Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Modernizowane SKM-ki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

STARY1 pisze:Glider, takie automaty stały tylko w wiekszych miastach. w mniejszych kupowało sie w kasach. W kasach można było kupić bilet do kazdego miejsca w Polsce. Spróbuj to zrobic teraz.
W kasach były takie specjalne szafy z setkami gotowych, wydrukowanych na różne trasy biletów w postaci kartoników. Kasjerka w specjalnej maszynce wyciskała datę sprzedaży. A jak nie było gotowego, to pisała ręcznie.
Teraz też nie jest najgorzej. W kasie w Redzie można kupić bilety na SKM-ki i Regionalne. Nie ma tylko na IC. Ale niedawno był okres, że sprzedawali tylko na krótkie trasy (chyba do 100km). Nawet do Elbląga nie można było kupić biletu :(.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Alfista pisze:Pewnie odpowiedzą ,że minimalizują koszty.
Swoją drogą cena biletu utrzymuje się na tym samym poziomie od dwóch lat (przynajmniej).
poza tym widziałem takie ogłoszenie związane z ankietą ,będą badać nasilenie pasażerów i rozkład długości tras, może coś się zmieni.
Dokładnie. Pewnie nie ma tyle kasy.
A dlaczego do Cisowej jeżdżą tak często? Chodzi o kase.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Wszystkie zmiany od lat idą raczej w jednym kierunku, czyli minimalizować koszty. Oznacza to mniejsze składy i rzadsze kursy. Ceny biletów faktycznie się nie zmieniają tak często jak paliwa i nie ma problemów z korkami (choć czasem są inne problemy). Jest to dobra alternatywa dla samochodu, jeżeli pracuje się w niedaleko od SKM-ki. Mankamentem z pewnością jest zagęszczenie o pewnych porach. A co do grzania zimą - zawsze było za gorąco.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Znów kolejki SKM jeżdziły wczoraj nierególarnie i oczywiście spóźniłam się rano na rozmowe bo 20 min stała kolejka w Stoczni. Inni musieli wysiadac w Chylonii. Linie się podobno zerwały, czy tory pękły.

Wiem, że znów narzekam, ale to już jest przesada. Nie mogę nawet jednego dobrego słowa na nich powiedzieć
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Było o tym na http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=25635:
Pasażerowie SKM muszą uzbroić się w cierpliwość. Do godz. 14.30 na trasie Gdańsk Główny - Wejherowo kolejki SKM będą kursowały nieregularnie, a opóźnienia wyniosą od 10 do 15 min.

Krótko po godz. 8 rano na wysokości przystanku Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana nastąpiło zerwanie sieci. Na skutek awarii kolejki jadące od strony Gdyni do Orłowa kursują po jednym torze.

- Nie należy się sugerować rozkładami jazdy - mówi pracownik dyspozytury SKM. - O wszelkich zmianach dotyczących zarówno rozkładu, jak i zmiany toru staramy się na bieżąco informować pasażerów przez megafony. Pasażerowie wracający z pracy w godzinach szczytu nie powinni już odczuć konsekwencji awarii.


Kolejne utrudnienia

Wskutek pęknięcia szyny na wysokości stacji Gdańsk Główny kolejki SKM kursują nieregularnie do godz. 16.30
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dorna, pociagi, tory, linie energetyczne to tylko urzadzenia techniczne i maja prawo sie zepsuć. Są wyeksploatowane, wiec psuja sie częściej niż powinny. Taka ich uroda.
Nie mozna przewidzieć, kiedy sie pociag lub samochód zepsuje, dlatego niektórzy ludzie w przypadku ważnych spotkań czy terminowych wizyt biora "poprawke" na sytuacje awaryjne i wychodza wczesniej z domu. Lepiej poczekac niz sie spóźnić.
Tak, tak, ja wiem, to zabrzmiało troche jak pouczanie :) ...ale pare razy zdarzyło mi sie, ze autobus (8 z Ciechocina) odjechał prędzej, niż powinien.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

15 min?? Ja na politechnikę jechałem prawie 2 godziny. To ponad godzinę dłużej.
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dziś przeczuwając problemy, które już wczoraj się zaczęły, pojechałem do Gdańska Przewozami Regionalnymi i dzięki temu nie straciłem mojego czasu.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dziś SKM jeździły normalnie. Za to kanarów było dużo.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:Dziś SKM jeździły normalnie. Za to kanarów było dużo.
No akurat "moja" skmka jechała pół godziny dłużej..;)

A kanarów spotkałam sporo wczoraj. (Tak w ogóle to miałam okazję przetestować kupowanie w automacie biletu miesięcznego :P Trzeba uważać, bo automacik jest wybredny - niektóre banknoty wypluwa, bo mu się nie podobają ;) Dlatego kupując w nim bilet miesięczny lepiej mieć zapasowy zestaw banknotów :])
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

I dokładnie odliczoną kwotę. Niektóre nie wydają reszty.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:I dokładnie odliczoną kwotę. Niektóre nie wydają reszty.
Akurat przy tym miałam to szczęście, że odliczonego nie musiałam mieć ;) Ale fakt, niektóre nie wydają reszty, co sprawia pewien problem, kiedy nie ma innej możliwości kupienia biletu.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

kiedys tak miałem w Oliwie, myślałem, że mnie szlak trafi, za 4 minuty kolejka a automat mi karze drobne dać^^ na szczęście miałem te 1,76 ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Glider pisze:Było o tym na http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=25635:
Pasażerowie SKM muszą uzbroić się w cierpliwość. Do godz. 14.30 na trasie Gdańsk Główny - Wejherowo kolejki SKM będą kursowały nieregularnie, a opóźnienia wyniosą od 10 do 15 min.

Krótko po godz. 8 rano na wysokości przystanku Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana nastąpiło zerwanie sieci. Na skutek awarii kolejki jadące od strony Gdyni do Orłowa kursują po jednym torze.

- Nie należy się sugerować rozkładami jazdy - mówi pracownik dyspozytury SKM. - O wszelkich zmianach dotyczących zarówno rozkładu, jak i zmiany toru staramy się na bieżąco informować pasażerów przez megafony. Pasażerowie wracający z pracy w godzinach szczytu nie powinni już odczuć konsekwencji awarii.


Kolejne utrudnienia

Wskutek pęknięcia szyny na wysokości stacji Gdańsk Główny kolejki SKM kursują nieregularnie do godz. 16.30

Dzieki za informację, ale ja akurat jechałam z Redy do Gdyni i pociągi stały w rumii w Chyloni w Stoczni, wszędzie, a tam przecież były dwie pary torów. Widocznie musiały ustepować miejsca np. pociągom dalekobierznym. A przez megafon nie mówili nic oprócz tego, że w dniu dzisiejszym pociągi SKM będą kursowały nieregularnie. To ma być szczegółowa informacja?
Jak były te roboty to też mówili że roskłady jazdy wiszą i wisiały tylko to się w ogóle nie pokrywało z tym co było naprawde. Pociągi i tak jeżdziły inaczej
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Gajos pisze:15 min?? Ja na politechnikę jechałem prawie 2 godziny. To ponad godzinę dłużej.
Ja pare miesięcy miałabym chyba rekord. Odcinek Gdynia Orłowo - Gdynia Leszczynki jechała przez 1 godzinę i 40 min, po czym wysiadłam. Ja jeszcze pamietam jak sie do domu spieszyłąm bo mecz miał być.
Tak to jest :)
ODPOWIEDZ