Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
joanna
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Gosc nie powiesz chyba ze na to o czym mowimy sa potrzebne inne farby niz na tagi. nie widze problemu zeby stworzyc laczke, motylki czy herb redy, czy co tam jeszcze zostanie wymyslone ta sama farba zamiast tych napisow... a jak koniecznie ktos musi sie podpisac to tez sobie miejsce znajdzie
maja wyczarowac 100zl na swoj obrazek a drugie 100zl na np to o czym tu piszecie?
a kto powiedzial, ze to musza byc obie rzeczy, mieszkancom wystarczy jedna, a jesli ktos ma talent to nawet poprzez taki "obrazek" bedzie potrafil zaznaczyc swoja indywidualnosc i niepowtarzalnosc. wszystko da sie pogodzic jesli sie chce
Ostatnio zmieniony |22 Sie 2007|, o 12:43 przez joanna, łącznie zmieniany 1 raz.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

"My", "Wy"...kto to jest?
Wszystkim uczestnikom tej dyskusji zalezy na tym, aby tunel zmienił swój wyglad.Czyż nie?
a skoro tak , to zastanówmy sie juz teraz, co można zrobić, aby tak sie stało.
Ustalmy na poczatek o jakie pieniadze chodzi.
Spróbujmy skontaktowac sie z naszymi radnymi, czy tez z odpowiednia komisja Rady Miasta
Moze jakas reklama w postaci grafitti znajdzie chetnych.
.

16 lat temu

STARY1 pisze:"My", "Wy"...kto to jest?
Wszystkim uczestnikom tej dyskusji zalezy na tym, aby tunel zmienił swój wyglad.Czyż nie?
a skoro tak , to zastanówmy sie juz teraz, co można zrobić, aby tak sie stało.
Ustalmy na poczatek o jakie pieniadze chodzi.
Spróbujmy skontaktowac sie z naszymi radnymi, czy tez z odpowiednia komisja Rady Miasta
Moze jakas reklama w postaci grafitti znajdzie chetnych.
Jedyna wypowiedz sensowna. bo reszta odpowiedzi pozostawie bez komenatrza.Zwykle paplaniny typowej spolecznosci.Wracajac to wypowiedzi powyzej ,pieniadze nie sa kosmiczne ale tez nie małe. 500-600pl?
Mozna narpawde fajne produkcje stworzyc łonczac 'tagi' z jakims pomyslem ktre sprawi ze całosc bedzie narpawde dobze wygadlac.
zainteresowanym np jak wygaldaja mniejw iecej porjekty takie,jaki daja efekt itp mozna zobaczyc miedzy innymi pod tym linkiem

http://hip-hop.pl/reportaze/index2.php?id=1187468903

ps. hehehe prosze nie porownywac ze ludziom co robili filary powychodizlo po 500-600 pl. bo taka cena mysle bedzie dobra jesli chodzi WYLONCZNIE o tunel w redzie.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

No to proponuję wybrać się kiedyś na sesje Rady Miejskiej.
Można nawet zabrać głos, tylko trzeba być 15 minut przed sesją, zgłosić się do przewodniczącego RM. Zaproponować 'swoje usługi' przedstawić projekt, a myślę, że radni przyjmą pomysł z aprobatą i w przyszłym roku będziemy mieli fajny tunel;)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

. pisze:Jedyna wypowiedz sensowna. bo reszta odpowiedzi pozostawie bez komenatrza.Zwykle paplaniny typowej spolecznosci...
Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że przygotowujecie kolejną taką akcję. Właściciel tunelu będzie musiał podjąć decyzję, czy wyrazić na nią zgodę. Z pewnością będzie się sugerował tym, co już powstało w tym miejscu. Macie już zgodę na powtórzenie akcji? W jaki sposób chcecie przekonywać do swojej akcji właściciela tunelu? Argumentami typu, że jak będziemy mieli więcej pieniędzy, to grafiki będą ładne, a jak mniej, to nie? Musicie posiadać argumenty na wypadek, gdyby spytano Was o to, co zrobicie by zagwarantować odpowiedni poziom artystyczny grafik.

Gdyby ktoś do mnie zapukał i powiedział, że chce w naszym tunelu stworzyć taką grafikę, jak te, które pokazałeś w tym linku, z pewnością byłbym bardziej skłonny dać na to pieniądze. Zaprezentowaliście potencjalnym sponsorom projekty swoich prac? Nie sądzę. Łatwo się obrażać na "typową społeczność", ale czasem warto posłuchać rad innych.
.

16 lat temu

Zigi pisze: Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że przygotowujecie kolejną taką akcję. Właściciel tunelu będzie musiał podjąć decyzję, czy wyrazić na nią zgodę. Z pewnością będzie się sugerował tym, co już powstało w tym miejscu. Macie już zgodę na powtórzenie akcji? W jaki sposób chcecie przekonywać do swojej akcji właściciela tunelu? Argumentami typu, że jak będziemy mieli więcej pieniędzy, to grafiki będą ładne, a jak mniej, to nie? Musicie posiadać argumenty na wypadek, gdyby spytano Was o to, co zrobicie by zagwarantować odpowiedni poziom artystyczny grafik.

Gdyby ktoś do mnie zapukał i powiedział, że chce w naszym tunelu stworzyć taką grafikę, jak te, które pokazałeś w tym linku, z pewnością byłbym bardziej skłonny dać na to pieniądze. Zaprezentowaliście potencjalnym sponsorom projekty swoich prac? Nie sądzę. Łatwo się obrażać na "typową społeczność", ale czasem warto posłuchać rad innych.
Wiesz, to nie chodzi o obrazanie czy cos. poprstu wole nikomentowac niektrych zdan ludzi udzielajacych sie pod to poniewaz uwazam je za smieszne. skoro dla nich tagi na scianie a obrazki to to samo.. niech juz zyja sobie z taka wiedza na ten temat takim zdaniem. wole porostu juz w to nie wnikac ..;)
a co do projektów. sluchaj sponsorów malo ktrych interesuje co tam bedzie. dla kazdego praktycznie liczys ie to ze skoro dali by pienaidze chcieli by zobaczyc gdzies tam swoje logo itp.. reszta ich malo interesuje.
pozatym nasi radni odkaldaja to na dalszy plan taki temat jak np "legalna sciana dal graficiarzy" mimo ze wielkie halo jest obecnie zrobione na ten temat w Redzie. naglosnione jest too jak i przez media jak i przez poniektre wypowiedzi Szanownych internautów..;)

Nawiazujac do projektow. nie liczac nazwijmy to dodatkowych elementow grafficiarze chca obok chcoiazby zaprezentowac siebie czytaj. Swoj Tag.;)
i to jest nieodlonczym elementem tego. Tunel mozna by naprawde fajnie zrobic majac farby nawet i w 2-3 osoby. Farby + ciekawa koncepcja = sukces..;)
Ale zamiast tu proponowac jakis herbow miasta, budynkow itp mozna by pokombinowac nieco Ambitniej (bez urazy) Ale pomyslcie jaka to by byla monotonia . chodzisz do tunelem i nie dosc ze ogladasz te budynki ,'krajobrazy' w nim to wychodzisz z tunelu i widzisz to samo.
NUUUDA. z Wasza pomoca, Ciekawszych propozycji + np. to co moga zaproponowac grafficiarze moze powstac naprawde fajna sciana.
z tym ze to juz kwestia kompromisów. bo jak ci przyjdzie "negocjowac" z ludzmi co twierdza ze graffiti to wandalizm i nic wiecej to sorrry. Kupcie pedzelki farbki i sami idzcie to robic. mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi..
pozdr
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

. pisze: sponsorów malo ktrych interesuje co tam bedzie. dla kazdego praktycznie liczys ie to ze skoro dali by pienaidze chcieli by zobaczyc gdzies tam swoje logo itp.. reszta ich malo interesuje.
Oj, grubo się mylisz. Sponsorów bardzo interesuje, czy ich logo będzie utożsamiane z czymś co reprezentuje odpowiedni poziom. Jeśli logo firmy byłoby umieszczone na czymś, co się ogólnie mówiąc nie podoba, firma nie tylko nic by nie zyskała, ale mogłaby sporo stracić. Sponsoring nie polega na tym, by umieszczać logo na byle czym. Każdy starannie dobiera "nośniki". I mówię to jako osoba, która na co dzień zajmuje się marketingiem w innych firmach i jako potencjalny sponsor.

I cieszy mnie, że w swojej wypowiedzi poruszyłeś kwestię ciekawej koncepcji. Moim zdaniem ona jest tutaj najistotniejsza.
Gość

16 lat temu

Wiesz, to nie chodzi o obrazanie czy cos. poprstu wole nikomentowac niektrych zdan ludzi udzielajacych sie pod to poniewaz uwazam je za smieszne. skoro dla nich tagi na scianie a obrazki to to samo.. niech juz zyja sobie z taka wiedza na ten temat takim zdaniem. wole porostu juz w to nie wnikac ..;)
a co do projektów. sluchaj sponsorów malo ktrych interesuje co tam bedzie.

Słuchaj, mając nawet kiedyś sporo wspólnego z malunkami dziś nie interesuje mnie co to jest tag. Tak już jest i większość ludzi tego nie wie i pewnie ma to gdzieś. Oceniam jedynie treści przekazywane przez prawdziwych graficiarzy, zaś różnego rodzaju zawijasy niekoniecznie przypadają mi do gustu. Więc nie śmiej się z tego, że inni nie mają wiedzy w twojej dziedzinie, bo ty nie masz wiedzy w wielu innych a tu mowa o estetyce.
Generalnie nie wiem po co mowa o kolejnych wydatkach na kolejne malunki, skoro tunel wciąż nie jest w żaden sposób chroniony przed wandalami. Istniejące kamery nie działają a w tunelu dzieją się przedziwne rzeczy.
Gość

16 lat temu

Zigi pisze:
. pisze: sponsorów malo ktrych interesuje co tam bedzie. dla kazdego praktycznie liczys ie to ze skoro dali by pienaidze chcieli by zobaczyc gdzies tam swoje logo itp.. reszta ich malo interesuje.
Oj, grubo się mylisz. Sponsorów bardzo interesuje, czy ich logo będzie utożsamiane z czymś co reprezentuje odpowiedni poziom. Jeśli logo firmy byłoby umieszczone na czymś, co się ogólnie mówiąc nie podoba, firma nie tylko nic by nie zyskała, ale mogłaby sporo stracić. Sponsoring nie polega na tym, by umieszczać logo na byle czym. Każdy starannie dobiera "nośniki". I mówię to jako osoba, która na co dzień zajmuje się marketingiem w innych firmach i jako potencjalny sponsor.

I cieszy mnie, że w swojej wypowiedzi poruszyłeś kwestię ciekawej koncepcji. Moim zdaniem ona jest tutaj najistotniejsza.

wyczytalem gdzies to ze zajmujesz sie marketingiem. ale napisalem tak uwiez mi nie z powodu 'bo tak mi sie wydaje' tylko z takiego powodu ze juz nie raz obrazki byly sponsorowane i za kazdym razem nie pytano mnie co tam bedzie tylko np farby(badz pieniadze na nie) za jakies male logo. ale widomo roznie bywa z roznymi ludzmi;)


[/quote]Słuchaj, mając nawet kiedyś sporo wspólnego z malunkami dziś nie interesuje mnie co to jest tag. Tak już jest i większość ludzi tego nie wie i pewnie ma to gdzieś. Oceniam jedynie treści przekazywane przez prawdziwych graficiarzy, zaś różnego rodzaju zawijasy niekoniecznie przypadają mi do gustu. Więc nie śmiej się z tego, że inni nie mają wiedzy w twojej dziedzinie, bo ty nie masz wiedzy w wielu innych a tu mowa o estetyce.
Generalnie nie wiem po co mowa o kolejnych wydatkach na kolejne malunki, skoro tunel wciąż nie jest w żaden sposób chroniony przed wandalami. Istniejące kamery nie działają a w tunelu dzieją się przedziwne rzeczy.[/quote]


Ja sie nie smieje, poprostu nie komentuje tego.;;)
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Można by zorganizować jakąś akcję "tematyczną"...no tylko nie wiem na jaki temat :P
Awatar użytkownika
joanna
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

autorzy tagow mielo wolna reke i faktycznie pokombinowali "ambitnie". "szara spolecznosc" nie musi sie znac na nazwach tego co jest namalowane, sadze ze chce jedynie by to bylo ciekawe i ladne, wiec nie ma sie co czepiac nazewnictwa. i jeszcze jedno, sponsorow interesuje na co ida pieniadze i co za nie namalujecie, a jak jeszcze da sie tam dorzucic logo firmy, to kasy tez sie znajduje wiecej
Gość

16 lat temu

joanna pisze:autorzy tagow mielo wolna reke i faktycznie pokombinowali "ambitnie". "szara spolecznosc" nie musi sie znac na nazwach tego co jest namalowane, sadze ze chce jedynie by to bylo ciekawe i ladne, wiec nie ma sie co czepiac nazewnictwa. i jeszcze jedno, sponsorow interesuje na co ida pieniadze i co za nie namalujecie, a jak jeszcze da sie tam dorzucic logo firmy, to kasy tez sie znajduje wiecej
autorzy tagow mielo wolna reke i faktycznie pokombinowali "ambitnie".

Gdybys troszke poczytala posty wyzej to bys tak nie napisala.
Ale,nprawde to sotnia odpowiedz z mojej strony na takie posty bo rece opadaja.

Pozatym spoko pewnie jest tak jak piszesz ty i kolega od marketingu.
Nie przecze, ja napisalem poprostu to jak zalatwialem sponsorów i jak to wyglądało.;)

aisne Wysłany: czw 23 Sie, 2007 7:26 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Można by zorganizować jakąś akcję "tematyczną"...no tylko nie wiem na jaki temat

piszcioe pomysly,pewnie jak najabrdziej. to juz bedzie jakis krok do tego aby stworzyc jakis projekt , ciekawa koncepcje..;)
CO byscie przechodzac pod tunelem widzieli z checia? przypominam ze kolorystyka napewno musi byc jasna.. ;)

pozdrawiammm
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja już swoją wizję przedstawiłem, skoro jest to tunel 'redzki' to niech na jego murach będzie Reda przedstawiona tak, żeby to zaciekawiła potencjalnych turystów, gości no nie wiem.
Awatar użytkownika
joanna
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

gosc a niech Ci rece poodpadaja, opinia jest moja, posty czytalam i jakbys je rowniez czytal to moze bys zauwazyl ze jednak ludzie wola co innego, cos tematycznego...ale widac ze dla niektorych zwykly tag ( choc niektore byly naprawde swietne) to juz szczyt ambicji

tylko moze wyjdz poza pulap krytykanctwa

Artur popieram, skoro sa osoby ktore uwazaja to miasto za sypialnie, to moze warto przedstawic to co jest godne uwagi w naszej malej metropolii.
Gość

16 lat temu

Tam jest tyle miejsca, ze wystarczy dla wszystkich i dla ortodoksyjnych "tagowców' i dla zwolenników innych form malunków na scianie...
A niby dlaczego tam nie mogą byc motylki, herb miasta czy np. kwiatki...
Był taki jeden, co namalował "Słoneczniki"...to Vincent van Gogh.
Kto wie, moze gdzies się ukrywa talent, nie wiadomo
ODPOWIEDZ