Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

racja, dzis byl w orłowie.... na peronie dalekobieznym... sam się dziwiłem skąd tam facet ze sztalugą
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Tomasz pisze:witam..

nie wiem gdzie mam napisać więc spróbuje tutaj!!

chodzi mi o dworzec PKP w Redzie!!dokładniej o samo oświetlenie przed nim!!(przystaneki i postój Taxi) są lampy lecz nie świecą!panuje tam ciemność!! wydaje mi się że wystarczy wymienić żarówki i wiele ludzi czekających na autobus będzie mile zaskoczonych!
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Napisalem do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku, w sprawie naszego dworca. Otóż w świetle prawa nasz 'dworzec' ruina nie jest zabytkiem ;)

Pozwolę sobie przytoczyć co dostałem w odpowiedzi:
(...)Nie znajduje się także w archiwalnym wykazie obiektów ujętych w gminnej ewidencji zabytków.Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dn.23 lipca 2003 r. ( Dz.U.nr 162, poz.168 z późniejszymi zmianami) zobowiązuje poszczególne gminy do opracowania aktualnej gminnej ewidencji w ramach Programu opieki nad zabytkami oraz powierza Urzędom Gmin opiekę nad obiektami ujętymi w gminnej ewidencji zabytków.Obiekty o walorach zabytkowych , ujetych w gminnej ewidencji zabytków powinny uwzględniać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, stanowiąc tym samym ich ochronę prawną.
mail od UOZ Gdańsk

Ciekawe? Prawda?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

W Gdyni obiekty pózniej wybudowane są już dawno zabytkami ,hala .dworzec , PLO, WRedzie zawaliły dawne władze.Teraz juz trudno coś zrobic bo PKP to państwo w pańśtwie amiasto nie ma pieniędzy na porządny remont.Unia by dała ale nie się komu starac.Dworzec nie ma gospodarza .Ogromny wstyd.Ale to nasza wina bo teraz nie potrafimy wybrac i rozliczyc rządzacych.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

A ile ten dworzec ma lat ?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

100 lekko
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Czyli przynajmniej wiadomo. że nasz zabytkowy dworzec nie jest w świetle obowiązujących przepisów zabytkiem :scratch:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jeśli dobrze zrozumialem to co dostałem to to jest tylko i wyłącznie wina miasta...! A jakby wpisali to na listę zabytków gminnych to PLK(zarządca) musieli by coś zrobić z tym fantem!
Jeśli nie jest zabytkiem to można z Nim robić co się chce...;/
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Zrobić co się chce czyli wyremontować np.? O co spory? O to kto powinien zając się remontem dworca? A on jak będzie stał tak będzie stał
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Pieniądze mogą pochodzic od kolei od państwa od samorządu lub prywatne.Nikt nie chce ich dac.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Mnie najbardziej irytuje fakt, iż miasto zwala całą winę na PLK... i oni nic nie mogą z tym zrobić(takie tłumaczenie słyszę od lat), a jeżeli dobrze zrozumialem to co przeczytałem to wystarczylo by wpisać dworzec na taką listę, wtedy można by monitować do WUZ w Gdansku o to aby nakazał właścicielowi budynku remont obiektu jakim jest dworzec.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Piszcie do miasta, żeby wyremontowało nie tylko budynek, ale i peron..
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Piszcie do miasta, żeby wyremontowało nie tylko budynek, ale i peron..
A ja miałem wątpliwą przyjemność, a właściwie wielką nieprzyjemnośc przejechać się samochodem drogą przed dworcem - stan nawierzchni woła o pomstę do nieba, dziura na dziurze, po prostu masakra :kosci:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A to racja.. Też miałam tą nieprzyjemność
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Te dziury są tam od dawna.Jak po nich jeżdzą taksówkarze i PKS.
ODPOWIEDZ