Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

zgodzę się z lena i przedmówcami, niestety obsługa opieszała i nie miła :(
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

we wczorajszym expressie powiatu w temacie kto wyremontuje dworce kolejowe była poruszana kwestia Redzkiego dworca:

"...Dworzec w Redzie to także zabytkowy budynek. Jego stan także – mówiąc delikatnie – pozostawia wiele do życzenia. Władze miasta szukają jakiegoś rozwiązania, ale tu sytuacja jest jeszcze chyba trudniejsza, niż w Wejherowie. - Ubolewam nad stanem redzkiego dworca, jak chyba każdy, któremu na sercu leży dobro miasta – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Bardzo chętnie przejęlibyśmy i wyremontowali ten zabytkowy obiekt, ale są tam bardzo skomplikowane prawa własności. Prawie całą dolną kondygnację kolej wydzierżawiła na przychodnię zdrowia. Umowa jest podpisana na wiele lat, a właściciele przychodni dostali pieniądze z funduszy unijnych na adaptację placówki. Drugi problem – na górnej kondygnacji znajdują się lokale mieszkalne.

Burmistrz zapewnia jednak, że nie ma zamiaru rezygnować z przejęcia dworca przez Redę. Na razie miasto wydzierżawiło na wiele lat teren przed dworcem po to, aby można było uporządkować skwerek. – Poza tym budynków dworców gminy nie dostają za darmo, tylko muszą je kupić – zauważa Krzemiński. - Na to potrzebne są niemałe pieniądze. Potem trzeba przeprowadzić kapitalny remont – to znów sporo kosztuje..."

link do całego artykułu
http://expresspowiatu.pl/index.php/wyda ... erowo,4106
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zabytkowy to on może i jest, ale co z tego jak go nie ma na liście pomorskich zabytków! Wcale nie trzeba go przejmować, żeby go wyremontować. Co do lokali mieszkalnych - mieszkają tam może dwie rodziny.
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Aż muszę napisać pochwalnego posta odnośnie sklepu przy dworcu!:). Nie wiem, czy ktoś przekazał właścicielom treść dyskusji na forum, ale jak ostatnio znowu z niechęcią szłam zakupić "coś na ząb", byłam bardzo miło zaskoczona- szerokim uśmiechem i uprzejmością Pani, która mnie obsługiwała. I robiła to jakoś sprawniej i szybciej.
Może miała akurat dobry dzień, albo postanowiła zmienić nastawienie:). Oby było to to drugie i oby na dłużej:). pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

może i ją wiosna zachwyca ;) oby z uśmiechem i optymistycznie :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

w piątkowym expressie powiatu była krótka notka o modernizacji lini Reda-Hel
http://expresspowiatu.pl/pdf/powiat/195.pdf

za dużo konkretów jednak nie było :(
najważniejsze w notce to:
- na trasie będą nowe perony i nowe tory (co poprawi warunki oczekiwania na pociąg, oraz komfort podróży)
- przebudowane będą przejazdy kolejowe
- skrócony zostanie czas przejazdu pomiędzy Redą a Helem o 20 minut (pociągi będą mogły jeździć 100 km/h)
- cała inwestycja będzie ukończona do roku 2015
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

w piątek również otwarte zostały oferty przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. ”Rewitalizacja i modernizacja tzw. „Helskiego korytarza kolejowego” – linii kolejowej nr 213 Reda-Hel

wystartowało aż 10 podmiotów, a zdecydowanie najniższą oferte złożyli (chyba) Włosi Salcef Construzioni Edili e Ferroviarie - 114 mln zł (drugi był Mostostal Warszawa, który chciał za te prace 26 mln zł więcej)

co ciekawe... pierwotnie planowano iż prace bedą kosztował prawie dwukronie drożej - zgodnie ze złożonym Wnioskiem o dofinansowanie do UE, całkowita wartość projektu wynosić miała 220 762 706,22 zł

źródło:
http://www.rynek-kolejowy.pl/23289/10_p ... na_Hel.htm
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mi brakuje tego kiosku na dworcu. Coiekawe, czy był on po porstu nieopłacalny, czy może skończyła się jakaś umowa i teraz będzie tam sieciówka typu Relay?
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Maximreality pisze:Mi brakuje tego kiosku na dworcu. Coiekawe, czy był on po porstu nieopłacalny, czy może skończyła się jakaś umowa i teraz będzie tam sieciówka typu Relay?
Też mi go brakuje;(
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Mi też go brakuje ... kiedyś jak wiał wiatr, można było stanąć za kioskiem i było miło, a teraz przy wietrze, to jedynie stanąć przy wyjściu z tunelu a potem sprintem na pociąg :D
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

hehe Huherko,to może jakiejś wiaty Ci brakuje,a nie kiosku ;)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

prace mają się rozpocząć po wakacjach

http://biznes.onet.pl/pomorskie-3-mld-z ... news-detal
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Hucherko teraz znowu będzie otwarty kiosk przy tunelu dziś rozmawiałam z tym panem na nowo go otwiera Więc tam można kupować gazety :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

xpagax pisze:Hucherko teraz znowu będzie otwarty kiosk przy tunelu dziś rozmawiałam z tym panem na nowo go otwiera Więc tam można kupować gazety :)
ten sam właściciel, ale już przy wyjściu z tunelu czy tak?
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:
xpagax pisze:Hucherko teraz znowu będzie otwarty kiosk przy tunelu dziś rozmawiałam z tym panem na nowo go otwiera Więc tam można kupować gazety :)
ten sam właściciel, ale już przy wyjściu z tunelu czy tak?


tak dokładnie tam ten sam właściciel
ODPOWIEDZ