Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

via TOLL - Metalowe konstrukcje nad jazdnią

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Ciekawe o jaką kwotę zdrożeją bilety autobusowe?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Szef MZK mówiłże około 10gr.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Mam pytanko czy orientujecie sie w takowej sprawie? Na bramce na wysokości dawnego lamexu z prawej strony jak jedzie się w stronę gdyni pojawiła się kamera a'la fotoradar? Czy orientujecie się czy ma to być kamerka cykająca fotki kierowcą ciężarówek i autobusów którzy nie maja via-boxu czy ma pstrykać wszystkim kierowcom co przekracza prędkość?
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Na tzw. bramownicach,które są usytuowane przed i za skrzyżowaniem mają być zamontowane rejstratory,które będą rejstrowały kierowców przekraczających skrzyżowanie na czerwonym świetle ale czy już montują czy to sprawa przyszłości tego nie wiem.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dochodzi do tego, że człowiek jadąc ulicą nie ma pojęcia kiedy i kto mu zrobi zdjęcie, czy może będzie nagrany i czort wie co jeszcze...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

A czemuż się to boisz ? Osoba przestrzegająca przepisów po prostu jedzie bez obawy przed kamerami , rejestratorami i pomiarami prędkości. To naprawdę prostę stosować się do znaków ograniczeń i sygnalizacji.
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mam nadzieję, że jednak bramy wykorzystają do fotoradarów, bo to co wyrabiają niektórzy kierowcy Tirów, nie mieści się w głowie. Jechałam dzisiejszej nocy około 23 do domu, na trasie Rumia - Reda wyprzedziły mnie 3 Tiry, na oko wszystkie z prędkością =>100 km/h. Co za totalna bezmyślność!!!
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

ArturB pisze:A czemuż się to boisz ? Osoba przestrzegająca przepisów po prostu jedzie bez obawy przed kamerami , rejestratorami i pomiarami prędkości. To naprawdę prostę stosować się do znaków ograniczeń i sygnalizacji.
A gdzie ja napisałem, że się boję? Nie chcę i tyle. Nie boję się.
A co do reszty - niestety nie wszyscy są tak idealni. No i jadąc rowerem też raczej na żółtym bym nie wjechał na skrzyżowanie - a samochodem mi się czasami zdarzy...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Artur75 pisze:Ciekawe o jaką kwotę zdrożeją bilety autobusowe?
a co szefostwo ma kredyt we Frankach ?;)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Na poszczególnych bramkach notowany ma być czas przejazdu samochodów zarejestrowanych w systemie.Zbyt szybko pokonany odcinek między bramkami(przekroczeni prędkosci) będzie karane mandatem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:
Artur75 pisze:Ciekawe o jaką kwotę zdrożeją bilety autobusowe?
a co szefostwo ma kredyt we Frankach ?;)
Nie. Komunikacja miejska też będzie płacić za via-toll poruszając się na tej trasie :/ Bardzo "mądre" posunięcie - jak to w Polsce.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Tak, dokładnie. Wszystko po to, aby żyło się lepiej.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

No rządzącym na pewno będzie żyło się lepiej, oni autobusami nie jeżdżą, oni jadą samochodami uprzywilejowanymi za nasze pieniądze, to im to wsio rybka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Tak to w samochodowym kraju wygląda.
Całe społeczeństwo łoży grubą kasę na drogi, mniejszość <40% z nich korzysta swoim pojazdem mech. ( więcej i tak nie pomieszczą), Transport czerpie zyski nie ponosząc relanych kosztów dewastacji infrastruktury lub ew marginalne jak za kawałek 6ki, w zasadzie i tak omijają ją bo to co zaczeło się dziać na I dwywizji wp w Rumi i na drodze przez Łaki to tragedia, TIRy nawet załadowane pod 9% górę się wspinają byle nie ponosic kosztów swojej działalności na kawalku 6ki.
Kolej bankrutuje, bo jak ma konkurować w przewozie towarów skoro do niej dopłaca się marginalne kwoty do infrastruktury w porównaniu z drogami.
Mieszkańcy w soim mieście korzytając z komunikacji miejskiej płacą opłąty w cenach biletów jakby jechali autostradą , KURIOZUM na skalę światową!
U nas wszystko na głowie stoi, niestety i nie zanosi się na zmiany bo ten naród wyjątkowo tempy jest i łatwo ulega populistom w TV.

Grunt to mieć samochód i stać w korkach, im wiecej bedzie go mieć tym paskudniej tu w Polsce będzie.

Może to komuś z was da do myślenia:
PS( na zachodzie Francja,Szwajcaria,Holandia,Szwecja,Dania wapdli na to globalnie w skali kraju izmienili proiorytety 40lat temu, u nas NIKT z władz na to ciągle nie wpadł i NIE chcą wpaść, udają że Autostrady pod pszczólkami coś zmienią w Gdyni,Redzie i ludzie się ciągle łudzą)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Dzisiaj w wieczornych wiadomościach POLSAT NEWS był materiał o Systemie viaTOLL , pokazano między innymi konstrukcję stojącą na chodniku w Redzie i poruszono temat uciążliwości agregatów i pokazano podobne systemy z Niemiec gdzie Zamiast hałasujących i kopcących agregatów zainstalowano baterie słoneczne.
ODPOWIEDZ