Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

infobus napisał(a):
Samorządy coraz chętniej angażują się rozwój dworców kolejowych. Dzięki zaangażowaniu władz lokalnych i samorządu województwa pomorskiego swój wygląd zmieniły dworce w Łubianie i w Redzie. W ich rozwój samorządy zainwestowały 380 tysięcy złotych. Od 1998 roku dworzec w Łubianie nie jest wykorzystywany na potrzeby ruchu kolejowego. W 2005 roku dworzec wydzierżawiła gmina Kościerzyna. W tym roku władze lokalne nakładem około 240 tysięcy zł wyremontowały umieszczone na parterze budynku pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 300 m2. Będą one wykorzystywane przez organizacje kobiece jako miejsce zajęć sportowo-rekreacyjnych. W drugim etapie planowany jest remont piwnic z przeznaczeniem na strzelnicę. Środki na modernizację czynnego dworca kolejowego w Redzie wyłożył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego - 140 tysięcy złotych i Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej. W rozwój dworca zaangażował się także Urząd Miasta. Samorząd przygotuje lokale zastępcze dla dotychczasowych najemców prywatnych mieszkań, które znajdowały się na dworcu. Dzięki temu cały dworzec, będzie służył nie tylko pasażerom kolei, ale również pacjentom przychodni. Od marca tego roku PKP S.A. rozmawia z samorządami o przekazaniu małych dworców kolejowych. Takich dworców jest w Polsce blisko 3 tysiące. W ostatnich miesiącach czynne dworce kolejowe przejęły między innymi Giżycko w województwie warmińsko-mazurskim i Będzin w województwie śląskim. W tej chwili rozmowy na temat przekazywania dworców samorządom trwają w kilkunastu gminach w całej Polsce. Także w tym roku polskie koleje zainicjowały podpisywanie umów ramowych z władzami największych miast w Polsce o wspólnym zagospodarowywaniu nieruchomości należących do kolei w dużych miastach. Do dzisiaj takie umowy podpisano w Gdyni, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Kielcach.
:compress: :compress: :compress: :compress: :compress: :compress: :compress: :compress:
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Naprawdę nie chciałbym studzić Twojego entuzjazmu, ale to jest wiadomość z października 2006 roku. Ośrodek zdrowia co prawda tam powstał i zainstalowano monitoring, ale poza tym zmian nie widać.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

:shock: Darek, o czym Ty mówisz ?
O tych odpadających tynkach ?
Nieskoszonej trawie i zaniedbanej zieleni przed budynkiem ?
O walających się śmieciach ?
Wymieniać dalej ?
Tam jest totalny bur...., o, przepraszam , bałagan :cry:
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Reda rozwija się, rozbudowuja się osiedla. Ściąga tu wiele młodych małżeństw lub z krótkim stażem. Więc jednoczesnie pojawia się sporo młodych matek i niemowląt - a co za tym idzie i WÓZKÓW. A na peron 2 SKM-ki nie ma podjazdu dla wózków. Czy o tym ktoś pomyślał? Chyba nie bardzo... a szkoda.
Ostatnio zmieniony |8 Wrz 2007|, o 07:13 przez HarrY, łącznie zmieniany 1 raz.
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Tego to ja nie wiedziałem że to jest z pazdziernika 2006,no już nadzieja zawsze jest :salut: :salut:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

a może, jak sie tak zbierzemy, i napiszemy list, względnie e-mail do PKP czy tam PLK, zrobimy zdjęcia i dołączymy jako załącznik.Zawsze można napisać też do trójmiasto.pl, do Wyborczej... jak by sprawa zaistniała w mediach... To może chociaż go odmalują i naprawią zadaszenie na 2 peronie, i zrobią podjazdy na peron dla wózków...
Bo wydaje mi się, że jak sami nie zaczniemy działać to nikt Nam tego dworca tak szybko nie wyremontuje...
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dobry pomysł od razu muwie że się przyłanczam :lol:
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Na mnie również możecie liczyć.
Gość

16 lat temu

No tak matki z wózkami nie mogą wjechać na peron. A osoby niepełnosprawne ruchowo? Niech siedzą w Redzie i nie podróżują kolejami. To już podchodzi pod dyskryminację. No i co z tak "modnym" likwidowaniem barier? Ja redzianką będę z rok. Ale z tego co czytam na forach to zaczynam być przerażona jakąś taką bezmyślnością panującą w mieście w związku z jego rozwojem (może się mylę) i brakiem bezpieczeństwa m.in. w dworcowym tunelu..... Mam wrażenie , że władze miasta nie potrafią "wyszarpywać" środków unijnych na zdawałoby się proste i oczywiste inwestycje... No rozumiem, że co do terenu dworca trzeba się dogadać z PKP ale czy oni tak bardzo będą protestować z tego powodu, że miasto np chciałoby zrobić podjazd na perony....
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

O tak. Z tymi zdjęciami, to świetny pomysł. Popieram.

No własnie dworzec w Redzie jest niedostępny dla inwalidów
No i rodzice z dziećmi w wózkach mają niezły tor przeszkód, podobnie jak rowerzyści.
Jest ktoś, to by te foty zrobił i umieścił na forum ? Ja niestety nie mam cyfrówki.

Admin, myślę, że to może być pierwsza próba wyjścia na zewnątrz z problemami poruszonymi na forum.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

ja się postaram zrobić jutro kilka zdjęć, ale nie obiecuje..
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

STARY1 pisze:Admin, myślę, że to może być pierwsza próba wyjścia na zewnątrz z problemami poruszonymi na forum.
Na mnie zawsze możecie liczyć. Przygotowuję pewną inicjatywę wobec władz naszego miasta, która ma na celu zwrócenie uwagi na problemy poruszane na forum. Jak będę miał jakieś konkrety, to dam znać.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Do Admina
Yes, yes, yes :bounce:
haga-sz

16 lat temu

Z PFRON-u otrzymałam informację , że o likwidowaniu barier architektonicznych jest mowa w "Prawie budowlanym" i w przepisach wykonawczych do niego -"Tamże należy szukać informacji na temat możliwości prawnych likwidacji barier architektonicznych".
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

O to i on DWORZEC PKP;)
Obrazek
Obrazek

A to są pozostałości po toalecie... w wakacje tysiące turystów musi załatwiać potrzeby fizjologiczne... no własnie gdzie?
Obrazek
ODPOWIEDZ