Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Modernizowane SKM-ki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Wole te jesienne liście podziwiać;)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A co będziesz robić wiosną?
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wiosną podziwia się kwiatki :flower:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A pomiędzy jesienia a wiosną jest zima:> Więc co będziecie podziwiać zimą:>
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:A co będziesz robić wiosną?
Będe chodzić na piechotę :roll: :wink:
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Super, ale dla mnie najważniejsze jest, żeby były w stanie podjąć dużą liczbę pasażerów bez ścisku - w naszych klimatach awarie i opóźnienia zdarzają się przecież nagminnie. No i najważniejsze - zwiększyć liczbę przejazdów! Wkurza mnie, że gdy kończę szkołę (na Maksymiliana) o 13:30, to muszę czekać na kolejkę do Słupska o 14:02, bo do Wejherowa jest o 13:32 (bez szans, żebym zdążył), a o 13:47 jest na Chylonię...
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zdecydowanie za dużo skm -ek kończy bieg w Cisowej.A my czekamy.....
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zdecydowanie za rzadko jeżdżą a jeżeli chodzi o tłok to pamiętam czasy kiedy jeździły zawsze trzy składy.
Teraz normą są dwa , a niekiedy wysyłają na tory tylko jeden skład.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tak. A szczególnie jak się wraca póżno
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jaro pisze:(...) Wkurza mnie, że gdy kończę szkołę (na Maksymiliana) o 13:30, to muszę czekać na kolejkę do Słupska o 14:02, bo do Wejherowa jest o 13:32 (bez szans, żebym zdążył), a o 13:47 jest na Chylonię...
Tutaj podzielam, ja kończe 4x w tygodniu o 13.30 i czekam pół godziny na kolejkę? Czy to nie strata czasu? jakby ta 13.50 była do Wejherowa to już bym miał 15 minut do przodu!
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Bardzo stary nie jestem, ale pare latek mam i pamietam, ze na kolejki psioczyło sie zawsze. W godzinach szczytu zawsze były przepełnione, tak jak i autobusy, tramwaje i inne środki komunikacji (chyba na całym swiecie). Widziałem jak to wygląda w Berlinie i Budapeszcie - tłok jak jasna cholera.
Jednak poza godzinami szczytu działa to prawie perfekcyjnie (zwłaszcza w Berlinie)

Widziałem też jak to działa w okolicach Ostrołęki. Tam nie ma problemu. Po 18.00 nic nie jeździ. W niedziele i świeta ostatni autobus o 16.00. Gdy oni tu przyjeżdżaja, to nie mogą sie nadziwić, że np do Wejherowa mozna pojechać trzema różnym sposobami ( 8, J, SKM) i to co pół godziny. "Wy to macie dobrze".- mówią. Chyba maja racje. Tam jest też Polska
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

My nie piszemy, że działa to źle;) chcielibyśmy, żeby to działało jeszcze lepiej!
Wystarczyłoby dodać np do pociągu z Redy 7,07 jeszcze jeden skład, pociąg 13,50 z Gdyni do Rumi przemianować na Wejherowo, po 18 dodać ze 2 pociągi i było by super!

i jeszcze apropo skm`ek tych wyremontowanych:) całkiem fajne i przyjemne, szkoda tylko ze pociągąg do mnie nie mówił 'następna stacja..."
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Jako dziecko mieszkałem w rejonie, gdzie kursowały tylko autobusy, a do najbliższej stacji PKP było jakieś 10km (chyba 2 pociągi na dzień). W 1981 przeprowadziliśmy się do Wejherowa i byłem w szoku - 3-składowe SKM-ki kursujące co kilka minut i do tego miejskie autobusy (!!!). Z tego co pamiętam wtedy były tylko długie składy, kursowały częściej i wszystkie na trasie Gdańsk-Wejherowo. (przynajmniej tak zapamiętałem).
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A wiesz ,że mam podobne odczucia co do SKM-ek i też w tym roku przeprowadziłam się do Wejherowa.Zawsze kojarzyły mi się jako długie składy kursujące od Gdańska do Wejherowa.
ODPOWIEDZ