Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Może was zainteresuje w kontekście dojścia do dworca i że władze Redy się nie starają zabezpieczać interesu mieszkańców. Zaproponowaliśmy drobne usprawnienie dojścia do dworca i spotkało się z aprobatą władz:
- poszerzenie do 3m chodnika na niebiesko zaznaczonego, (dziś już jest gotowe)
- dopuszczenie na zasadach pierwszeństwa pieszych (znaki C-16+T-22) przejazdu rowerem.
- wykonanie połączenia zaznaczonego na czerwono.

Dzięki temu da się do tunelu dojść krócej i w ogóle z daleka od wąskiego przejścia na Gdańskiej, czy legalnie dojechać rowerem bez jeżdżenia na około bloków.
Załączniki
do_dwroca.jpeg
Droga do dworca
Artur
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze: I z tego co wiem to chcą i to od dawna, problemem są 1) zebranie środków 2) dogadanie się z PKP w sprawie terenu.
To 2) jest równie trudne , wystarczy poprzeć na schody na peron, niedasizm zrobienia ramp dla wózków od lat.
W kwestii skrzyżowań kompletnie nie zgadzam się z ArturemB - natomiast co do dworca jak najbardziej..

Już dawno słyszałem, że miasto planowało utworzenie parkingu Park&Ride - problemem niestety była zgoda zacofanego komunistycznego reliktu pod szyldem PKP!!!
Niestety niedasizm w każdej z części i odłamie PKP -( w tym w szczególności w SKM) - jest wszechobecny!
To wstyd by w XXI wieku - w mieście gdzie jest całe mnóstwo młodych ludzi - rodziców, matek z wózkami - nie było podjazdów na peron ?! już nawet nie wspomnę o windzie... bo tego to w dobie niedasizmu w pkp chyba nigdy nie doczekamy!
ram13
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony |22 Lip 2013|, o 20:46 przez ram13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze: Już dawno słyszałem, że miasto planowało utworzenie parkingu Park&Ride - problemem niestety była zgoda zacofanego komunistycznego reliktu pod szyldem PKP!!!
To się źle starali... bo jak widać na załączonym obrazku, komuś się to udało i znając życie za dużo nachodzić się za tym nie musiał
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:
Johny Bravo pisze: Już dawno słyszałem, że miasto planowało utworzenie parkingu Park&Ride - problemem niestety była zgoda zacofanego komunistycznego reliktu pod szyldem PKP!!!
To się źle starali... bo jak widać na załączonym obrazku, komuś się to udało i znając życie za dużo nachodzić się za tym nie musiał
No stary - jeśli dla Ciebie BUDOWA parkingu typu Park&Ride sprowadza się do postawienia znaku i krzesełka - to gratuluję!!!
Gdyby każdy miał takie potrzeby jak Ty - to takich parkingów można "zbudować" całe multum!
A może wybudujemy miejskie boisko do koszykówki - ja mam felgę od roweru i deskę - będzie na tablicę z obręczą...

Poza tym z tego co pisano - ten teren ktoś wydzierżawił - a nie przejął pod inwestycje typu miejski parking..
Przejęcie terenu, nieruchomości od pkp ciągnie się latami - wiem bo od prawie 10 lat czekam na załatwienie jednej sprawy z budynkiem należącym do pkp!!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja nic nie pisałem o budowie parkingu. Ale jeśli miasto juz prowadziło rozmowy/negocjacje z właścicielem terenu to dlaczego on postanowił wydzierżawić go komuś innemu?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Kilka dni z rzędu na płatnym parkingu pod dworcem stoi tylko pięć samochodów. Także jest szansa, że dzierżawca długo aut nie będzie pilnował
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny z tymi podjazdami dla wózków to nie wiem jak to jest, ale w Rumi działa to samo PKP, a tam się jakoś dało zrobić podjazdy... mało efektowne (jakieś zardzewiałe szyny) ale są, więc może nasze władze za słabo naciskają?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Binka pisze:Ja z Jana Pawła na dworzec idę 10-12 min-nie opłaca mi się wyciągać auta z garażu,jeździć po osiedlu i szukać miejsca,żeby zaparkować kawał od dworca-na to samo wychodzi,a mam spacer i się nie stresuję
Ale pomyśl, że masa ludzi ma DUŻO więcej niż 10 min. na piechotę do dworca.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Vervain pisze:A płatne parkingi w okolicach dworców to kpina, odechciewa się być ekologicznym i używać publicznego transportu...
Mogą być płatne (nie znam szczerze mówiąc darmowych P&R), ale niech to będą opłaty relatywnie niskie, bardziej symboliczne, a nie bijące po kieszeni jak teraz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Romek pisze:Gdy nie chcę lub nie moge pojechać autem, to wsiadam do jednego z kilku autobusów kursujacych do dworca i po problemie.
Romek, BŁAGAM! Nie wszyscy w Redzie mają autobusy co 15 minut, naprawdę. U nas jeżdżą co 2 godziny i to tylko w dni powszednie - luksus jak cholera. Na Buczka, na Jarej, Gniewowskiej zdaje się w ogóle nie ma komunikacji, a do dworca ze 2 km marszu.
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

To prawda , Gniewowska , Buczka , Jara są bez autobusu . Ul. Gniewowska jest bardzo długa aż za cmentarz , więc jak ktoś nie jest zmotoryzowany musi niestety bardzo wygodne buty nosić . Jak ukończono budowę tunelu to były pogłoski ze w tym roku będziemy mieli autobus
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze: Romek, BŁAGAM! Nie wszyscy w Redzie mają autobusy co 15 minut, naprawdę. U nas jeżdżą co 2 godziny i to tylko w dni powszednie - luksus jak cholera.
A jeszcze niedawno wcale nie było autobusu, a ulica 12 marca to był tor przeszkód. idzie zatem ku lepszemu.
No tak, idealnie byłoby gdyby autobusy docierały mozliwie wszedzie i z możliwie dużą częstotliwością. No oczywiscie po równych jezdniach Obawiam sie jednak, że nas-Redzian-na to nie stać.
Widac jednak wyraźny postęp. Lini autobusowych przybywa, stan dróg sie poprawia, zamozność Redzian rośnie (przybywa aut)
Tak, to prawda mieszkańcy Gniewowskiej i okolic maja kawałek do centrum. O ile jednak pamietam, to burmistrz onegdaj cos wspominał o autobusie do cmentarza.

Gwoli scisłosci, Salamandro, to byc moze z 12 marca autobusy jeżdżą co 2 godziny, lecz kawałek dalej, z petli na Puckiej jeździ ich więcej i częściej. No tak, trzeba sie przejść
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jak ktoś mieszka na końcu 12 marca albo łakowej to ten kawałek to jest jakieś małe 25min... do tego autobus który jedzie około 15min to sie robi "jedyne" 40min do dworca. Mało przyjemna trasa zwłaszcza zimą...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Romek pisze:Gwoli scisłosci, Salamandro, to byc moze z 12 marca autobusy jeżdżą co 2 godziny, lecz kawałek dalej, z petli na Puckiej jeździ ich więcej i częściej. No tak, trzeba sie przejść
No niestety, trzeba. Jakieś pół godziny marszu, jeśli ktoś mieszka na drugim końcu ulicy. Potem do dworca jakieś 15 minut autobusem, bo ten nie jedzie bezpośrednio, tylko meandrami Ciechocina i Łąkową.
Czyli odległość w linii prostej wynoszącą ok. 4.5 km (z końca 12 marca do dworca w Redzie) pokonuje się w 40-45 minut. A to dopiero początek podróży do Trójmiasta. Komentarz chyba zbędny
ODPOWIEDZ