Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Masz racje Arturze, ale myslę, że muzeum byłoby dla miasta chyba zbyt małoopłacalne.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Zależy jak by to zoorganizowali. Ale w Redzie jedyne jakieś pokazy są na Auli w Gimnazjum , albo w bibliotece czasem coś pokazują. Reda też słynie z decoupage - przynajmniej z tego co widać po temacie, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych tu na forum, wiec np na dworcu mogło by być też stoisko coby można się pochwalić ewentualnie coś sprzedać - w zamian za to żeby np na każdym takim dziele był herb Redy. Brakuje też jakiegoś takiego punktu informacji turystycznej - widzisz wszystko zależy od inwencji Rady MIasta - wszędzie na turystyce dobrze zarabiają tylko Reda nie koniecznie...
kaś
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Tylko, że Reda jest miastem przejazdowym, jak do jechać na Hel, albo dalej w stronę Szczecina to raczej wszyscy wiedzą, zwiedzać też za bardzo co tu nie ma...więc jakich informacji turystycznych miałby udzielać taki punkt informacyjny ?? Ja osobiście nie widzę za bardzo racji bytu takiego punktu w Redzie.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Moja wyobraźnia nie ogarnia w jaki sposób Reda miałaby zarobić na turystyce? Może Aquapark, wtedy półwyspowcy w przypadku kiepskiej pogody zostawili by trochę grosza. Ale jak widzimy nawet ten projekt spalił na panewce.
Remont takiego budynku i zaadaptowanie go na potrzeby muzeum, eee co ja piszę to koszt kilkuset tys. złotych. Co by tam trzeba wystawiać aby to się zwróciło.
Z tego co się orientuję to żadne muzeum nie jest dochodowe, no ale te wszystkie zamki to kwestia dziedzictwa narodowego i cała Polska się na to zrzuca.
Natomiast tu niech nas ręka ...broni aby "miasto" to przejęło.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Alfista pisze:"Srodek" to dworzec, zostaje drugie skrzydło i piętro.
Z tego co sie orientuje to w drugim skrzydle mieszka kilka rodzin
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

herring pisze:
Alfista pisze:"Srodek" to dworzec, zostaje drugie skrzydło i piętro.
Z tego co sie orientuje to w drugim skrzydle mieszka kilka rodzin
Ooo i to jest temacik. Status właściciela itd. Prośba do Rady i urzędników trzymać się od tego jak najdalej.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Oglądałem dziś TTM i oni mówili tam że miasto będzie starało się wydzierżawić dworzec albo coś w tym stylu
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Michał pisze:Oglądałem dziś TTM i oni mówili tam że miasto będzie starało się wydzierżawić dworzec albo coś w tym stylu
Porażka, kiedy im się forsa skończy?
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Mowa o remoncie drogi koło dworca i nie tylko
http://www.telewizjattm.pl/index.php/se ... 9-06-24,06
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Droga ładniutka, z kostki - widziałem dzisiaj. Burmistrz nadzoruje remont osobiście, codziennie tam bywa.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

adam pisze:Droga ładniutka, z kostki - widziałem dzisiaj. Burmistrz nadzoruje remont osobiście, codziennie tam bywa.
He he dobre.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dobrze, że w końcu PKP zgodziła się na dzierżawę.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ostatnio zauważyłem na budynku dworca tablicę informacyjną o przebudowie na potrzeby ośrodka zdrowia.
Obrazek
Czy ktoś zna zakres tej przebudowy ? Mam nadzieję, że wyremontują również budynek z zewnątrz. Gorzej, że chyba zniknie kasa w środku budynku - wskazuje na to przygotowanie kasy na zewnątrz.
Obrazek
Nie dosyć, że nie ma toalety, to nie będzie gdzie się schować przy brzydkiej pogodzie.
Ale może się mylę i jednak poczekalnia zostanie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Nareszcie ktoś będzie dbał o ten budynek.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

No niestety wygląda na to, że budynek z zewnątrz, póki co, nie zostanie odnowiony. Bo chyba najpierw powinni zająć się elewacją, a dopiero później montować takie elementy jak daszek nad kasą. Daszek już zainstalowali, więc raczej z zewnątrz na tym się skończy :/
ODPOWIEDZ