Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Działania policji w naszym mieście

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

WITAM! czy ktos wie co mozna zrobic ,gdy policja krotko mowiac cie olała?Rok temu podczas interwencji w mojej klatce/sympatyczny sąsiad Piotrus raz w miesiacu lub częsciej daje taki popis,,,,,,,ze szyby leca,policja przyjezdza i odjezdza ,bo to synek kochanej mamusi,ktora krzywdy synkowi nie zrobi,czego nie mozna powiedziec o latorosli/radiowoz policyjny zaparkował obok mojego auta tak bliziutko,ze podczas szamotaniny z Piotrusiem porysował caly bok mojego autka.Sama widziałam zajscie z okna na własne oczy.Rankiem udałam sie na komisariat,gdzie rozmawiano ze mna miło do momentu kiedy powidzialam ''kto''jest sprawcą.NO I WTEDY NIE BYLO MILO.Panowie Policjanci w koncu spisali moje zeznanie i po ciezkich naleganiach z mojej strony wezwali technika.Pan technik ,gdy mnie zobaczył juz wiedziałam,ze jest niezadowolony.,BO CZEGOZ TA BABA SIE CZEPIA SKORO MA AUTOCASCO.BYŁO TO DOKŁADNIE ROK TEMU. I CO? I NIC!
Na kolejne moje telefony ciagle słyszalam sprawa w toku,gdzie w okolicach marca od pewnej pani która odebrała telefon usłyszałam,ze są bardzo zajeci i trzeba czekac.Dzwoniłam i czekalam! I co ?Doczekalam sie mój kochany sasiad Piotrus odstawił taki pokaz,że moja córka to wpadła w taka hsterie ,ze do rana bała si ezasnac/Piotruś mieszka na parterze -ja na drugim/Zadzwonilam na komisariat i po obietnicy ze przyjdę złozyc zeznania zabrano mojego sasiada.Gdy poszłam rano na komisariat nie bardz pan w dyzurce wiedzial czego chce .Jednak zeznania spisano no i postanowiłam na miejscu zapytac co z moja sprawa z przed roku.Powiedziano,ze policjanci sa nowi wiec mam zaczekac i zadzwonic.Po 2 tyg.dzwonienia usłyszałam,ze sprawe umorzono juz w pazdzierniku 2006.A,ze nic nie dostałam na pismie -<<poczta zle działa >>gdy zadzwonilam po nr,sprawy to usłyszałam,ze ,,ktos pewnie nie dopatrzył,bo u nas to 80%spraw drogowych.Tak wiec kochani serwis wycenił szkode na 1200zł.MOGŁAM SZKODE ZGŁOSIC NA AUTOCASCO,ALE TO KARE PONIOSŁABYM JA/PRZEPADLABY ZNIZKA/.S asiad Piotrus pije,rodzicow bije-moje dzieci sie boja ,poczta mi listow nie nosi/tylko z policji w Redzie,wszystkie inne dostaje/także kochani pomozcie ,gdzie moge złozyc skarge-moze ktos wie????
DIORKA
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Spróbuj u przełożonych. O ile wiem, komisariat podlega pod Wejherowo. A jak nie to policja ma też wydział wewnętrzny, który sprawdza pracę podwładnych.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zawsze można porozmawiać z burmistrzem, z tego co mi się wydaje to dostali reprymende przy organizacji erefenu...;)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

diorka,
ależ Ty masz anielską cierpliwość. Ja na Twoim miejscu już dawno napisałbym skarge na posterunek do Komendy Wojewódzkiej.
Burmistrzowi Policja nie podlega
GOSC

16 lat temu

a to w redzie jest polcija? hahahahahah ;))) pozdrawiam
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

To nie pierwsza skarga na redzką policję. Faktycznie ponoć jest tak, że jak ich W-wo pogoni to biorą się do roboty - inaczej nie ma mowy. Przez lata skarżyli się na ciasnotę i brak sprzętu. Teraz wszystko mają, tylko sami nie działają najlepiej. Jedynie w odwołaniu się do góry widzę Twoją szansę.
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zobaczyć policje w Redzie-to cud.Ale cuda się zdarzają(tak mówią)
Gość

16 lat temu

Postawiliśmy im pałac za kilka baniek to nie dziwcie się że im tam wygodnie.
Przydałyby się jakieś patrole późno-wieczorne i nocne, żeby poskramiać tych wyrostków z łąkowej , którzy wracają podpici z imprez i budzą wszystkich po drodze.
Kierunek jest jeden z dworca PKP na Łąkową, poprzewracane śmietniki, wulgarne wyzwiska potrafią kopnąć w samochód itd.
Myślę że jakby ojciec zapłacił za wyrostka mandacik to by go uspokoił.
Ale kto ma wlepić ten mandacik?
Poddaję do przemyślenia.

P.S. przepraszam porządnych mieszkańców ulicy Łąkowej i przyległych ale ta chuliganeria przemieszkuje niestety w waszym rejonie.
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nieraz ,gdy rano w sobotę lub niedzielę idę do pracy to aż strach przejść koło pijanych i awanturujących się wyrostków wracających od kolejki z imprezy. :(
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

JUZ WŁASNIE PISZĘ SKARGĘ.- DAM ZNAC JAK OTRZYMAM ODPOWIEDZ.
JESTEM REDZIANKA OD 26 LAT TAKZE WJESL MACIE PYTANIA DOTYCZACE NASZEGO MIASTA PISZCIE ,CHETNIE POMOGE
DIORKA
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Działalność policji to "żelazny" temat chyba każdego forum. Gdy sie słucha sprawozdań z ich dzałań, to można odnieść wrażenie, że oni od rana do nocy nic innego nie robią, tylko gonia złoczyńców....
A jak jest każdy widzi.
Kto kiedyś widział patrol pieszy wieczorem lub nocą ? A w okolicach oczka wodnego i w okolicznych krzaczorach trwa właśnie wtedy jedna wielka balanga. Krzyki, wrzaski, piski trwaja niekiedy do późnych godzin nocnych.
Kto sie odważy po zmroku przejść drogą przez mostek od osiedla do Ciechocina ? Ja nie.
Potem widzimy efekty działalności rozrywkowej uczestników tych "imprez"...potłuczone latarnie, połamane ławki, poprzewracane kosze na smieci i znaki drogowe. Strach sie bac.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Temat poruszony - odrzucę swoje 3 grosze. Wspomniana trasa z PKP na Łąkową - po drodze Wojciecha, Mickiewicza, Szkolna. Parę knajp, nocne sklepy - małolaty rządzą w nocy, wrzaski, hałasy a na ulicy motocykliści urządzają wyścigi swoimi ryczącymi maszynami. Stróża prawa - nikt nie widział - pewnie własnie nabijają statystyki ścigając kolejnego rowerzystę - ten bidaczek przynajmniej kłopotów nie narobi ...
Gość

16 lat temu

ŁĄKOWA - to jakaś znamienna nazwa ulicy. W Gdańsku samotnie też lepiej tam nie wchodzić w godzinach wieczornych.... Tak przynajmniej niesie plotka....
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Musze wziąść w obronę Wojciecha! Mieszkam tu i owszem czasem szczególnie w weekendy i wakacje z owych knajp słychać co nie co.
Ale nie mówmy, że tak jest codziennie, każdy dodaje swoje 3grosze, jak tu strasznie jak tu brzydko, to mam wrażenie, że mieszkam w Starym Wrzeszczu czy na Oruni! Nie którzy popadają w jakąś paranoję, coraz to wypisując jaka ta Reda jest niebezpieczna. Ja również uważam, że Policja nie działa efektywnie, że rejony Łąkowej, rzeczki w nocy są dosyć niebezpieczne, ale tak nie jest zawsze.

Malinka napisała:
'że nie raz spotyka pijanych, awanturujących się wyrostków wracających od kolejki z imprezy'
dziwne bo tak sie składa, że ja też raz na jakiś czas wracam z imprez trójmiejskich(bo tu nie można się bawić, bo nie ma gdzie) i ani razu nie spotkałem awanturujących się wyrostków!
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Artur,
Przecież nikt nie atakował Twojej ulicy.Ona z pewnościa jest OK. Chodzi o stan bezpieczeństwa w całej Redzie. Sądzisz,że jest zadowalający ? Jeśli tak, to Twój pogląd i szanuję go, ale się z nim nie zgadzam.
Nie wiem jak jest na os. Buczka, czy w Pieleszewie, lecz wiem jak jest w Ciechocinie i na osiedlu w okolicy Łakowej. Nie jest bezpiecznie.
Chodze i widzę, mam też wielu znajomych, którzy mają podobne zdanie. W Redzie nie jest bezpiecznie
Jak jest w innych miastach ? Nie wiem. Za bardzo mnie to nie interesuje, ale myślę, że podobnie.
Mieszkam w Redzie, uczciwie płace podatki i nie chcę sie bac chodzic wieczorem po ulicach.
Niech ci, którzy za to biorą pieniadze cos z tym zrobią. Jak to zrobić ? Nie wiem. Mnie za to nie płaca. A jeżeli odpowiedzialni za bezpieczeństwo sobie nie radza...no cóż pozostaje zmiana pracy
ODPOWIEDZ