to nie lata 90te
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Maximreality pisze:Na 99.9% nic takiego nie ma miejsca - na bank bym coś o tym słyszał, to nie lata 90te
No, no, no...jestes dobrze zorientowany
góra86
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

A coś więcej?
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

kolejna rewelacja Ksantypy bo cos gdzieś słyszała tylko nie bardzo wie co
ODPOWIEDZ