Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Modernizowane SKM-ki

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Tak, to prawda wszystkie były 3 składowe, lecz nie wszystkie jeździły z Gdańska do Wejherowa. Sporo jeździło tylko do Chylonii
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

A ja pamiętam, jak SKM jeździło z Gdańska do Gdyni Stoczni. Na tym przystanku należało się przesiąść do innej kolejki, jadącej do Wejherowa. Wynikało to z różnego napięcia (800V i 3kV). O historii SKM-ki można poczytać na stronie http://www.skm.pkp.pl/dali.php?aa=nasza_historia.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Do galerii zapisałem dwa zdjęcia pokazujące pulpit do kontroli położenia kolejek między Gdańskiem i Wejherowem. Na drugim zdjęciu zbliżenie odcinka z Redą.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ja tez pamietam te przesiadki. Kumple na uczelni smiali sie, że przed wjazdem do Trójmiasta muszę wytrzec buty.
O kurczę, Glider to było w latach 70-tych ubiegłego stulecia....
Ale te stare kolejki nie były złe (te 800 V). Łatwiej sie wsiadało i wysiadało.
Ponadto na zewnatrz był taki próg, i gdy stocznie i porty kończyły zmianę, to chłopaki jeździły na zewnątrz wagonu. W Chylonii jeszcze dobijali stoczniowcy Marynarki Wojennej
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Najlepsze były te drewniane szczebelkowe ławki teraz byłyby za drogie, drewno stało się materiałem deficytowym.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Andelum pisze:Szkoda że dworca w Redzie nie zmodernizują. Wstyd znajomym pokazać.... miasto - a dworzec jak z zapomnianej wsi prl-owskiej..... :oops: :cry:
Dworzec jest wizytówką, wiadomo jakby był ładniejszy to by było lepiej, ale ważniejsze jest chyba to czym jeździmy , jak jeździemy ( w jakich warunkach) i jak czesto. Ścisk w kolejkach jest nie do wytrzymania
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

STARY1 pisze:Bardzo stary nie jestem, ale pare latek mam i pamietam, ze na kolejki psioczyło sie zawsze. W godzinach szczytu zawsze były przepełnione, tak jak i autobusy, tramwaje i inne środki komunikacji (chyba na całym swiecie).
Tak tylko, że w godzinach szczytu jeżdzą co 15 min ( od 14.30 do 17.30) i wtedy nie ma aż takiego tłoku. Najgorzej jest ok 18 i 18.30. Moim zdaniem to są godziny szczytu, a oni dają kolejki co pół godziny. Bardzo duzo ludzi kończy prace w Gdyni o 17.00 albo o 18.00 a oni nie dość, że puszczają kolejki co pół godziny to jeszcze jak jedzie na słupsk to ma tylko jeden skład. Normalnie paranoja

Rano ok 6.30 - 7.00 jest jeszcze gorzej bo jadą wszyscy i ludzie na studia i do pracy i do szkoły.

Tragedia
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No to trzeba kogos ta sprawa zainteresować. Radnego , na którego głosowałas, burmistrza, czy moze wysłac zbiorowa petycję do SKM.
Mu tu możemy o tym jeszcze postować i postowac, ale z tego nic nie wyniknie.


Admin istnieje możliwość wysłania zbiorowego listu (maila) ?
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Pewnie odpowiedzą ,że minimalizują koszty.
Swoją drogą cena biletu utrzymuje się na tym samym poziomie od dwóch lat (przynajmniej).
poza tym widziałem takie ogłoszenie związane z ankietą ,będą badać nasilenie pasażerów i rozkład długości tras, może coś się zmieni.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Alfista, te ogłoszenia o ankieterach pojawiaja się co średnio co rok, a ja już przeszło dwa lata jeżdze SKM`ka codziennie do szkoły, czasem też w weekendy do Gdańska i musze przyznać, ze ani razu takowego ankietera nie spotkałem.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Była taka akcja ze trzy albo cztery lata temu dawali kartoniki i tam nalężało odpowiadając na pytania wydzierać kółeczka a przy wysiadaniu z pociągu kartonik oddawać ankieterowi.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

STARY1 pisze:Ja tez pamietam te przesiadki. Kumple na uczelni smiali sie, że przed wjazdem do Trójmiasta muszę wytrzec buty.
O kurczę, Glider to było w latach 70-tych ubiegłego stulecia....
Ale te stare kolejki nie były złe (te 800 V). Łatwiej sie wsiadało i wysiadało.
Ponadto na zewnatrz był taki próg, i gdy stocznie i porty kończyły zmianę, to chłopaki jeździły na zewnątrz wagonu. W Chylonii jeszcze dobijali stoczniowcy Marynarki Wojennej
Te kolejki to były tzw. modraki. Łatwo się wsiadało, bo podłoga wagonu była na poziomie peronu i nie było schodków jak teraz. Tak, jak pisał STARY, do lat siedemdziesiątych były zewnętrzne uchwyty przy drzwiach i co bardziej zdesperowani mogli jechać na zewnątrz. A w nowych kolejkach, w czasie jazdy nawet drzwi nie będzie można otworzyć :lol:.
Dla młodszych jako informacja, dla starszych jako przypomnienie zdjęcie Modraka, który uchował się w muzeum kolei w Kościerzynie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/259 ... eeb92.html. Nie taki opływowy jak nowe kolejki, ale też śliczny :D.
Alfista wspomniał o kartonikach z ankietą. A pamięta ktoś, jak się kiedyś kupowało bilety na SKM-kę? Rząd automatów na monety, każdy automat sprzedawał bilety w innej cenie (na inną odległość). A bilety były właśnie kartonikowe.
To mi się dzisiaj zebrało na wspomnienia, ale to przez post STAREGO :).
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ohh, ale siermiężny ten Modrak (dzięki za te wspomnienia - nie każdy pamięta lata 70 :wink: ). Ten Modrak to zapewne w stoczni wykonany... Estetyka podobna do tankowca, czy barki...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nie każdy może pamiętać lata 70`;) Ale ciekawy ten Modrak ciekawy:) Jestem co roku w okolicach Kościerzyny a tego muzeum to jeszcze ani razu nie widziałem;) Chyba trzeba bedzie to nadrobić;)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Glider, takie automaty stały tylko w wiekszych miastach. w mniejszych kupowało sie w kasach. W kasach można było kupić bilet do kazdego miejsca w Polsce. Spróbuj to zrobic teraz.
ODPOWIEDZ