Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A mnie niezmiernie cieszy fakt, iż dzisiaj panowie uzupełniali "braki" na brzegach peronu 2. Bałam się, że kiedyś wchodząc do pociągu w końcu spadnę na tory :P
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

no, krawędzie peronu u nas były strasznie "poobgryzane"
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

PKP PLK ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.„Rewitalizacja i modernizacja tzw., ,Helskiego korytarza kolejowego” - linii kolejowej nr 213 Reda – Hel”, współfinansowanego z UE – EFRR, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

W ramach tej inwestycji przewidziano miedzy innymi "naprawę istniejących peronów i urządzeń do obsługi podróżnych na 14 stacjach i przystankach osobowych, obejmującej modernizację peronów wraz z ustawieniem wiat i wymianą oświetlenia"

Oferty można składać do końca marca...

tak więc pewnie na początku kwietnia dowiemy się kto, za ile i kiedy wykona tą modernizację... mam nadzieje, ze zaczną od Redy... bo wykonawca bedzie miał 27 miesieczy na zakończenie inwestycji... więc mniej wiecej do wakacji 2013

źródło
http://www.rynek-kolejowy.pl/21970/Prze ... da_Hel.htm
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

O ile nie odwołają przetargu lub nie przełożą terminu rozstrzygnięcia przetargu, ale generalnie to dobra wiadomość
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Pisałem maila do PKP PLK w sprawie tego projektu, a dokładnie pytałem o remont peronu.
Dostałem taką odpowiedź:
Dzień dobry!

Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że w ramach projektu pn. „Rewitalizacja i modernizacja tzw. "Helskiego korytarza kolejowego" - linii kolejowej nr 213 Reda – Hel” na stacji Reda modernizacji podlegał będzie tylko peron nr 1a (jednokrawędziowy o szerokości 2,80 - 3,80 m i długości 130 m).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

:( no i nadzieja umarła :(

Miałem nadzieje, że zrobią oba perony... bo przy podpisaniu umowy o przekazaniu pieniędzy zapisano, że modernizacji poddanych zostanie 14 stacji i 19 peronów... ale przed chwilką policzyłem i okazalo się, że na tej trasie jest 21 peronów... czyli jeden Redzki i jeszcze jakiś nie będzie robiony :(

Na trasie Reda-Hel są następujące perony:
Reda 2
Reda Rekowo 1
Mrzezino 1
Żelistrzewo 1
Puck 2
Swarzewo 2
Władysławowo 2
Władysławowo Port 1
Chałupy 1
Kuźnica 2
Jastarnia Wczasy 1
Jastarnia 1
Hel 2

Dobry i ten jeden peron... ale niedosyt jest :(
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Peron numer 2 przypisany jest do linii nr 202 Gdańsk Główny - Stargard Szczeciński.
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Artur pisze:Pisałem maila do PKP PLK w sprawie tego projektu, a dokładnie pytałem o remont peronu.
Dostałem taką odpowiedź:
Dzień dobry!

Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że w ramach projektu pn. „Rewitalizacja i modernizacja tzw. "Helskiego korytarza kolejowego" - linii kolejowej nr 213 Reda – Hel” na stacji Reda modernizacji podlegał będzie tylko peron nr 1a (jednokrawędziowy o szerokości 2,80 - 3,80 m i długości 130 m).
Peron 1a to o ile się nie mylę jest to peron obecnie nie używany. Czyżby więc planowano ponowne uruchomienie pociągów relacji Reda - Władysławowo/Hel? No bo w innym przypadku remont tego peronu jest całkowicie bezcelowy.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

w prasie z okolic macie o ogłoszeniu przetargu :)
sir_Roberto
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dworzec to Wejherowo ma w pięknym stanie :)
Rob
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Materiał wideo odnośnie remontu (TTM)
http://telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2011-03-02,03
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ale z tego wychodzi, że dworzec w Redzie też w jakiejś części zostanie wyremontowany.

Dla mnie to jest trochę śmieszne, że perony tj Reda (peron2), Reda Pieleszewo, Wejherowo Śmiechowo nie są pod własnością SKM, tylko PKP. SKM nie może tam nic zrobić, a PKP nie widzi takiej potrzeby bo ich pociągi z tych peronów nie korzystają ... to jest taki trochę paradoks.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Huherko - nie dworca nie tkną, wydaje mi się, że wyremontują tylko krawędzie jakieś nowe płyty położą i na tym 'modernizacja' się zakończy. Przynajmniej ja tak zrozumiałem z wypowiedzi Pani Ewy z PKP PLK i z korespondencji mailowej, którą cytowałem gdzieś powyżej.
Co do tunelu - jak słusznie zauważyła jedna z Pań w reportażu - jest w tragicznym stanie.
Moja wizja - jak mogłaby wyglądać miejska część tunelu w linku poniżej. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł - moglibyśmy stworzyć jak na razie projekt - być może kiedyś Rada Miasta Nas posłucha! Jeśli uda mi się dostać w nadchodzących wyborach uzupełniających do Rady - zrobię wszystko, coby Nasz tunel - był Naszą wizytówką!
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Nasz dworzec to jest wielkie dno brudne śmierdzi w tunelu bo pijaki sikaja po kotach gdzie się da jest po prostu obskurny Powiny władze mista z tym coś zrobić
ODPOWIEDZ