Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Prace na 12 Marca

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam - czy orientujecie się może co to za wykopki pojawiły się w okolicach stadniny koni na 12 Marca? Kładzione są jakieś kable telekomunikacyjne, dziś widziałam przy wykopkach samochód firmy RELACOM. Czyżby jakaś sieć telefoniczna? W samym RELACOMie ... nie bardzo wiedzą ;-)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Z tego co pamiętam w tym roku na osiedlu mieli kłaść kable telekomunikacyjne, telewizja, telefony, internet. Może to te prace?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

narek pisze:Z tego co pamiętam w tym roku na osiedlu mieli kłaść kable telekomunikacyjne, telewizja, telefony, internet. Może to te prace?
Ale nie wiesz czy miałaby to być TEPSA czy inny dostawca? Dzwoniłam też do TK Chopin, żeby zasięgnąć języka czy to może ich kable, ale tam na szczegółowe informacje czeka się nawet kilka dni, więc nic na razie nie wiadomo.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

zajrzę dzisiaj do papierów w domu, o ile dobrze pamiętam to kable może kłaść Chopin
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

narek pisze:zajrzę dzisiaj do papierów w domu, o ile dobrze pamiętam to kable może kłaść Chopin
Dowiedziałam się wczoraj od samych panów kopiących rowy, że pracują na zlecenie Telekomunikacji Polskiej i kładą dłuuugaśny światłowód, który ma się ciągnąć od kościoła w Redzie aż na osiedle Fenikowskiego w Wejherowie. Nie wiem ile w tym prawdy, więc informację podaję jedynie jako cytat :) W dodatku, gdy spytałam, kiedy "toto" zacznie działać, to odpowiedzieli, że to tylko magistrala światłowodowa i nie wiadomo, czy TP ... będzie do niej podłączać abonentów. Trochę kuriozalne, bo chyba po to kładą, żeby podłączać. Ale może się nie znam ;-)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ciekawe tylko dlaczego ci ludzie niszczą i tak bardzo słabo wykonaną ścieżkę rowerową parkując na niej rzędy swoich samochodów. Nikt z UM nie bywał na tej ulicy od tylu dni? Sam widziałem ich już ze 3 razy w różnych miejscach i zawsze stali na ścieżce.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Kostka nachodnikach i ścieźce rowerowej się już miejscami rozjeżdża lub zapada... a minęło pół roku od oddania inwestycji. Parkowanie samochodów na chodniku jest nagminne chociaż mam wrażenie że ostatnio jakby trochę mniej.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Czy w związku z robotami na 12-Marca, ktoś coś słyszał o kablowym internecie?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Czy w związku z robotami na 12-Marca, ktoś coś słyszał o kablowym internecie?
Pi, jakiś miesiąc temu dzwoniłam po raz kolejny do TK Chopin z pytaniem, czy zamierzają kłaść kable w związku z przebudową 12 Marca. Takie bowiem pierwotnie było ich założenie - mieli korzystając z przeprowadzanych wykopów wykonać swoją robotę. Otrzymałam odpowiedź, że "prawdopodobnie tak", ale o szczegóły mam się dowiadywać za ... pół roku. Cóż - mam tylko nadzieję, że decydenci w TK Chopin trzymają rękę na pulsie i nie obudzą się w momencie, gdy na 12 Marca będzie już leżał asfalt. Na razie nie widać, żeby ktoś się z tej firmy pojawił, a prace wykonywane są jedynie w zakresie kanalizacji burzowej przez Hydroinstal.
Trochę mało komfortowe jest w przypadku TK Chopin, że tam tak naprawdę nie ma BOKu z prawdziwego zdarzenia. Dziewczyny obsługujące infolinię niewiele mogą, na niemal każdą informację trzeba czekać czasem ponad tydzień, uprzednio "zapisując się", a w rezultacie nigdy nie jest się pewnym, na ile ta informacja jest rzetelna.
Ja też z utęsknieniem czekam na kabelek, bo korzystanie z internetu zdalnego jest niestety mało komfortowe na dłuższą metę :)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dzięki za info. Mam radiowy internet z Plastkomu. Nie narzekamy, ale podobno kabel jest najlepszy.
radekkonieczny
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Czy coś się ruszyło w sprawie internetu z kabla w okolicach 12 marca?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Tak, obecnie już trwają końcowe prace projektowe poszczególnych ulic, część już chyba nawet została okablowana. Niestety na waszą niekorzyść, jest tam wiele ludzi, którzy są tego typu że kablówkę chcą mieć, ale żeby żaden kabel ani słupek nie szpeciły im otoczenia i o wszystko się burzą.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

radekkonieczny pisze:Czy coś się ruszyło w sprawie internetu z kabla w okolicach 12 marca?
Nic się nie ruszyło. TK Chopin ma u mnie wielkiego minusa :/
Dowiedziałam się bowiem wczoraj, że nie skorzystano z faktu przebudowy ul. 12 Marca i nie położono tam kabli. Dlaczego? No bo nie. Bo dział inwestycji uznał, że nie.
Za to kabelki będą prawdopodobnie kładzione wzdłuż ul. Polnej (idąc od strony lasu). Po prostu śmiechu warte, zważywszy na to, jaka to jest okolica i że chętnych na usługi można tam policzyć na palcach jednej ręki. Nie wiem doprawdy, kto siedzi w inwestycjach TK Chopin, ale z całą pewnością wiem, że jest to człowiek, który nie ma bladego pojęcia o tym, co robi.
A najlepsze jest to, że mają położone kable od Puckiej aż do ul. Moniuszki, więc zamiast pociągnąć go właśnie w okolice 12 Marca (dosłownie 100-300 metrów), to zaczynają inwestycję w zupełnie innym rejonie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze:Tak, obecnie już trwają końcowe prace projektowe poszczególnych ulic, część już chyba nawet została okablowana. Niestety na waszą niekorzyść, jest tam wiele ludzi, którzy są tego typu że kablówkę chcą mieć, ale żeby żaden kabel ani słupek nie szpeciły im otoczenia i o wszystko się burzą.
Huherko, a jakie to ulice zostały okablowane?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Nie wiem doprawdy, kto siedzi w inwestycjach TK Chopin, ale z całą pewnością wiem, że jest to człowiek, który nie ma bladego pojęcia o tym, co robi.
Powiem, Ci Salamandro, że wie co robi :P Położenie kabla, to nie jest takie hop-siup, jak to niektórzy sobie wyobrażają. Na to trzeba mieć zgody, projekty itd. Na tak duży obszar nie zawsze da się być w tylu miejscach na raz. Niekiedy prace podzielone są na etapy itd, no bardzo dużo czynników na to wpływa.

Jeżeli chodzi o to jakie ulice są już przyłączone, to nie wiem czy mogę takich informacji udzielać. Ale słupki i szafki Chopina widać, to mniej więcej można się zobaczyć gdzie jakieś kable są.

W razie pytań trzeba dzwonić do BOKu
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ