Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

darek95 - mnie tam cieszy...lepsze takie perony niż ten obecny
Gajos pisze:Kupili 2. Jeden jeździ na trasie Gdynia - Kościerzyna.
Kupili 6... tylko dostarczane będą jeśli się nie mylę do końca stycznia
2 już przyjechały, następne się budują :lol:
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wicek pisze:darek95 - mnie tam cieszy...lepsze takie perony niż ten obecny
podpisuję się pod tym stwierdzeniem, wstyd patrzeć na stan obecny peronów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2879 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A to, że ma być modernizowana trasa Reda-Hel nie oznacza, że będzie modernizowany wyłącznie peron 1, który głównie służy do obsługi pasażerów na tej trasie?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Też jestem za remontem, faktycznie może on potem być jak setki innych, ale czy warto mieć oryginalny ale brzydki, czy standardowy, ale ładny i przyjazny pasażerom.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

trzeba sobie również zadać pytanie czy i w ogóle to zrobią
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ale nawet w Polsce "Da się" wystarczy tylko chcieć. Pokazuje jak niewiele trzeba, by estetyka stała na nieporównywalnie wyższym poziomie w stosunku do "typowych" modernizacji na polskiej kolei.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=4063
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

zgadza się. szkoda tylko, że nasze peron nie jest własnością SKM tak to można by się pewnie cieszyć przebytym remontem/przebudową lub też jego realnymi planami.

Sopot Wyścigi to świetny przykład prostoty bez zbędnych udziwnień z estetyką.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie porównujcie Sopotu do Redy
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:Nie porównujcie Sopotu do Redy
nie będziemy równać do lepszych, to do kogo? do Mołdawii? Jak brać pozytywne przykłady to TYLKO od lepszych w danej kwestii i już:)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:
Dorma pisze:Nie porównujcie Sopotu do Redy
nie będziemy równać do lepszych, to do kogo? do Mołdawii? Jak brać pozytywne przykłady to TYLKO od lepszych w danej kwestii i już:)
Ja jestem jak najbardziej za.. Tylko w takim razie też powinniśmy równać się finansowo z tymi "lepszymi mistami". Bo nie powiesz mi, że finanse tu nie maja nic do rzeczy.

Poza tym Zigi zaznaczył, że remontowany będzie tylko peron 1 więc te zdjęcia sa nieadekwatne. Wątpie by takie zadaszenia powstały na peronie 1
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

nikt o tym nei napisał, że będzie tak wyglądać, w ogóle nt. jakichkolwiek szczegółów. Poza tym Sopotowi niewiele do tego peronu, bo remontowała go SKM ... od tyle :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:nikt o tym nei napisał, że będzie tak wyglądać, w ogóle nt. jakichkolwiek szczegółów.
O czym nikt nie napisał? I, że jak będzie wyglądał? Bo teraz nie wiem do czego nawiązałeś. Stosujesz dla mnie za duże skróty myślowe ;)
Jeśli chodzi o to co napisał Zigi to masz racje. Nie zwróciłam uwagi, że było to tylko zapytanie.


Więc może napiszcie petycje do SKM, że chcemy by w Redzie peron wyglądał jak w Sopocie. Ciekawe co odpowiedzą :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

so 20 Lis, 2010 14:19 - data postu w którym napisałem, że nasz peron nie jest własnością SKM i tu jest problem:)

A co do Twojego pytania, to chodziło mi o to, że począwszy od zdjęć zamieszczonych przez darka, mówiliśmy głownie o sposobie wykonania, estetyce, bez zbędnych udziwnień:) więc wątpliwości nt. zadaszeń (pewnie i słuszne) nie są chyba odpowiedzią na poprzednie posty:)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze: Poza tym Zigi zaznaczył, że remontowany będzie tylko peron 1 więc te zdjęcia sa nieadekwatne. Wątpie by takie zadaszenia powstały na peronie 1
nie chciałbym wyjść na hura optymistę, ale wydaje mi się, że jest duża szansa na to, że remontowane będa oba perony...

bo zwróćcie uwagę pod linkiem o dofinansowaniu na to zdanie

"- naprawę istniejących peronów i urządzeń do obsługi podróżnych na 14 stacjach i przystankach osobowych, obejmującej kompleksową modernizację peronów – 19 szt. wraz z ustawieniem wiat i wymianą oświetlenia";

stacji pomiędzy Redą a Helem jest 14... jakie stacje poza REDĄ mają wiecej niż 1 peron niestety nie wiem :(

zresztą byłoby to trochę ( moim zdaniem ) nie poważne, gdyby zmodernizowano tylko 1 peron... raczej jak się modernizuje to całą stację, zwróćcie uwagę, że jak modernizowana jest trasa Gdynia-Warszawa dla kolei szybkich prędkości, to wymieniane sa wszystkie perony na stacjach, a nie po jednym :) - ale może się mylę :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Struzik w kampani mówił o dworcach Rumi i Redy.
ODPOWIEDZ