Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pożar starej stodoły u zbiegu ulic Gdańskiej i Gniewowskiej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W tej chwili trwa jeszcze dogaszanie pożaru starych zabudowań gospodarskich.
fotki na http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 042&type=1
Kwazor
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

AAA, to stąd wczoraj wieczorem słyszałam syreny.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

A taki fajny budynek był ;/ Mam nadzieję, że jeszcze coś zostało.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Pienio, chyba żartujesz, ta strasząca w centrum Redy stodoła była koszmarna, pełna śmieci i będąca schroniskiem/wychodkiem dla pijaczków. Rozumiem, że jest to czyjaś własność i ktoś utracił przy pożarze tego i że zaraz ktoś mi zarzuci egoizm, ale byłoby fajnie, gdyby ktoś o ten budynek zadbał, bo w takim tempie to on będzie spalony stał przez następne parę lat.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Mi się podobał, poza sprejem na ścianie. Zadbane może to nie było, ale nie przeszkadzało mi to. Lubię starą kaszubską architekturę.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

zgadzam się z Pieniem, w Polsce najłatwiej burzy się dorobek poprzednich pokoleń i stawia kolejne nie pasujące do otoczenia bloki, albo "budy sklepowe" .

Wszyscy chętnie odwiedzają francuską prowincję, zachwycamy się niemieckim porządkiem, ale jednocześnie w Polsce... budynki, które za granicą tak kochamy, u nas zaniedbujemy i niszczymy
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ryszard, więc co proponujesz? Skoro właściciel nie ma pieniędzy/ochoty na renowację obiektu, to kto to ma zrobić? Ja, Ty?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Właśnie, u nas to tylko niszczeje i pomału zniknie na rzecz betonu i stali.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ja już wolę żeby niszczało taki jakie jest. W Polsce renowacja czasem ma katastrofalne skutki, zwłaszcza jak jest prowadzona przez prywatnych właścicieli. U mnie na Poniatowskiego było kilka pięknych ceglanych domów kaszubskich, ale właściciele "odnawiając" zakleili ściany styropianem i zakitowany jakimś beznadziejnym tynkiem. Podobnie ze szkołą zawodowa przy Gdańskiej. Kolory tej elewacji są tak słabe, że wolałem starą, odpadająca. Mam nadzieję, że jak przeniosą tam UM za parę lat to to zmienią.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A maja przeniesc urzad miasta?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Z przenosinami UM do zawodówki to długa historia.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Pienio pisze:ale właściciele "odnawiając" zakleili ściany styropianem i zakitowany jakimś beznadziejnym tynkiem. .
Nie wiem jak Ci wytlumaczyc ale technologicznie izolowanie od srodka bylo by strasznie nieoplacalne, kosztowne, chodzi o kolejnosc przegrod (izolacja wilgociowa, konstrukcja, cieplna) budowalnych, ponadto pozostal by problem przemarzania konstrukcji budynku wiec to mnei nie dziwi ze sciany o beznadziejnej izolacyjnosci izolowano od zewnatrz, tym abrdziej jesli musieli to robic za swoje bez pomocy finansowej na remont zabytku.
Artur
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zgadzam się. Fajnie byłoby za każdym razem widzieć tak fajnie zrealizowane inwestycje jak np. fabryka w Łodzi, ale ludzie prywatnie robią sobie domki najtańszym kosztem, bo nie mają pieniędzy a nikt im nie dołoży z własnej kieszeni. Muszą chyba gdzieś mieszkać
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

O, nie wiedziałem, że to jakaś różnica, z której stroi przykleisz styropian. Myślałem, że jedynym problemem jest zmniejszenie przestrzeni w środku. Niemniej szkoda.
ODPOWIEDZ