Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Moim zdaniem powinny byc lagodne zjazdy a nie windy... to samo jest u nas w Redzie, na Gniewowskiej, jest tunel pod torami ale windy nie dzialaja....przynajmniej jedna nie dziala... poza tym sa tak rozwiazane, ze niepelnosprawni na wozkach jak do niej wjada u gory to na dole nie wyjada bo drzwi sa z boku.... kto to zaprojektowal....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1352 ... ecic_.html

Ktoś wie czy nasz też się łapie?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

wcześniej czytałem chyba w Dzienniku, że w naszym województwie PKP odda 63 dworce... a 3 sprzeda (Ustka, Oliwa i coś tam jeszcze)... więc jest szansa, że nasz dworzec też by chętnie oddali... ale pytanie czy ktoś (miasto) będzie chętny do przejęcia tego dworca... tym bardziej, że są tam jakieś mieszkanie...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Na razie przychodnia remontuje pomieszczenia dworca na kolejne gabinety.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przecież nikt nie każe im się wyprowadzać, tutaj chodzi o odnowienie elewacji zewnetrznej budynku, poczekalni i kasy która znajduje się wewnatrz no i oczywiscie perony i tunel...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja bym tu upatrywał szansy w dotacjach unijnych na lata 2014-2020..

Władze województwa pomorskiego już teraz zapowiadają lobbowanie w sprawie tak kluczowych dla Trójmiasta inwestycji, jak modernizacja pierwszego odcinka trasy S7 prowadzącej z Gdańska do Warszawy na odcinku do Elbląga, budowa trasy S6 (Trasy Lęborskiej) czy Obwodnicy Metropolitalnej, a także modernizacji - dziś jednotorowej - linii kolejowej z Gdyni w kierunku Szczecina.

Też nasza cud firma SkansenKoleiMiejskiej - przebąkiwała o dotacji na budowę drugiego toru na odcinku Rumia-Wejherowo... - ale na skm to bym nie liczył..

PS: A w ramach trwającej modernizacji trasy Reda - Hel? Może chociaż perony się załapią?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Gdzieś na forum przeczytałem, że władze Redy chciały przejąc dworzec, nawet za jakąś opłatą, ale pkp się nie zgodziło.
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Można pojechać do ronda przy Gniewowskiej a póżniej do windy i wrócić na dworzec w Redzie. (+30min wycieczki). Zawsze się zastanawiałam nad sensownością tamtejszej windy...
ceń dzień
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie rozumiem...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Jest takie rondo na wprost od gotyckiego koscioła. Nie wiem jak się nazywa. Tam pod niedaleko wiaduktu można zejść do tunelu. Tam też jest winda. Tyle że tylko jedna bo można nią wjechać w jednym miejscu u wyjechać... w tym samym. Zasadne prawda?
A z tym moim poprzednim postem to taki sarkazm mi się przemycił bo pomysłu dla osób z wózkami czy na wózkach zupełnie tu nie ma.
ceń dzień
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przerabialiśmy z żoną problem z wózkiem rok temu.... dramat.... najgorsze, że nic w tej kwestii się nie zmieniło i nie zapowiada do zmienienia
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

A tu tyyyyle młodych mam i jeszcze więcej przyszłych mam
ceń dzień
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Fajne rozwiązanie w Rumi zrobili, mogłoby być podobne i u nas w Redzie, bez ah-ów i eh-ów,ale dobre i to..
Reage
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Fakt,że w Rumi chociaż coś zrobili-takie metalowe rynny,bo u nas to się chyba nigdy nie doczekamy,żeby w miarę wygodnie wjechać na peron 2,a nie stopień po stopniu,bo ja,choć nie jestem słabeuszem ,nie dałabym rady wnieść wózka z dzieckiem,a większość ludzi jak widzi kobietę z wózkiem to nagle czmycha,śpieszy się albo ma problemy z kręgosłupem
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Binka pisze:a większość ludzi jak widzi kobietę z wózkiem to nagle czmycha,śpieszy się albo ma problemy z kręgosłupem
Oj nie zgadzam się! Muszę bronić Redzian!!! Mojej Żonie - zawsze ktoś pomaga! Jeszcze się nie zdarzyło by musiała sama walczyć z wózkiem na schodach..
Oczywiście najłatwiej jest gdy się wysiada z pociągu i zawsze jest pełno ludzi..
Gorzej jak się idzie na pociąg - czasem nie ma kogo prosić i trzeba czekać..

Ten temat już był wiele razy poruszany - i to aż dziwne, że w XXI wieku - nikt nie wpadł by zrobić jakieś udogodnienie dla osób z wózkami!?
ODPOWIEDZ