Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Fishu
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

... i powie zapewne ze zrobi co sie da po czym sproboje rozmowe wymazac z pamieci... ;) no bo co go w sumie obywatele moga przejmowac?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Probowałem z Nimi nawiązać kontakt e-mailowy, przypomnieć im, że Reda istnieje na mapie RP, ale niestety nie mają czasu odpisywać, zapewne są tak zajęci pracą.
.

16 lat temu

Z pewnością wygląda to lepiej niż było. Niektóre grafiki są całkiem niezłe.
Ale przyznam, że oczekiwałem raczej, że grafficiarze zaprezentują coś o konkretnej, wybranej przez siebie tematyce. A tak mamy w tunelu raczej głównie "tagi", czyli podpisy grafficiarzy. A to niestety niespecjalnie przemawia do przeciętnych przechodniów. A szkoda, bo mogło być ciekawiej.

Może następnym razem grafficiarze powinny komuś (o odpowiednim zmyśle artystycznym) najpierw przedstawić projekty swoich planowanych prac, a dopiero wtedy malować?

W sumie, to są OK, ale zawsze może być lepiej, no nie?

Zauważyłam to samo, Zigi. Liczyłam na coś ciekawszego niż tylko podpisy - ale może osoby, które tam się zebrały nie miały wystarczająco dużo talentu? Chyba, że po prostu nie chciało im się go pokazać... Szkoda, zmarnowana okazja.
Jesteście zabawni,bo narzekac po fakcie kazdy potrafi.
Zeby przedstawic cos konkretnego, potrzebne sa pieniadze na farby ktore raczej nie sa tanie. jestem jednym z organizatorow tej akcji pod tunelem,i dla mnie chlopaki pokazali naprawde duzo. mogli by o duzo wiecej. jesli znalezli by siesponsorzy na farby,podklady.Bo w przeciagu 3-4 dni zorganizowac pieniadze (70-80 pl mniej wiecj tyle wychodzi na jeden obrazek),przygotowac sciane gdzie przy tym jest mnostwo roboty
to naprawde wiele.
Kolejna taka Akcje chcialbym zorganizowac w pazdzierniku(?) jesli potraficie jeszcze narzekac to moze teraz sami przylonczycie sie do pomocy przy tym projekcie. Ciekawe czy znajdziecie czas zeby poszukac np jakis sponsorów..cokolwiek.
.

16 lat temu

aa jeszcze jedno. OGROMNE PODZIEKOWANIA dla sklepu FARBIX.
ten sklep kolejny raz za darmo dał farbę podkladową którą pokrylismy sciane pod tunelem.
kaś
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

tunel wygląda spoko, przynajmniej porównując z tym co było wcześniej, coś te obrazki przedstawiają,a nie tak jak wcześniej, ściany były obdrapane, pomazane i pełne wulgaryzmów...
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Malunki w tunelu moga sie podobac, albo i nie. To często sprawa gustu. Oczywiscie nie mówimy o bezmyslnym malowaniu debilnych, wulgarnych bazgrołow.
Popatrzcie jednak na otoczenie dworca i sam budynek. Są okropne
Dlaczego nie kosza tej cholernej trawy, przytna krzewów, zasadzą jakichs kwiatków. Czy to sa az takie wielkie pieniadze ?
Ostatnio byłem świadkiem, jak grupka młodych turystów z Wielkiej Brytani czekajac na pociąg na Hel. komentowała, to co widzi wokól dworca i sam dworzec. Wstyd, wstyd, wstyd
Awatar użytkownika
joanna
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

pewnych rzeczy sie niestety nie przeskoczy...tak wiec dworzec bedzie niszczal, ale za to moze bedziemy mieli sciezki rowerowe albo cos rownie ladnego i przydatnego :) czytajac narzekania niektorych ze tylko tagi, podpisy, ze nic nie widac i popatrzec nie bardzo jest na co, chcialam zwrocic uwage, ze jest na scianie graffiti z maskami..jesli przechodzicie obok niego to zerknijcie jak teraz wyglada... kieys tez, o ile pamiec mnie nie myli, byl na scianie wizerunek czlowieka, tylko ta parszywa banda wandali nie potrafi uszanowac czyjejs pracy i niszczy co tylko sie da. a jesli zerknac na tagi...znacznie dluzej opieraja sie wandalksim poczyaniom znudzonej mlodziezy. zatem moze lepiej dostrzec w tych "podpisach" cos interesujacego zamiast narzekac ze damy z lasiczka nie ma:)

"always look at the bright side of life"
Ostatnio zmieniony |21 Sie 2007|, o 20:26 przez joanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

STARY1 pisze:b]
Dlaczego nie kosza tej cholernej trawy, przytna krzewów, zasadzą jakichs kwiatków. Czy to sa az takie wielkie pieniadze ?
Ostatnio byłem świadkiem, jak grupka młodych turystów z Wielkiej Brytani czekajac na pociąg na Hel. komentowała, to co widzi wokól dworca i sam dworzec. Wstyd, wstyd, wstyd[/b]
Generalnie dworce w całej Polsce to wstyd i hańba a z roku na rok coraz to większa. To już nie problem lokalny Redy, ale krajowy. Otoczenie dworca też należy do pkp i jak wszystko co ich jest zapuszczone. Jak się niedawno po dłuższym czasie przekonałem obsługa też spadła na psy, choć kiedyś myślałem, że bardziej już nie może :(
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

. pisze: Jesteście zabawni,bo narzekac po fakcie kazdy potrafi.
Zeby przedstawic cos konkretnego, potrzebne sa pieniadze na farby ktore raczej nie sa tanie...
Nie, nikt nie narzeka ;) Ale sugestie na przyszłość zawsze się przydadzą, szczególnie organizatorom.

Niestety, tunel przy dworcu to miejsce dość publiczne i zawsze będzie narażone na krytykę dość dużej grupy mieszkańców o różnych gustach. Warto o tym pamiętać i dobrze przygotowywać się do typu akcji w przyszłości.
Słyszałem opinie, że jeden z malunków może wręcz straszyć małe dzieci. Być może jest to efekt wandalizmu, który nastąpił później. Warto jednak przynajmniej porozmawiać z autorami i dowiedzieć się co chcą narysować. I dopilnować, żeby były to przynajmniej grafiki mało kontrowersyjne. Nie muszą już przedstawiać nic konkretnego, byle nie były to sylwetki osób bez twarzy, jak to jest obecnie.
Awatar użytkownika
joanna
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

hmm sam dworzec juz straszy, zwlaszcza jak wieje i te plyty zolto-buro-plastikowe wiszace niewiadomo na czym groza powaznym kalectwem. ale zgadzam sie, ze projekty powinny byc neutralne i przedstawione komus do zatwierdzenia. co w sumie traci cenzura :lol: ale przynajmniej dzieci nie bedzie straszyc :twisted:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

jeśli w przyszłym roku była by akcja grafiti w tunelu to np jedną ścianę fajnie byłoby dać jakieś motywy miasta, Kościół, rzeczke no coś co jest charakterystyczne w mieście. A jest też takie miejsce przy kamerze która jest zamontowana przy wejściu na peron 1 jest taka wysoka obdrapana biała ściana(kiedys byla teraz z niej sie sypie...) to na niej mozna by walnąć herb Redy i np Witamy w Redzie i rocznik praw miejskich 1967-2007 - 40 lat...
Gość

16 lat temu

O, tak, popieram Artura.
Może obok kompozycji "free stylowych" udałoby się namalowac kwiatek, motylka, słoneczko czy cos w tym rodzaju...cos co nie byłoby az tak kontrowersyjne. Może udałoby sie zrobic z tego tunelu cos co możnaby nazwać Najbardziej Kolorowy Tunel w Polsce
.

16 lat temu

A kiedy dojdzie do Was fakt ze na takie elemnty dodatkowe o ktrych wy mowicie rowniez potrzene sa farby ktre NIE sa tanie? maja wyczarowac 100zl na swoj obrazek a drugie 100zl na np to o czym tu piszecie? bdzie jakies wsparcie w postaci podklu,farb jakich kolwiek to i bedzie to co bedziecie chcieli.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

No a miasto? To w końcu ich tunel i mogli by wysypać troche gotówki z portfela...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

. pisze:A kiedy dojdzie do Was fakt ze na takie elemnty dodatkowe o ktrych wy mowicie rowniez potrzene sa farby ktre NIE sa tanie?
Nie mówimy o elementach dodatkowych, ale o koncepcji. Mogą być nawet jednokolorowe grafiki, byleby nie były kontrowersyjne i nie straszyły. Nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi. Akurat grafika, która ponoć straszy nie mogła być najtańszą spośród wszystkich wykonanych.
ODPOWIEDZ