Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Szkoda tylko, że pkp ma kase na wszystkie perony od gdyni głównej do gdańska ale w drugą stronę to już nie, a nikt mi nie w mówi, że z Redy jeździ codziennie mniej osob pociagiem niz z gdyni
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Oni!cio? pisze:Szkoda tylko, że pkp ma kase na wszystkie perony od gdyni głównej do gdańska ale w drugą stronę to już nie, a nikt mi nie w mówi, że z Redy jeździ codziennie mniej osob pociagiem niz z gdyni
Remontowana jest cała linia Gdynia-Warszawa. to tyle w kwestii komentarza
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

jeśli chodzi o perony dalekobieżne między Gdynią Chylonią a Gdańskiem Głównym i dalej do Warszawy to są one remontowane w ramach modernizacji trasy kolejowej Gdynia - Warszawa... i nie bardzo widzę jak do tego ma się peron w Redzie... tak samo nie będą remontowane perony SKM w Gdyni... chyba, że zleci to SKM
W Redzie jeden peron (niestety ten mniej istotny) będzie modernizowany w tym roku, w ramach modernizacji Reda - Hel

Drugi peron musiałby być remontowany w ramach innej modernizacji (Gdańsk - Stargard Szczeciński)...niestety póki co nie zanosi się na to :(
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

chodzi oto ze skm zrzera kase na ludziach z redy i nic dla nich niezrobi ani modernizacji torow wyprostowania chociaz peronu po bokach nic,a niezla kase z nas maja. juz nie wspomne o wylewajacych sie kolejkach w do domu i do pracy od 7 lat to samo. Zadnej zmiany niema wiecej pociagow a ludziw wredzie nie ubywa i to znas maja kase na remonty
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

SKM nie ma nic do dworca w Redzie, nie mają obowiązku go utrzymywać.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Oni!cio? - nie karz mi bronić SKM :) ale w tej sytuacji nie masz chyba racji...bo peron w Redzie nie nalezy do SKM... pretensje o stan peronu w Redzie można kierować pod adresem PKP PLK albo w kierunku ministerstwa transportu, ale SKM nawet gdyby chciało, to go nie może wyremontować :(

Co do ilości kolejek to wg. mnie w nowym rozkładzie jest ich więcej, ale zgadzam się, że wciąż za mało... Ludzi w Redzie przybywa masowo, a kolejek niestety nie... ale na stronie SKM jest formularz http://www.skm.pkp.pl/firma/kontakt/ jak nie pasuje Ci jakaś kolejka to pisz do nich... nie wiem czy coś to zmieni...ale ja w zeszłym roku żebrałem o kolejkę 6.59 z Redy (jak zaczynała w Rumi) i się doczekałem :) Teraz wysyłam prośby o dodatkową kolejkę nocną (o tą co w Rumi zaczyna o 1.42) ale cięzko idzie się z nimi dogadać :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Sensacyjna wypowiedź Pawła Olczyka z zarządu PKP. Przyszłość dworców kolejowych w Polsce nie rysuje się w różowych kolorach. Według niego pozostanie tylko 220 dworców, a reszta zostanie zburzona.
http://www.polskatimes.pl/artykul/40437 ... l?cookie=1

Czy redzki dworzec został już wpisany na listę zabytków...?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zigi, Redzki dworzec nie został wpisany na listę zabytków.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Teren przy dworcu jest obsadzony drzewami.Drzewa zaczynają umierac .Jest sporo suchych gałezi co może skutkowac wypadkowi.Przydało by się im odpowiednia konserwacja.
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Gdy po raz pierwszy odwiedziłam moją siostrę w Redzie, przyjechałam do niej samochodem , bardzo mi się tu podobało i podoba , wcale nie żałuję ,że zamieniam Gdynię za Redę...no ale dworzec jest straszny...fajnie aby to się zmieniło
R12
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W Redzie nie ma dworca. W budynku byłego dworca mieści się NZOZ i na zewnątrz okienko do sprzedaży biletów. Kiedyś to może był dworzec, teraz tylko większy przystanek z 2 peronami.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

natkare pisze:no ale dworzec jest straszny...fajnie aby to się zmieniło
To prawda :( Przystanki w Chyloni, Grabówku czy Orłowie też nie wywołuja szału, ale to nie jest zadne usprawiedliwienie dla odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.
Najsmutniejsze jest chyba to, że nie wiadomo czy i kiedy cos w tej kwestii sie zmieni. Ostatnio zburzono WC, który i tak stał zamkniety....dobrze, że w pobliżu sa krzaczory. No, ale gdy kogos mocno przycisnie i jest wstydliwy, to moze miec nie lada kłopot :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

R12 pisze:W Redzie nie ma dworca...
To prawda. To nieco dziwne, że w budynku dworca mieści się przychodnia, a żeby kupić bilety, to trzeba stać w deszczu... Tylko ktoś, kto ma gdzieś klientów przewoźników kolejowych, mógł wpaść na taki pomysł. PLK koncentruje się (podobnie jak inne spółki kolejowe), by minimalizować straty, ale zniechęcanie klientów do przewozów jako takich, to nie najlepszy pomysł by poprawić sytuację w Grupie.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

R12 pisze:W Redzie nie ma dworca. W budynku byłego dworca mieści się NZOZ i na zewnątrz okienko do sprzedaży biletów. Kiedyś to może był dworzec, teraz tylko większy przystanek z 2 peronami.
Ciekawe kiedy zamienią to okienko na automat, w którym można kupić bilety, moim zdaniem to tylko kwestia czasu..
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ale w automacie nie kupisz biletu okresowego, bo ten jest imienny. Z kolei metropolitalny doładowywany w internecie obejmuje całą trasę SKM w obie strony, a nie tylko wybrane odcinki. Więc jakieś okienko albo cokolwiek w tym stylu musi być :)
ODPOWIEDZ