Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Zigi pisze:Taka oto odpowiedź od PKP S.A.
W imieniu Grupy PKP uprzejmie informuję, iż ze względu na charakter linii kolejowej na stacji Reda nie ma planów przywrócenia funkcji dworcowych w budynku, który kiedyś pełnił tą rolę.
A jakiż to konkretnie charakter tej linii kolejowej? Znowu typowa urzędnicza odpowiedź, z której nic nie wynika, prócz tego, że brakuje kasy. Brakuje jak wszędzie zresztą, ale w tym przypadku nie do końca rozumiem logikę PKP. Dzieści lat temu, gdy w Redzie mieszkała zaledwie garstka ludzi dworzec mógł pełnić swoją rolę, a w chwili obecnej, gdy mieszka tu ponad 20 tys. (więc mniej więcej tyle, co w ścisłym centrum Gdyni), dworzec przestał mieć rację bytu? Przecież to jakaś paranoja.
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

ale czego sie spodziewa, to w tej chwili jest obiekt komercyjny, przychodnia ma pewnie długą umowę, zrobili kasę i ,,poczekalnię,, i tyle ma Nam wystarczyc.

Nie będą inwestowac i utrzymywa takich obiektów, to olbrzymia kasa, a głównie jest to SKM w Naszym mieście.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Nie tylko SKM, bo przez Redę jeżdżą też pociągi dalekobieżne.

Czego się spodziewam? Ano tego, że spółka dofinansowywana przez państwo (bo nie jest to przecież firma prywatna) oraz zasilana kasą klientów będzie działać zgodnie ze swoim profilem oraz dla obywateli państwa, które jest jej właścicielem. A nie zarabiać na wynajmowaniu swoich obiektów pod zupełnie inną działalność. Równie dobrze - posuwając się do skrajności - mogliby ograniczyć rozkład jazdy do jednego pociągu dziennie, a resztę składów wynająć jako lokale pod restauracje czy domki campingowe, bo tylko to by się im kalkulowało. Ale chyba nie o to chodzi w działalności KOLEI. A tłumaczenie, że brak funduszy świadczy jedynie o nieudolności zarządzania tą spółką.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Moim zdaniem jest to działanie krótkowzroczne. Zresztą typowe dla firm z krajowym, bądź publicznym kapitałem. Spółka buduje sobie negatywny wizerunek, który tylko pozornie nie przekłada się wyniki finansowe. Przede wszystkim, niezadowolenie z faktu, że w budynku nie ma funkcji dworcowej może przenieść się na utratę potencjalnych zysków przez firmy wynajmujące tam lokale. Moja noga w każdym bądź razie w tej przychodni nie postanie. Im też powinno zależeć, by nie byli postrzegani jako ci, którzy zabierają przestrzeń publicznie użyteczną. Aż kusi mnie, by wykorzystać tamtejszą poczekalnię przy oczekiwaniu na pociąg. Oczywiście skonsumowałbym przy okazji jakąś kanapkę, i takie tam... na pewno mają jakąś toaletę - a może to jest rozwiązanie dla podróżnych?

Druga sprawa - podróż do Trójmiasta, przy obecnym spadku cen paliw i ostatniej podwyżce biletów, już teraz staje się bardzo opłacalna samochodem. Powinna się zatem pojawić presja ze strony przewoźników na poprawę sytuacji, o ile oni także dostrzegą problem (w co niestety wątpię). Sorry, ale nie będę jeździł SKM-ką, jeśli mam wygodną alternatywę, a do korzystania z publicznego środka transportu zniechęca się mnie wszystkimi możliwymi sposobami.
Awatar użytkownika
Leo
Bywalec
158 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Aż kusi mnie, by wykorzystać tamtejszą poczekalnię przy oczekiwaniu na pociąg. Oczywiście skonsumowałbym przy okazji jakąś kanapkę, i takie tam... na pewno mają jakąś toaletę - a może to jest rozwiązanie dla podróżnych?
podoba mi się to
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

niestety tak jak wspominał Zigi publiczne instytucje mają problem z kadrami. Co wybory zrzucają im krewnych i znajomych na wysokie stanowiska. Wywalić ich nie można bo w umowach mają gigantyczne odprawy, wiec tkwią... a zupełnie się na tym co robią nie znają, zresztą wolą nie podejmować decyzji, bo przypadkiem podejmą złą decyzje i media będą się interesować skąd się wziął...

To też nasza wina oczywiście. Bo co wybory chodzimy głosować na tych samych ludzi. Spójrzcie na Parlament. Kaczyński, Niesiołowski (chciałem napisać Tusk...ale chwilowo wyemigrował), Miller czy większość pozostałych 560 szczęśliwców siedzi w Parlamencie przynajmniej od 25 lat. Ci ludzie nigdy nie pracowali. Całe życie siedzą w Parlamencie i zarabiają 5 razy więcej niż średnia krajowa... nic dziwnego, że są oderwani od rzeczywistości - skąd oni mają wiedzieć jak żyje przeciętny Kowalski... skoro nigdy tak nie żyli

a wracając do tematu Mnie najbardziej śmieszy to, że na dworcu nie może być kasy i poczekalni, bo PKP zarabia na wynajmowaniu budynku... ale może być obok w lokalu, który wynajmuje od kogoś PKP... to nie może PKP wynajmować jednego pomieszczenia mniej w budynku dworca i zrobić tam tą poczekalnie?

Zresztą skoro brakuje miejsca w budynku dworca na poczekalnie... to po co niszczyli przybudówkę?
Nie rozumiem tego
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Koncepcja węzła integracyjnego przy Dworcu PKP w Redzie
https://www.youtube.com/watch?t=26&v=5XUqNLIBoyk
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Koncepcja węzła przy "dworcu NFZ"w Redzie doskonała. najbardziej podoba mi się wyjazd od LIDL-a i wiaty na rowery
a najbardziej częstotliwość kursowania SKM-ki.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Przydało by się jeszcze jakieś alternatywne przejście na peron SKM od strony parkingów, jakaś kładka czy coś w tym rodzaju...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

koncepcja piękna... ale to plany na który rok?
2794?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Perspektywa unijna do 2020 ;p
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Na bank nie przejdzie, pierwsze co, to z UE pójdzie o dyskryminację na tle rasowym, ze względu, że tylko białe samochody parkują na parkingu. <joke>

A tak na poważnie podoba mi się, że będzie wjazd do Lidla, podoba mi się parking, podoba mi się koncepcja parkingu dla rowerów (jednak tam, najlepiej byłoby gdyby zainstalowali tam kamery dla bezpieczeństwa jednośladów. Obawiam się tylko tego, że kolejne światła takie rozbudowane jeszcze bardziej zwolnią u nas ruch w sezonie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Jurgen
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

A mi sie ten dworzec podob nawet teraz ;P
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

W zasadzie szkoda, że nie będzie poczekalni w budynku dworca.
Jeszcze kilka lat temu kasa biletowa i poczekalnia mieściły się w środku, ciekawe dlaczego PKP wtedy przeniosło się do tej dobudówki, która została niedawno wyburzona.Z tego co mi wiadomo Przychodnia, która mieści się w budynku dworca nie poszerzyła swojej działalności o nowe pomieszczenia.Wszystko to jakieś dziwne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Moim zdaniem nie wszystko stracone. Trzeba nieustannie pokazywać, że mieszkańcom na tym zależy, że jest to potrzebne. Jeśli będzie wywierana dostatecznie silna presja (na PKP, na najemców, na przewoźników), to myślę, że przychodnia stanie się jeszcze kiedyś dworcem kolejowym.
ODPOWIEDZ