Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

"Pas startowy" na ul.Nowej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

progi nie, skrzyzowania płytowe tak, ale te drugie nie dobijają samochodów o ile kierujący stosuje się do ograniczeń, chyba że na własne życzenie je łamie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:W Krajach rozwinietych dzieci najczesciej dojerzdzaja rowerami do szkoly w miatach takich jak Reda i u nas tez to aczyna sie popularne robic,
Wiosną, wczesną jesienią - jestem jak najbardziej za. Ale zimą to już trochę karkołomny wyczyn :)
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Poprzednia władza Redy (poprzedni Burmistrz) która mieszka przy Kazimierskiej postanowiła przenieść ruch dalej od swojego domu, dlatego powstały na Kazimierskiej progi zwalniajace (teraz skrzyzowanie podniesione) a cały ruch w tym autobusy przeniesiono na Nową. Jezeli powstaną jakiekolwiek utrudnienia (progi, mijanki) to MZK wycofa autobusy.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Przez podniesione skrzyżowanie na ulicy Łąkowej jakoś autobusy mogą przejeżdżać, więc nie widzę problemu, żeby mogły przez poprawnie wykonane na ulicy Kazimierskiej lub Nowej.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Oczywiście że autobusy powinny wrócić na Kazimierską - choćby dlatego że z Kazimierskiej jest łatwiej skręcić na Pucką . A jak autobus skręca z Kazimierskiej we Wrzosową to trzeba się wycofywać samochodem bo autobus nie jest w stanie się zmieścić ! To przecież zakrawa na kpinę!
Awatar użytkownika
hyron
Forumowicz
59 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ul Nowa ma już ruch wężujący - samochody parkują w taki sposób, że trzeba czekać i przepuszczać ruch z naprzeciwka. Nie jedzie się tam wcale szybko - opony hałasują na kostce, ot i tyle. Zawsze się znajdzie ktoś, kto z kapelusza sobie wyjmie "tych wariatów" co to pędzą 200 po osiedlu. Bywam na Nowej, może nie często, ale od 5 lat kilka razy w tygodniu - ani razu nie widziałem przysłowiowego wariata.
Te same pieniądze, które pójdą na progi, skrzyżowania i inne cuda można wydać na przebudowę mostu na obwodowej i pociągnięcie jej dalej prosto. I wtedy dopiero Nowa będzie przenosić ruch tylko lokalny.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

hyron pisze: Te same pieniądze, które pójdą na progi, skrzyżowania i inne cuda można wydać na przebudowę mostu na obwodowej i pociągnięcie jej dalej prosto. I wtedy dopiero Nowa będzie przenosić ruch tylko lokalny.
Otóż to! Obwodowa z wąskim mostkiem na końcu i skręcająca wprost na osiedle domków to kpina.
zim
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Bardzo mocno dziwi mnie Wasza postawa odnośnie pasu startowego na ulicy Nowej, który powstał za pieniądze WSZYSTKICH podatników, został zbudowany również z myślą o ludziach, którzy mają troszeczkę cieższą noge, dlaczego wiec nie miałby byc wykorzytywany do celów dla ktorych zostal zbudowany? panowie, szanujmy się. Od czegos ten pas startowy jest... tak? zgadzamy sie? raczej tak... a wiec uszanujcie to, jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Dziekuje.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Te same pieniądze, które pójdą na progi, skrzyżowania i inne cuda można wydać na przebudowę mostu na obwodowej i pociągnięcie jej dalej prosto. I wtedy dopiero Nowa będzie przenosić ruch tylko lokalny.
Pisałem to wcześniej. Skrzyżowania z wyniesieniem są nielegalne w przypadku dróg z pierwszeństwem przejazdu. Co do ulicy Łąkowej przejazd autobusu i samochodów osobowych jest po prostu fatalny. Władze Redy na każdej drodze praktycznie stosują progi zwalniające.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

brzeins: zaomniałeś dodać iż w/g Ciebie jest ielegalne a w/g ekspretów z KRBRD i GDDKiA, biegłych sądowych jak najbardziej zgodne z prawem i zalecane w stosowaniu.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Tak tak arturb o czym my mówimy, kiedy piszesz co masz a niczego nie pokazujesz. Szkoda, że parę osób z Politechniki Gdańskiej wyraźnie stoi na podobnym stanowisku co ja. Dopóki dopóty nie będzie rozstrzygnięcia na drodze sądowej możemy sobie tak gadać w nieskończoność.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

To wymień te osoby z nazwiska i przytocz jakiś artykuł, wypowiedź, w którym stwierdzają, że mają podobne stanowisko do Ciebie.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeśli o mnie chodzi to np: ZDiZ/UI/3707/A/2010/TW UM Gdańsk, opracowanie i ekspertyza krajowego konsultanta Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, biegłego sądowego w tym zakresie.
EOT.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Te osoby nie są osobami publicznymi i być może nie życzą sobie publikacji ich nazwisk. O jakich artykułach mówisz? Byłem na konsultacjach - ja sam prywatnie i wątpliwości moje zostały przez te osoby potwierdzone. Dzięki ArturB za konkret, sprawdzę.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
maciejgs
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Przede wszystkim wielkie dzięki za spore zainteresowanie tematem i konkretne propozycje rozwiązań.
Jakie są Wasze pomysły na tak zwane formalne ruszenie sprawy, tak żeby coś konkretnego zaczęło się dziać w kierunku uspokojenia ruchu na ul. Nowej. Czy zacząć zawracać głowę radnemu z "naszej dzielnicy"(który jakoś dziwnie zniknął po uzyskaniu posady w Radzie Miasta) :x , czy może sporządzić petycję w tej sprawie i zebrać pod nią podpisy mieszkańców?
lapags
ODPOWIEDZ