Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Hej- ten dworzec duużo ładniej wygląda na tych fotkach niż w realu!!!!!
Może to nie jest REDA? :shock:
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Bo nie pokazuje wszystkiego
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ania Frania pisze:Hej- ten dworzec duużo ładniej wygląda na tych fotkach niż w realu!!!!!
Może to nie jest REDA? :shock:
Nie to nie Reda...przecież na budynku jest napisane Arka Gdynia...

Artur, dobra robota...gdyby tak jeszcze sie udało pare fotek otoczenia, wiaty na peronach, te feralne schody...
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:O to i on DWORZEC PKP;)
............
A to są pozostałości po toalecie... w wakacje tysiące turystów musi załatwiać potrzeby fizjologiczne... no własnie gdzie?
.....
W tunelu? :d

A tak w ogóle to pomimo, że widzę ten dworzec prawie codziennie to na zdjęciach wydaje mi się jeszcze gorszy. Aż mam dreszcze. Może trzeba zainteresować nim jakiegoś filmowca? Posłużyłby jako scenografia do jakiegoś wielkobudżetowego horroru.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

no zrobiłbym jeszcze zdjęcie tego zdjęcia wspaniałego wejścia na peron 2;p ale mie sie baterie wyładowały w aparacie...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jak będziecie mieli jeszcze jakieś fotki, to można powrzucać do galerii www.e-reda.pl/galeria . Te, które się już pojawiły też można powrzucać. Sprawdźcie w ogóle, czy się da, bo nikt jeszcze nie testował.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zigi pisze:Jak będziecie mieli jeszcze jakieś fotki, to można powrzucać do galerii www.e-reda.pl/galeria .
Zgodnie z życzeniem - dwie nowe fotki w dziale Architektura. A odgrzewam ten temat, bo sam się odgrzał przy okazji dyskusji o modernizacji SKM-ek.

http://e-reda.pl/galeria/displayimage.p ... m=2&pos=15
http://e-reda.pl/galeria/displayimage.p ... m=2&pos=16
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ja sie ciesze, ze ktos wogole ma odwage upiekszac ten tzw "syf" zwany naszym tunelem i dworcem =3
Monitoring wstawiono po fakcie gwaltu :/
Graffiti... moim zdaniem wazne, ze ktos wogole na to wpadl ! Swietnie, ze co kolwiek tam jest niemarudzcie....Ja sie tylko boje tego peronu naprawde strach!
Ja sama niewracam nocami przyznaje a jesli tak to biegne ze wszystkimi!
Nasz kochany peron od kiosku jest fajnie przechylony ku torom i juz niejedna osoba sie tam podczas zimny poslizgnela lub zslizgnela na tory :/.

A by przejsc na koniec peronu to az sie boje czy ten dach sie niezawali bo i tak przed deszczem niechroni bo przecieka XD, ale idac moze sie zawalic i wtedy gdzie uciekniemy ? do okola tylko zostaje skok na tory XD' tak tak chca remontowac peron gdyni glownej i wszystko ale po nich sie da jeszcze chodzic. Ja osobiscie lubie stac w mojej dziurze przed wejsciem pod dach ta taka wieksza :D i lubie tam w sniegu ja wykopywac te dziure :D po odsniezac to tez nieodsniezaja XD
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Widzieliście, że coś zaczęli robić z wiatą na peronie 2 ?
Wprawdzie malowanie tej spróchniałej konstrukcji, to jak plasterek na ranę z gangreną, ale dobre i to. Mam nadzieję, że przy okazji trochę załatają daszek, bo ostatnio nie bardzo chronił przed deszczem.
Szkoda, że mrozy przerwały prace.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Lepsze to niz nic, tez mnie to cieszy choc nie ukrywam ze wolalbym dworzec z prawdziwego zdarzenia, że tak się wyraże all exclusive;)
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Glider pisze:Widzieliście, że coś zaczęli robić z wiatą na peronie 2 ?
Wprawdzie malowanie tej spróchniałej konstrukcji, to jak plasterek na ranę z gangreną, ale dobre i to. Mam nadzieję, że przy okazji trochę załatają daszek, bo ostatnio nie bardzo chronił przed deszczem.
Szkoda, że mrozy przerwały prace.
Byłam w szoku jak to zobaczyłam. Wydaje mi się, że więcej sensu miałoby rozebranie tego cudeńka i zrobienie nowego, ale jak się nie da to dobre i to.
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Rumia. Dworzec straszy wyglądem i straszyć będzie

Już blisko trzy lata minęły od spotkania przedstawicieli kolei z władzami miasta, jednakże od tamtego czasu sprawa zagospodarowania dworca, a przede wszystkim jego remontu, nie posunęła się nawet o krok. Jak na razie obie strony spychają na siebie opracowanie koncepcji kompleksowego zagospodarowania terenu dworca wraz z okolicznymi terenami, a także remontu budynku.
(...)
Władze gmin z Małego Trójmiasta Kaszubskiego, a więc Wejherowa, Redy i właśnie Rumi chcą doprowadzić do porozumienia z przedstawicielami Szybkiej Kolei Miejskiej.
- Rozważamy udzielenie pomocy SKM w remontowaniu stacji kolejowych na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego, a więc w naszym przypadku właśnie stacji na Dworcu Głównym, a także w Janowie. W zamian za to uzyskalibyśmy udziały w tej spółce - mówi Elżbieta Rogala - Kończak. - To jednak sprawa bardzo odległa w czasie .
Marcin Lange - POLSKA Dziennik Bałtycki
Awatar użytkownika
Aga85
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Najlepsze były kafelki ... podoklejali tam gdzie brakwalo albo gdzie były wyłamane...
A za kilka dni juz tych samych kafli nie bylo
Ciekawe do czego są one ludziom potrzebne ...??
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ciekawe, czy do Redy też przyjedzie malować ?
Amerykanin, który maluje stacje SKM

William Wires jest Amerykaninem, mieszka w Berlinie, a do Trójmiasta przyjechał... namalować serię obrazów portretujących stacje Szybkiej Kolei Miejskiej.

Jeśli w najbliższych dniach niedalekiego któregoś z peronów SKM zobaczycie wysokiego mężczyznę ze sztalugą i torbą pełną pędzli i farb, to na pewno będzie to William. Od kilku dni Amerykanin portretuje trójmiejskie stacje kolejki. Był już w Gdańsku Głównym, Stoczni i we Wrzeszczu. Dziś (15 października) spotkaliśmy go w Sopocie Wyścigi.

....

Zapytany o to, co widzi w tych peronach, przez wielu uważanych przecież za brzydkie i obskurne miejsca, odpowiada:

- Widzę przede wszystkim rzucające się w oczy różnice. Niektóre stacje są odnowione, inne wciąż czekają na remont. Łączy je jednak wspólna rzecz - wysokie zużycie. Po za tym widzę pełno koloru rdzy, to bardzo interesujące dla malarza - śmieje się.

Cały artykuł: http://www.mmtrojmiasto.pl/3428/2008/10 ... anged=true
Strona z namalowanymi do tej pory obrazami: http://www.williamwires.com/ -> Paintings -> Poland
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Hehe, jestem ciekaw efektów... pewnie będą ładniejsze niż w rzeczywistości, bo w drugą stronę się chyba nie da (z małymi wyjątkami) ;)
ODPOWIEDZ