Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Prace na 12 Marca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze: Powiem, Ci Salamandro, że wie co robi :P Położenie kabla, to nie jest takie hop-siup, jak to niektórzy sobie wyobrażają. Na to trzeba mieć zgody, projekty itd. Na tak duży obszar nie zawsze da się być w tylu miejscach na raz. Niekiedy prace podzielone są na etapy itd, no bardzo dużo czynników na to wpływa.
Wszystko się zgadza, tylko zastanawia mnie fakt, dlaczego w rejonie, gdzie buduje się sporo domów i wprowadza się sporo ludzi (żywo zainteresowanych TV i Internetem), a przy tym jest już poprowadzony kabel, więc wystarczy tylko go przedłużyć - nie kontynuuje się inwestycji. Natomiast zaczyna się inwestycję w rejonie, gdzie stoi zaledwie kilka zabudowań, a część z nich to ... może nie będę tego pisać publicznie, ale mieszkańcy Betlejem wiedzą, o co chodzi. Delikatnie mówiąc nie sądzę, by mieszkańcy tej części ulicy Polnej byli faktycznie zainteresowani kablówką (prędzej samym kablem jako takim, jeśli wiesz, co mam na myśli ;-)
Jeżeli chodzi o to jakie ulice są już przyłączone, to nie wiem czy mogę takich informacji udzielać.
A na priva możesz czy też nie? :)
Ale słupki i szafki Chopina widać, to mniej więcej można się zobaczyć gdzie jakieś kable są
Na 12 Marca nigdzie nie zauważyłam. Owszem – Moniuszki, Ogińskiego, Kwiatowa i okolice mają już Chopina od dawna. Obszar w stronę lasu (czyli ta część, gdzie teraz przebudowywano ul. 12 Marca) już nie. A to raptem kilkaset metrów.
W razie pytań trzeba dzwonić do BOKu
Uwierz, dzwonię. Oni już mnie tam mają powyżej dziurek w nosie ;-) Ale konkretów nie mogę się doprosić, bo przeważnie nikt nigdy nie zna szczegółów.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Wszystko się zgadza, tylko zastanawia mnie fakt, dlaczego w rejonie, gdzie buduje się sporo domów i wprowadza się sporo ludzi (żywo zainteresowanych TV i Internetem), a przy tym jest już poprowadzony kabel, więc wystarczy tylko go przedłużyć - nie kontynuuje się inwestycji. Natomiast zaczyna się inwestycję w rejonie, gdzie stoi zaledwie kilka zabudowań, a część z nich to ...
No to jest właśnie to o czym pisałem.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Dziś rano zauważyliśmy, że cztery drzewka posadzone przy ulicy 12-Marca zostały zniszczone. Sprawa bardzo nas zbulwersowała. Nie jest to robota zwykłych wandali. Korony drzewek zostały ucięte sekatorem.
Piszę o tym w tym wątku, bo to co się dzieje na naszej ulicy powinno obchodzić wszystkich mieszkańców.
Jeśli ktoś coś widział, proszę by zadzwonił na policję, choćby anonimowo. Sprawa jest zgłoszona.
pi
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Same brzydkie słowa cisną się na usta Komu to przeszkadza?? Wolałabym wierzyć, że to zwykła chuliganeria, niż, że faktycznie mieszka w tych okolicach ktoś do tego stopnia złośliwy, by pójść i specjalnie zniszczyć wspólną własność.
To musiało się stać w nocy z soboty na niedzielę, bo jeszcze w sobotę ok. 20:00 drzewka były całe. Szliśmy akurat tamtędy na spacer i celowo oglądaliśmy, czy się przyjęły.
Robin
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Głupota nie zna granic ..... To samo dzieje się z nasadzonymi kwiatami miejskimi na wiosnę. Chwilę po pojawieniu się kwiatów można obserwować łyse miejsca w donicach. Kiedy to społeczeństwo dorośnie do estetyki w miastach? Kiedy będzie można zgłosić takie sprawy na policję bez konsekwencji dla siebie, tylko dla sprawcy?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

pi pisze:Korony drzewek zostały ucięte sekatorem.
Nie wiem w jakim miejscu posadzono drzewka, może w sąsiedztwie jakiegoś domu i właściciel podciął, by w przyszłości nie zasłaniały słońca lub widoku? Jeżeli obcięte sekatorem, to widać ktoś specjalnie pofatygował się. Pospolite wandale z sekatorami nie chodzą
Jarek

11 lat temu

Robin pisze:...Kiedy będzie można zgłosić takie sprawy na policję bez konsekwencji dla siebie, tylko dla sprawcy?
Obawiam się, że dopiero wtedy, gdy zmieni się prawo. Niekoniecznie trzeba karać surowo. Wystarczy, że z kodeksów znikną formułki o "znikomej szkodliwości społecznej czynu". A na razie... Co prawda art. 288 k.k. mówi o niszczeniu cudzej rzeczy, uszkodzeniu jej lub uczynieniu niezdatną do użytku. Ale jeżeli wysokość wyrządzonej szkody nie przekracza na przykład 250 zł, sprawca odpowie jedynie za wykroczenie. Więc w praktyce jest bezkarny i tyle. Już w XVIII w., włoski prawnik Cesare Beccaria w swym dziele "O przestępstwach i karach” wysunął tezę, że to nie surowość, ale właśnie nieuchronność kary jest drogą do zmniejszenia przestępczości.
Robin
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

No i trafiasz w sedno sprawy - brak konsekwencji w stosowaniu prawa jest przyczyną naszego bałaganu wogóle. Zostawiając sprawy poważne, wystarczy spojrzeć właśnie na nasze zwykłe osiedlowe życie - zachowanie kierowców na drodze i na parkingach (parkowanie wbrew przepisom), psy i koty obrabiające nasze trawniki itp. itd. W tym wszystkim jest i zieleń. Ciekawe co zrobi policja jak zgłosi się jej niszczenie zieleni ..... Raczej nic. Kradzież kwiatów jest już kradzieżą, ale jak wyżej - pewnie zbyt mało wartościową.
Z innej beczki i dla równowagi - nie znam konkretnej lokalizacji drzew, ale za eko-terroryzmem też nie jestem. Sytuacja z podejściem do tematu drzew w Polsce to dramat. Dziś radośnie ktoś sadzi drzewa gdzie popadnie, a za kilka lat usuwający głupio posadzone drzewo jest przestępcą a uzyskanie legalnej zgody na usunięcie jest albo niemożliwe, albo drogie. Ciekawe, że skoro na usunięcie zgoda jest konieczna to na sadzenie zgody nie trzeba.... Także zielono, ale z głową i do przodu
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

goya pisze:
pi pisze:Korony drzewek zostały ucięte sekatorem.
Nie wiem w jakim miejscu posadzono drzewka, może w sąsiedztwie jakiegoś domu i właściciel podciął, by w przyszłości nie zasłaniały słońca lub widoku? Jeżeli obcięte sekatorem, to widać ktoś specjalnie pofatygował się. Pospolite wandale z sekatorami nie chodzą
Drzewka posadzone zostały na terenie "neutralnym", uzgodnionym z gminą. Nie ma tam żadnych zabudowań, nikomu to nie przeszkadza. W jednym miejscu posadzono drzewka przed posesją, ale właściciel wyraził na to zgodę. Przy czym to nie te drzewka zniszczono.
Jarek

11 lat temu

Robin pisze:Ciekawe co zrobi policja jak zgłosi się jej niszczenie zieleni ..... Raczej nic. Kradzież kwiatów jest już kradzieżą, ale jak wyżej - pewnie zbyt mało wartościową.
Właśnie dlatego, że to nie kradzież, ale (tylko?!)wykroczenie. Więc zrzucą problem na straż miejską, której nie ma. I całe szczęście! Bo poza kleszczeniem samochodów i generowaniem kosztów i tak nie zajęliby się niczym pożytecznym.
Robin pisze:Z innej beczki i dla równowagi - nie znam konkretnej lokalizacji drzew, ale za eko-terroryzmem też nie jestem. Sytuacja z podejściem do tematu drzew w Polsce to dramat.
Dokładnie tak, Robin. Wszędzie trzeba zachować równowagę i zdrowy rozsądek. Jak dla mnie obie strony tych sporów mają zdrowo za uszami, a ludzka głupota czasem zadziwia. Także zielono, ale z głową i do przodu - pod tym mogę się podpisać
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jarek pisze: Dokładnie tak, Robin. Wszędzie trzeba zachować równowagę i zdrowy rozsądek. Jak dla mnie obie strony tych sporów mają zdrowo za uszami, a ludzka głupota czasem zadziwia. Także zielono, ale z głową i do przodu - pod tym mogę się podpisać
Rozumiem, że ta uwaga to taka bardziej ogólna, a nie dotycząca tej konkretnej sytuacji? Bo tutaj na pewno nikt bez głowy nie działał. Drzewa posadzono w sposób zaplanowany, przy ulicy, jak wspomniałam wcześniej na terenie całkowicie neutralnym, czyli nie na prywatnej posesji. I wszystko odbyło się za wiedzą gminy.
ODPOWIEDZ