Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

pytanie o tereny zalewowe

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kasiapl35
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam
Jestem nowa na forum więc chciałabym przywitać się z wszystkimi stałymi bywalcami tego forum ( i nie tylko) i prosić o przysługę.
Zastanawiam się nad kupnem działki budowalanej w Redzie na ulicy Szymanowskiego ( między ulicą Polną a 12 marca). Tereny piękne ale na stronie geoportal dokładnie w miejscu połozenia działki widnieje coś na kształt rowów mellioracyjnych. Moje pytanie brzmi: czy są to tereny zalewowe i czy są tam faktycznie jakieś rowy ( w tej chwili roślinność jest tam tak bujna że ciężko coś dostrzec) z którymi mogą być w przyszłości problemy. Z góry dziękuje za każdą odpowieć.
Ostatnio zmieniony |26 Cze 2011|, o 18:37 przez kasiapl35, łącznie zmieniany 1 raz.
Kalapl35
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ulica Długa to inna część miasta. Z kolei Szymanowskiego leży pomiędzy 12 Marca a Polną. To prawie 450 m od najbliższego zakola rzeki Redy, jeśli działka nie leży w zagłębienie to nie widzę problemu
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Pomiędzy ulicami Polną a 12 Marca znajduje się rów melioracyjny, który jest również naniesiony na Planie Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego. W związku z inwestycją budowy ulicy 12 Marca właściciele sąsiadujących z rowem działek otrzymali informację ze Starostwa o modernizacji w/w. Rowu: (poszerzenia, umocnienia brzegów itp.)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nowe Betlejem to bardzo ładny teren. Przed kupnem działki radzę dokładnie przeczytać plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, żeby wiedzieć co tam się może w przyszłości pojawić. Warto też zrobić badania gruntu. Na niektórych działkach jest pospółka, na innych przekładki gliniaste, co może mieć wpływ na odpływ wód powierzchniowych z działki.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

kasiapl35 pisze:Witam
Jestem nowa na forum więc chciałabym przywitać się z wszystkimi stałymi bywalcami tego forum ( i nie tylko) i prosić o przysługę.
Zastanawiam się nad kupnem działki budowalanej w Redzie na ulicy Szymanowskiego ( między ulicą Polną a 12 marca). Tereny piękne ale na stronie geoportal dokładnie w miejscu połozenia działki widnieje coś na kształt rowów mellioracyjnych. Moje pytanie brzmi: czy są to tereny zalewowe i czy są tam faktycznie jakieś rowy ( w tej chwili roślinność jest tam tak bujna że ciężko coś dostrzec) z którymi mogą być w przyszłości problemy. Z góry dziękuje za każdą odpowieć.
Nie jest to teren zalewowy - mamy dom na ul. Miłosza, więc mniej więcej na tej samej wysokości co ul. Szymanowskiego i żadnych problemów. To zbyt daleko od rzeki i co więcej teren jest położony wyżej niż sama ul. Polna. Wprawdzie sugerowano nam, by budować dom niepodpiwniczony, ale sąsiedzi obok mają piwnicę i nie narzekają.
Natomiast co do obecności rowów melioracyjnych to musiałabyś - jak już kilka osób wspomniało - zasięgnąć informacji w samym Urzędzie Miasta. Na pewno nie opieraj się tylko i wyłącznie na informacjach od samego sprzedającego czy z biura pośrednictwa, bo wiadomo, że są w stanie wcisnąć każdy kit, byleby tylko sprzedać.
A co do okolic - naprawdę polecam. Jest tu tak pięknie i błogo, że nie chce się wychodzić do pracy :) Jak to mówi mój mąż - wieczne wakacje. Więc nawet jeśli nie ta działka, to szukaj dalej. Z tego, co się orientuję jest tu jeszcze sporo innych nieruchomości na sprzedaż.
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Pi daruj sobie z tym "Nowym Betlejem"- stare było, jest i będzie...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tak z ciekawości, gdzie dokładnie jest to "stare" Betlejem?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

w Palestynie
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Po intensywnych burzach woda nie wsiąka w glebę i spływa zgodnie z pochyłością terenu od lasu do rowu melioracyjnego czyli jakieś 200-300m od ściany lasu. zdarza się wtedy że droga zamienia się w potoczek na kilka godzin a kałuże wyglądają jak jeziora :) co roku niemal strażacy z naszej OSP tam działają. Skoro rośnie tam bujna roślinność w to w znacznej ilości wysokie trawy to raczej wskazuje na nieco podmokły rejon ale specjalistą nie jestem. Sama okolica piękna i spokojna i myślę że warto się tam osiedlić. a problemy z deszczówką to i w środku miasta się zdarzają.
maciejgs
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Osobiście odradzał bym zakup działki w tej części dzielnicy. Teren pomiędzy ulicami Polną, Jaśminową i 12 Marca to może nie teren zalewowy(definicja:"Teren zalewowy - potencjalnie teren zagrożony zalaniem przez wody uwolnione
z koryta rzeki w skutek przelania się przez obwałowanie lub w wyniku
przerwania wału czy innej budowli hydrotechnicznej"), ale obszar ten położony jest w zagłębieniu, dodatkowo przeważa tam gleba torfowa co powoduje spore podmakanie terenu i trzymanie wilgoci.Radził bym przed zakupem wybrać się na ten teren (najlepiej po opadach deszczu) lub porozmawiać z mieszkańcami okolicznych domów.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

A jak wygląda sytuacja w Pieleszewie, w rejonie ul. Zbożowej?
Macie jakieś doświadczenia, informacje? Gdzieś można o tym wyczytać?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jeśli pytanie jest w dalszym ciągu o tereny zalewowe, to wiem, że przy okazji tegorocznej powodzi, burmistrz zlecił swoim urzędnikom sprawdzenie w terenie, które działki zostały zalane, być może wykonano jakieś zaznaczenia na mapach. O to można pytać się w Urzędzie. Powinni udostępnić taką informację.
ODPOWIEDZ