Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Modernizowane SKM-ki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nowe składy można zobaczyć na terenie kolejowym Gdynia Cisowa, na wysokości przystanku służbowego.

Dla osób jeżdżących SKM-ką na razie problemem jest przedłużający się remont linii między Gdynią Główną i Chylonią. Miał się skończyć w zeszłym tygodniu, a okazało się, że na najbliższe dni obowiązuje dalej zmieniony rozkład.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jak narazie zmiany mają być do 17;) przynajmniej tak przewiduje rozkład:)
A ja szukałem zdjęć jak będą wyglądać te nowe wagony w środku i nigdzie nie znalazłem...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Już widziałem te skm ale w Oliwie. Poza tym czytałem artykuł w dzisiejszym Dzienniku Bałtyckim. Nawet ciekawy
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nie miałem dzisiaj DB. Ale zachęcony przez Gajosa poszukałem w internecie: http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/779627.html
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Kolejki niczego sobie
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zmiany rozkładu jazdy przesunięte na kolejne dwa dni (18, 19).
Warto też zwrócić uwagę, że w w nocy z 18/19, 19/20, 20/21, 21/22, 26/27 i z 27/28 października między Gdynią Główną i Cisowa zamiast SKM będzie jeździł autobus. Szczegóły na stronie SKM: http://www.skm.pkp.pl/dali.php?aa=oglos ... podroznych
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nie wiem jak w tym przypadku, ale jeżeli dobrze pamiętam, to np. w Warszawie od kilku lat każdy remontowany skład kolejki podmiejskiej jest wyposażany w kamery (oczywiście ukryte). SKM-ką jeżdżę sporadycznie, ale mam nadzieję, że nasze składy też będą monitorowane. Ma to wpływ na poziom bezpieczeństwa.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Z tego co mi się wydaje to w niektórych remontowanych są kamery w innych ich nie ma...
Za to wieczorem, w nocy jest więcej SOKistów.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Pojawienie się nowych SKM-ek coś się opóźnia. Ale na forum SKM http://www.skm.pkp.pl/forum/viewtopic.p ... 1&start=92 wyczytałem, że już zaczynają jeździć:
21.10 od (mniej-wiecej) godziny 22 do godziny 3 odbywaly sie jazdy testowe "nowych" SKMek. Jezdzily na trasie Gdynia Cisowa - Gdansk Gl
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Fajne nowe skmki, ale szczerze mówiąc wolałabym, aby częściej jeździły. Co nam z tego, że są nowe jak i tak wszyscy się w nich ciśniemy. Jadę i wracam z pracy w godzinach szczytu. Już teraz czasem nie można sie zmieścić a zauważcie, że bloków na Semeko przybywa. Mają powstawać nowe, ludzi jest coraz więcej, a kolejki ciągle kursują co pół godziny. I jakos nikt nie planuje tego zmieniać. Niedługo się nie pomieścimy :x Do tego to ogrzewanie. Ludzie nie moga oddychać, wszystko jest zaparowane. Coraz częsciej jestem świadkiem omdlen w kolejkach.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tak to prawda. Też mi się już zdarzyło widzieć omdlenie.
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Z tym ogrzewaniem naprawdę przesadzają,ciekawe co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima?Wtedy znając życie będziemy w nich marznąć.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Odmienione SKM-ki ruszają w trasę

27 października 2007 (37 opinii)

Nowe SKM-ki są już w Trójmieście i od poniedziałku ruszają do pracy.

W poniedziałek na trasy wyruszą cztery zmodernizowane pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Pojazdy przeszły półroczny remont w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego z Mińsku Mazowieckim.

Nowe-stare pociągi nabrały futurystycznego, opływowego kształtu. Mają być wygodniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze. Niemożliwe będzie otwarcie drzwi w trakcie jazdy, w wagonach zamontowano monitoring. Napęd oporowy zmieniono na impulsowy, dzięki czemu wzrośnie prędkość pociągu.

Radykalnej zmianie uległo wnętrze pojazdów. Zniknęły tak zwane przepierzenia, dzięki czemu wagon stanowi jedną przestrzeń. Fotele nie będą już zamontowane na nogach, tylko burtach – ten zabieg ma służyć łatwiejszemu utrzymaniu czystości. Wagony wyposażone są również w toaletę próżniową, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Komfort podróżnych z pewnością podniosą również zamontowane wyświetlacze i lektor, które poinformują do jakiej stacji zbliża się pociąg.

Lepiej w pracy będą mieli również maszyniści. Ich kabiny są teraz przestronniejsze i zaopatrzone w klimatyzację.

Koszt renowacji składów wyniósł ok. 18 milionów złotych, z czego 5 milionów dołożyła Unia Europejska. Do roku 2012 ma być zmodernizowanych 35 składów istniejących, oraz pojawią się 25 zupełnie nowe pociągi.

- Mam nadzieję, że przed Euro 2012 będziemy dysponować już zupełnie nową Szybką Koleją Miejską - powiedział jej prezes Andrzej Osipów

źródło: www.trojmiasto.pl
Andelum
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Szkoda że dworca w Redzie nie zmodernizują. Wstyd znajomym pokazać.... miasto - a dworzec jak z zapomnianej wsi prl-owskiej..... :oops: :cry:
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

malinka pisze:Z tym ogrzewaniem naprawdę przesadzają,ciekawe co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima?Wtedy znając życie będziemy w nich marznąć.
Ale będzie można na szybach podziwiać przepiękne liście i kwiaty.
Bardzo dobrze ,że weszli w ten monitoring sprawdzanie twardości szkła przez młodocianych wandali średnio mi się podobało.
ODPOWIEDZ