Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Vervain
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Binka - oczywiście, że na tak krótkim odcinku nie ma co jeździć samochodem, ale są też ludzie, którzy do skmki mają dalej. Chyba nie chciałoby mi się codziennie spacerować z Ciechocina/Mościch Błot czy innych odległych dzielnic. ;p
A płatne parkingi w okolicach dworców to kpina, odechciewa się być ekologicznym i używać publicznego transportu...
ram13
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony |22 Lip 2013|, o 20:48 przez ram13, łącznie zmieniany 1 raz.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

no jasne,że ktoś z dalszych okolic nie będzie drałował kilku kilometrów-logiczne.Trochę szkoda,że nasi włodarze obudzili się tak późno,że nie potrafią zadbać o mieszkańców i ekologię w tej kwestii-i chyba nic już z tym nie zrobią.Tyle się mówiło o tym,żeby przesiąść się na komunikację miejską,a tymczasem robi się to nieopłacalne dla szarego obywatela,który zapłaci za bilet +9,5 zł za dzień na parkingu!
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Vervain pisze:Chyba nie chciałoby mi się codziennie spacerować z Ciechocina/Mościch Błot czy innych odległych dzielnic.
Jest ~ 15-20 osób z Redy która dojeżdża rowerami pod dworzec i tam pod dworcem zostawia je zapięte i jedzie dalej SKM.
W ramach P&R ma powstać również monitorowany P&R dla rowerów.
Artur
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

P&R monitorowany dla rowerów - Uśmiałem się. Miasto nie może załatwić miejsc postojowych dla swoich mieszkańców a Tobie się marzy monitorowane miejsce dla rowerów
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Przy mln na kilkadziesiat miejsc postojowych dla samochodów w wiekszości dla mieszkańcow z POZA Redy, kilka tyś zł na wiatę zadaszoną w okolicy istniejących kamer zamiast 1 miejsca dla samochodu, ... bez jaj,koszt zerowy przy całej inwestycji.
Artur
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Tylko ciekawe, kto by reagował jakby rowery kradli? Ktoś kiedyś tu na forum opisywał kradzież samochodu, nagranie z monitoringu trwało 12 minut, a samochód i tak ukradli, nikt nie podjął interwencji. Także na skuteczność monitoringu ja bym nie liczyła. Lepiej rower zabierać ze sobą, chyba można bezpłatnie przewozić
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ArturB ja nie mówię, że jest to nie potrzebne. Sam jeżdżę na rowerze i uważam takie miejsca za potrzebne Ale jak widać w Redzie, miasto budzi się dopiero jak jest zamieszanie a mieszkańcy mają problemy... Urzędnicy widzieli, że to miejsce przy dworcu służy jako parking, więc mogli wcześniej utworzyć tam Park & Ride.... ale po co?... Ludzie tam parkują, nikomu to nie przeszkadza więc jest dobrze.....teraz ktoś teren wydzierżawił i my jako mieszkańcy nie mamy gdzie parkować a miasto i nasz burmistrz w wystąpieniu w TTM mówi, że zrobią wszystko by ten teren przejąć... śmiech na sali...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Adas
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Trzeba poczekać jeszcze jakiś miesiąc, aż 'sprytny' przedsiębiorca dojdzie do wniosku, że jednak mu się nie opłaca dzierżawa, albo obniży ceny do jakiś sensownych
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Mieszkam w Ciechocinie, i przyznam, ze nie wpadł mi do głowy pomysł aby podróż do np Gdyni dzielic na etapy (do dworca autem, dalej SKM). Gdy nie chcę lub nie moge pojechać autem, to wsiadam do jednego z kilku autobusów kursujacych do dworca i po problemie.
Obserwując ten parking, to wiekszość pojazdów z GPU. Co wcale nie oznaczxa, że parkingu przy dworcu byc nie powinno. Z drugiej zas strony mieszkańcy miasta nie sa pozbawieni dojazdu do PKP. Jedni mają bliżej do autobusu, innia dalej, lecz MZK i ZKM jeździ.

a wiata na rowery kiedyś dawno temu była (tak jak WC i bufet)...i komu to przeszkadzało
Adas
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ciechocino jest w miarę dobrze skomunikowane. A dzielenie podróży na etapy zaczyna mieć sens jak się mieszka w takim Rekowie, albo i dalej - po 18 autobusy jeżdżą już co 1,5 godziny.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Ale jak widać w Redzie, miasto budzi się dopiero jak jest zamieszanie a mieszkańcy mają problemy... Urzędnicy widzieli, że to miejsce przy dworcu służy jako parking, więc mogli wcześniej utworzyć tam Park & Ride.... ale po co?.
I z tego co wiem to chcą i to od dawna, problemem są 1) zebranie środków 2) dogadanie się z PKP w sprawie terenu.
To 2) jest równie trudne , wystarczy poprzeć na schody na peron, niedasizm zrobienia ramp dla wózków od lat.
Artur
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Adas pisze:Ciechocino jest w miarę dobrze skomunikowane. A dzielenie podróży na etapy zaczyna mieć sens jak się mieszka w takim Rekowie, albo i dalej - po 18 autobusy jeżdżą już co 1,5 godziny.
No tak, im dalej tym gorzej. Wszystkich zadowolic sie nie da. Ci co maja samochody chcieliby P & R , ci, co nie maja chcieliby autobusów.
Co do jednego jestesmy zgodni. Brak parkingów. Wszędzie. W całej Polsce. A czego nie brak?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Romek pisze:Mieszkam w Ciechocinie, i przyznam, ze nie wpadł mi do głowy pomysł aby podróż do np Gdyni dzielic na etapy (do dworca autem, dalej SKM). Gdy nie chcę lub nie moge pojechać autem, to wsiadam do jednego z kilku autobusów kursujacych do dworca i po problemie.
Obserwując ten parking, to wiekszość pojazdów z GPU. Co wcale nie oznaczxa, że parkingu przy dworcu byc nie powinno. Z drugiej zas strony mieszkańcy miasta nie sa pozbawieni dojazdu do PKP. Jedni mają bliżej do autobusu, innia dalej, lecz MZK i ZKM jeździ.

a wiata na rowery kiedyś dawno temu była (tak jak WC i bufet)...i komu to przeszkadzało

Ale jak ktoś musi dojechać do Gdańsk codziennie to jest to po 1. nieopłacalne, po 2. wiesz ile trwała by podróż tam i z powrotem?! Przynajmniej 2x dłużej niż SKM.

Poza tym, jakby się chciało dojeżdżać ZKM do dworca to potrzebny jest bilet, do tego bilet na SKM i np. jeszcze na autobus w Gdańsku. Wiem, że są bilety metropolitarne ale to koszt prawie 200zł miesięcznie.

Żona codziennie dojeżdża z Redy do Gdańska i najtaniej oraz co ważniejsze najszybciej było połączenie - autem do dworca SKM w Redzie i dalej SKMką....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ja rozumiem, ze na forum pisza wszyscy... ale wyrazy "co dziennie" i "nie oplacalne" az bija po oczach... podstawy jezyka polskiego sie klaniaja;)
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ