Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Modernizowane SKM-ki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

UWAGA, UWAGA
Jeśli macie pod ręką jakiegoś szampana, czy inny dobry trunek, to nie wahajcie się, to jest ta chwila dla której warto otworzyć butelkę.
Po 3 latach i jednym miesiącu od ogłoszenia przetargu do Gdyni przyjechała pierwsza (z 22) zmodernizowana kolejka... na trasę ma wyruszyć w przyszłym tygodniu.

Kolejne mają przychodzić do nas co miesiąc począwszy od marca, kiedy to trafią następne 4...

Artykuł i 27 zdjęć pod adresem:
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... z2nqLeT4Cy
angeela87
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

To chyba trzeba będzie się przejechać )
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

jak to mówił jeden z moich nauczycieli w technikum "Dobrze, ale mało"

widać że jest parę udogodnień, które się przydadzą, np.
- rurki między siedzeniami poprowadzone do sufitu - czasem nie ma za co się złapać jak kolejka jest mocno zatłoczona (wiem wiem, można się oprzeć o pasażera obok, ale nie zawsze wypada )
- zagłówki z bocznymi podparciami i wykonane ze ... sztywnej gąbki ? miejmy nadzieję że będą łatwe do utrzymania w czystości, bo siedzenia obite materiałem do samej góry zauważyłem że czasami są aż czarne "przy zagłówku"
- zastanawiająca jest kwestia ogrzewania - klimatyzacja? nie widać nigdzie grzejników, ani pod siedzeniami, ani pod ścianami
- i BŁAGAM żeby system informujący o kolejnej stacji nie miał jako sygnału tego irytującego odgłosu dzwonka do drzwi !!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

ha ha ten dzwonek od drzwi słyszałem tylko w jednej z skm'ek, a jeżdżę nimi codziennie, ale fakt... brzmi intrygująco
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

cli1 pisze: - zastanawiająca jest kwestia ogrzewania - klimatyzacja? nie widać nigdzie grzejników, ani pod siedzeniami, ani pod ścianami
Klimatyzacji nie będzie, będzie jedynie lepszy system wentylacji powietrza. Nie widać grzejników, bo na szczęście z nich zrezygnowano i zastąpiono systemem nadmuchowym dzięki czemu przy odrobinie dobrej woli obsługa będzie mogła bardzo dokładnie regulować temperaturę, a nie tak jak jest teraz, że albo człowiek się dusi, albo marznie

Ja z plusów dodałbym jeszcze:
- likwidacja przedziału menelskiego
- zwiększenie prędkości, oraz szybsze rozpędzanie się - przez co kiedyś może będziemy jeździć szybciej
- drzwi otwierane pneumatycznie, a nie szarpanie się z nimi
- likwidacja drzwi między przedziałem, a korytarzem z drzwiami wyjściowymi
- likwidacja skrajnych foteli przy wyjściu z przedziału, dzięki czemu nie będzie takich sytuacji jak dziś, ze wewnątrz przedziału jest pusto, a do kolejki wejść nie można, bo wszyscy stoją w korytarzu przy drzwiach wyjściowych
- likwidacja zrzutu balastu z toalety prosto na tory
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Widziałem, stała wczoraj w Cisowej na bocznicy pod taką przeszkloną wiatą, która wyjątkowo tego dnia była podświetlona. Likwidacja skrajnych foteli faktycznie może okazać się dobrym pomysłem, chociaż tutaj większym problemem jest mentalność stania w drzwiach (i w wyjściu na peronie tak, ze nie ma jak opuścić pociągu...).
Dżoana
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Skm-ka super.Ciekawe, czy bedzie mozna korzystac normalnie toalety? Nie powiem-czasem jest to potrzebne. Zwlaszcza, gdy ktos dojezdza np. z gdanska.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Godzinę nie wytrzymasz, żeby siku nie robić ?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

gnysek, nie zawsze jest to godzina, czasami od wyjścia z domu do dotarcia do celu zajmuje trochę dłużej (dodaj jeszcze że czasami do stacji trzeba dojechać np autobusem, poczekać trochę na pociąg, czasami są i opóźnienia etc)

No i poza tym, skoro wc w pociągu jest i za nasze pieniądze jest modernizowane to dlaczego ma być nieczynne?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę na zakaz korzystania z WC na trasie Gdańsk-Wejherowo?od dawien dawna są naklejki na drzwiach do toalet.Ja wytrzymam parę godz,ale dzieciaki nie bardzo
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Bo kiedyś były toalety "spustowe" czyli wszystko leciało na tory, teraz prawdopodobnie jest jakiś zbiornik ale dla wygody bo przecież taki zbiornik co jakiś czas trzeba było by opróżnić łatwiej jest zamknąć kibelek i święty spokój mieć.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No i przy tym jak społeczeństwo dba o takowe WC w pociągu (tzn celowo nie trafia w otwór, tylko dwa metry obok), to się nie ma co dziwić, że nie chcą otwierać. Wyobraź sobie, że jesteś taką sprzątaczką i codziennie na koniec dnia musisz sprzątać kupy z podłogi... nikt by nie chciał.
Jewell87
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Miejmy tylko nadzieję, że nowe skm na długo pozostaną "nowe". Bez porysowanych szyb, oklejonych siedzeń gumami do żucia itp.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

wydaje się, że toalety będą otwarte, bo problem zrzutu balastu na tory jest rozwiązany, ponieważ toalety są próżniowe i powinny być opróżniane w miejscu do tego przeznaczonym, więc technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby toalety były otwarte, ale tak jak pisze wyżej gnysek problem jest z pasażerami, oczywiście z mniejszością, ale niestety najbardziej zauważalną
SKM nie radzi / nie chce sobie radzić z bydłem, które czasem podróżuje ze zwykłymi pasażerami, dlatego toleruje codzienną imprezę z tyłu składu do Słupska, toleruje bezdomnych i toleruje syf w ubikacjach... czyszcząc je bardzo rzadko.

Ale przypuszczam, że WC będzie otwarte bo zamontowano tam przewijak dla dzieci...więc chyba nie po to, żeby nie dało się z niego skorzystać
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

SKM planuje w ramach kar naliczonych za opóźnienie w dostawie pociągów zmodernizować jeden pociąg więcej, więc jest szansa, że w tym roku przybędą nie 21 a 22 pociągi, które wyglądać będą jak z tego wieku, a nie lat 70dziesiątych.

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... atis_.html

Do tego dochodzi jeszcze ta nieszczęsna zmodernizowana kolejka z fotelami typu metro i 4 wcześniej zmodernizowane... czyli łącznie z 64 pociągów - 27 wyglądałoby znośnie.

Poza tym co już brzmi jak obietnica wyborcza SKM planuje do 2020 roku zakup 10 NOWYCH pociągów... ale jak SKM coś planuje to wiadomo, że szanse są 50 na 50... albo wyjdzie, albo nie

http://www.rynek-kolejowy.pl/50899/skm_ ... taboru.htm
ODPOWIEDZ