Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jest taki film "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Niezły jest fragment "Dojazd do pracy" (jest na you tube)

Dwa lata temu próbowałem wrócić autobusem PKS z Jastrzębiej Góry po szalonej nocy sylwestrowej...NIC NIE JECHAŁO ! NIC. Podobnie w w pierwszy dzień bozego narodzenia.
A co maja zrobic mieszkańcy innych jeszcze mniejszych miejscowości? Tu, u nas w okolicach trójmiasta to jeszcze w dzień powszedni kursują 2-4 autobusy (niedziele i swięta kicha), ale byłem rok temu w okolicach Ostrołęki. Tam to w ogóle nic nie jeździ. nie opłaca się. Niekiedy jeżdżą busy, lecz też rzadko
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Wczoraj ok godz 17 nie było żadnego parkingowego przy dworcu.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Adas
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ważne czy znak z cennikiem jeszcze wisi
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Znak stoi, ale nikogo nie ma więc komu zapłacić?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Adas
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Może ktoś tam raz dziennie się przejdzie, spisze numery, a rachunek wyśle pocztą
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jasne. Albo ktoś jest pilnuje i inkasuje za postój albo nikogo nie ma i parking jest za free.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dziś tez w godz. ok. 17 parkingowego brak? Czyżby pan siedział tylko z rana, kiedy jest najwięcej chętnych?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Krystian_Reda
Ja tu zaglądam
38 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Dziś tez w godz. ok. 17 parkingowego brak? Czyżby pan siedział tylko z rana, kiedy jest najwięcej chętnych?
Kilka dni temu tamtędy przejeżdżałem i siedział jakiś facet pod parasolem, więc był to chyba parkingowy.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Jak widać ewidentnie chodzi tu o pieniądze które można zagarnąć najlepiej w godzinach porannych. PKP odstąpiło komuś swoje tereny i kasa idzie w prywatną kieszeń,szkoda że nie dla miasta które mogło by kiedyś zrobić porządny parking.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jakoś nie wyobrażam sobie tego faceta zimą pod tym parasolem, myślę ze parking ma charakter wyłącznie sezonowy.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Faktycznie ,,szym911" . Zimą gościu pewnie zniknie,szczególnie gdy przyjdą mrozy,no i trzeba będzie odśnieżyć setki metrów parkingu,bo płacę to wymagam. Chyba że jego parasol zamieni się w drewnianą budę,bo takie są nasze krajowe realia.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

idą wybory zaczynają się obietnice
Mam nadzieje, że zostaną spełnione
Remont dworców w Wejherowie i Redzie

Trwają przygotowania inwestycyjne do remontów dworców PKP w Wejherowie i Redzie. Dzięki współfinansowaniu z funduszy europejskich program może być zrealizowany w najbliższych latach.

Sprawą remontów najważniejszych obiektów PKP w powiecie wejherowskim jest żywo zainteresowany poseł ziemi pomorskiej Jerzy Budnik, który skierował do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, zapytanie o remont dworców PKP w Wejherowie i Redzie oraz przystanków kolejowych na trasie Wejherowo-Reda. Jak wyjaśnia minister dworzec kolejowy w Wejherowie znajduje się w planach inwestycyjnych Spółki PKP w 2013 r. Obecnie inwestycja znajduje się w fazie przygotowania. Natomiast na dworcu kolejowym w Redzie w tym roku planowana jest kontynuacja prac remontowych rozpoczętych w 2012 r., które dotyczą instalacji przyłączy do budynku. Już na dworcu kolejowym w Redzie wykonano remont dachu. Jednak plany remontowe spółki PKP na 2013 rok nie uwzględniają dworców na przystankach osobowych SKM w Śmiechowie i Nanicach ze względu na ich stan techniczny, oceniany jako dobry.

- Modernizacja stacji i przystanków kolejowych na linii nr 202 znajduje się w gestii PKP PLK Polskie Linie Kolejowe – mówi Andrzej Massel, podsekretarz stanu w ministerstwie. - Spółka poinformowała nasze ministerstwo, że planuje przeprowadzenie modernizacji i rozbudowy linii kolejowej na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk w przyszłej perspektywie finansowej UE – dodaje.

Zakres prac modernizacyjnych na linii nr 202 jest w trakcie opracowywania. Inwestycja będzie obejmowała także kompleksową przebudowę infrastruktury obsługi pasażerów na stacjach i przystankach. Ponadto PKP PLK jest w trakcie przygotowywania programu przebudowy infrastruktury obsługi pasażerów, który zakłada poprawę jakości oraz dostosowanie do obsługi osób o ograniczonej mobilności. Projekt obejmuje stacje w Wejherowie i Redzie, a przystanki Nanice, Śmiechowo i Pieleszewo, uwzględnia w rezerwie programowej. Realizacja programu planowana jest w przyszłej perspektywie finansowej pod warunkiem uzyskania współfinansowania z funduszy europejskich. Natomiast w ramach środków własnych PKP PLK planuje w bieżącym roku przeprowadzić prace remontowo-naprawcze na stacjach w Wejherowie i Redzie, obejmujące m.in. naprawy i malowanie wiat, montaż nowych ławek i koszy, miejscowe naprawy nawierzchni, ścian, krawędzi peronowych, schodów oraz malowanie ścian i sufitów przejść podziemnych.

- Długo oczekiwany remont zabytkowego dworca PKP w Wejherowie ma ruszyć jeszcze w tym roku – mówi poseł Jerzy Budnik. – Trzymam ministra za słowo tym bardziej, że moje zabiegi o to trwają już kilka lat. Dostałem też zapewnienie, że PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują kompleksową modernizację i rozbudowę linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia - Słupsk.

Poseł Jerzy Budnik zwróci się jeszcze do prezydenta Wejherowa, by niezwłocznie zgłosił inwestorowi swoje preferencje i oczekiwania co do bezkolizyjnych przejść, przejazdów, zejść z peronów, tak by zawczasu dostosowane były do planowanego układu komunikacyjnego wzdłuż przystanków i całej linii kolejowej.
http://gwe24.pl/Remont-dworcow-w-Wejher ... 13216.html
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

[quote="Wicek"]idą wybory zaczynają się obietnice
Mam nadzieje, że zostaną spełnione

[quote]

Widać, że na obietnicach się nie skonczyło bo zaczeli malować część tunelu należącą do PKP czyli znajdującą się pod torami
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Może jeszcze podjazd na peron dla wózków zrobią, bardziej by się przydał, niż pomalowanie ścian, które i tak za niedługo będą bohomazami zapaćkane.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

goya pisze:Może jeszcze podjazd na peron dla wózków zrobią, bardziej by się przydał, niż pomalowanie ścian, które i tak za niedługo będą bohomazami zapaćkane.
OBY!!! Brak tego podjazdu to największa plama PKP i naszych włodarzy - bo przez tyle lat nie mogli wymusić montażu choćby głupich szyn/rynien jak w Rumi? Albo nawet sami powinni takowe podjazdy zamontować - to są groszowe sprawy... Eeehhh...
Zakres prac modernizacyjnych na linii nr 202 jest w trakcie opracowywania. Inwestycja będzie obejmowała także kompleksową przebudowę infrastruktury obsługi pasażerów na stacjach i przystankach. Ponadto PKP PLK jest w trakcie przygotowywania programu przebudowy infrastruktury obsługi pasażerów, który zakłada poprawę jakości oraz dostosowanie do obsługi osób o ograniczonej mobilności. Projekt obejmuje stacje w Wejherowie i Redzie,
Pytanie - kiedy skończą opracowywać... a zaczną coś robić!
ODPOWIEDZ