Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Salamandra pisze:
Zigi pisze:Taka oto odpowiedź od PKP S.A.
W imieniu Grupy PKP uprzejmie informuję, iż ze względu na charakter linii kolejowej na stacji Reda nie ma planów przywrócenia funkcji dworcowych w budynku, który kiedyś pełnił tą rolę.

To w takim razie niech włodarze naszego miasta poczynią kroki w tej sprawie.Taka Rumia ma w dworcu poczekalnię,kawiarnię,bar mleczny i bibliotekę i tam ze względów na charakter linii kolejowej budynek pełni funkcje DWORCA!!!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

ArturB pisze:Może was zainteresuje w kontekście dojścia do dworca i że władze Redy się nie starają zabezpieczać interesu mieszkańców. Zaproponowaliśmy drobne usprawnienie dojścia do dworca i spotkało się z aprobatą władz:
- poszerzenie do 3m chodnika na niebiesko zaznaczonego, (dziś już jest gotowe)
- dopuszczenie na zasadach pierwszeństwa pieszych (znaki C-16+T-22) przejazdu rowerem.
- wykonanie połączenia zaznaczonego na czerwono.

Dzięki temu da się do tunelu dojść krócej i w ogóle z daleka od wąskiego przejścia na Gdańskiej, czy legalnie dojechać rowerem bez jeżdżenia na około bloków.
Postanowiłem zacytować post z 12 lipca 2013...
Chodzi mi o wspomniane połączenie zaznaczone na czerwono
download/file.php?id=461&t=1

Dlaczego na końcu wciąż jest płot?!
Teraz gdy w tym nowym budynku otworzyły się fajne sklepy te połączenie byłoby ciekawym udogodnieniem...
Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

No dobra, było sobie przejście zrobione przez UM....
A teraz Orlex postawił bramę/płot iprzejścia nie ma.....
Dlaczego? Komu to przeszkadzało?
Skoro miasto budowało przejście to dlaczego jakaś wspólnota mogła tam postawić płot?
To ich teren? Jeśli tak to po co miasto budowało te przejście?

O co kaman? Ktoś coś?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

W którym dokładnie miejscu?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze:W którym dokładnie miejscu?
Post wcześniej jest link do mapki.
Przejście od parkingu przy Rossmannie w kierunku do szkoły (obok stolarza (mebli kuchennych) i myjni.
Bardzo fajny skrót, z którego korzystało mnóstwo ludzi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Tak, sam się dzisiaj "nadziałem" na bramki. Nie mam pojęcia kto to wymyślił, ale pomysł był głupi.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

z tego co słyszałem to mieszkańcy tego bloku sąsiadującego chcieli żeby zamknąć.. przez to że ludzie się tam załatwiali, ale tak tylko słyszałem niepotwierdzone info
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Tymczasem jest drobny remont zadaszenia wiat na peronie.
Załączniki
21585590_829940070517145_639387314_o.jpg
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Heh ... PKP-DK powinno to wszystko zaprać i normalny peron wstawić a nie to stu letnie straszydło odremontowywać co chwile ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Gdyby to było 100-letnie to może znalazłoby sie jakieś usprawiedliwienie. Raz źle zrobione bedzie wymagało napraw.
Dlaczego w dalszym ciągu tyle nierównych chodników ?
Mieszkałem przez wiele lat na przedmiesciach jednego z miast. Przed wojna zaczęli tam układac chodnik (wiem z opowiadan) pamietam ten chodnik wiele lat po wojnie. Był ok. No i władza ludowa postanowiła przeprowadzic remont tej ulicy.Jest kanalizacja, gaz, asfalt, no i chodniki. Tamte, przedwojenne zdemontowali, położyli nowe. Co pare lat robione są poprawki, bo wygladaja okropnie.
W dalszym ciagu nie egzekwuje sie gwarancji, nie rozlicza inspektorów nadzoru, wykonawców itp
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

cuda, cuda ogłaszają
Reda: Zbudują wjazd dla wózków na peron SKM w przyszłym roku

Niepełnosprawni pasażerowie korzystający z usług Szybkiej Kolei Miejskiej na dworcu w Redzie oraz rodzice z dziećmi w wózkach mają utrudniony dostęp na perony. Sytuacja ma się zmienić przy okazji budowy węzła integracyjnego.

Sprawę podjazdu, m.in. dla matek z wózkami i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na peron kolejowy SKM, za pomocą internetowej opcji zadawania pytań burmistrzowi, poruszyli mieszkańcy Redy. – Czy jest możliwość zrobienia tego podjazdu, gdyż nie można dotrzeć na peron SKM? – dopytywała jedna z internautek.
Jak się okazuje, władze miasta opracowały projekt dostosowania terenu dworca PKP do potrzeb mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych. Informują, że po uzyskaniu dofinansowania zewnętrznego Reda przystąpiła do realizacji przedsięwzięcia pt. "Budowa Węzła Integracyjnego", w wyniku którego zmieni się cały układ komunikacyjny dworca.
– Przewidziano m.in. przebudowę zejścia do tunelu, instalację wind dla osób niepełnosprawnych oraz wyjście z tunelu na teren dworca i perony poprzez pochylnie. W tej chwili przygotowywany jest przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, która powinna zostać zrealizowana do końca 2018 roku – wyjaniła Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/33 ... -roku.html
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:
Reda:
– Przewidziano m.in. przebudowę zejścia do tunelu, instalację wind dla osób niepełnosprawnych oraz wyjście z tunelu na teren dworca i perony poprzez pochylnie. W tej chwili przygotowywany jest przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, która powinna zostać zrealizowana do końca 2018 roku – wyjaniła Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy


http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/33 ... -roku.html


Tylko nie pochylnie...z doswiadczen na przestanek w Gdyni Cisowa...syf i smrod i toaleta kloszardow (strach przejsc).
MIASTO to MIESZKANCY
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Tunel nie wyglada źle. Choć do ideału jeszcze trochę brakuje.Myślę, że i z pochylniami będzie podobnie. Windy dewastują. pochylnie śmierdzą, to co zrobić?
rozwój, sądzę, że trochę dopadł cie pesymizm jesienny:-)
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Z dwojga złego osobiście wole windy "przeszklone"...zajmuja mniej terenu
MIASTO to MIESZKANCY
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Dobrze, że coś w ogóle robią, ale jak dla mnie tunel jest nadal w kiepskim stanie. Tu potrzebny jest jeden porządny remont a nie doraźna kosmetyka raz na jakiś czas. Estetyka "murali?" czy też "graffitii?" jest delikatnie mówiąc mocno dyskusyjna.

Swoją drogą dworzec w Redzie znajduje się na liście inwestycji PKP przwidzianych do remontu na lata 2016-2023:
http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,22509 ... ektow.html

Zastanawiam się tylko czy znalazł się tam z powodu już przeprowadzonego remontu czy faktycznie sa planowane jeszcze jakieś inwestycje w tym miejscu.
ODPOWIEDZ