Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Obecna kasa jest tylko na czas remontu czy jest to już docelowy specjalny pawilon z ogrzewaną poczekalnią i kasami biletowymi??
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

jeżeli tak, to dobrze że nie zrobili jej w lokalu starej poczty, albo jeszcze lepiej gdzieś przy Lidlu, żeby pasażerowie mieli blisko z poczekalni do samych peronów
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Redziaczki, po remoncie nic się nie zmieni, no może poza zadaszoną wiatą, poczekalnią w miejscu wyburzonej przybudówki (z lat 30 ubiegłego wieku)
Kasy zostaną w pawilonie, tam gdzie są obecnie. Jedyny plus remontu dla pasażera to nowa łądna elewacja budynku byłego dworca.
Ale rodzicie z wózkiem oraz niepełnosprawni dalej będą przechodzić drogę przez mękę by dostać się na peron.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Mam chyba zakuty łeb, poniewaz nie rozumiem dlaczego 30 lat temu i wcześniej mozna było kupic w kasie na dworcu bilet do dowolnego miejsca w Polsce. a teraz mamy XXI wiek i co? I pstro.
Podobnie z wychodkiem. Był, działał. To, że mozna było miec sporo zastrzeżeń do czystości, to inna sprawa. Ale teraz nie ma gdzie załatwić niekiedy bardzo pilnych potrzeb. Wstyd.
Podobnie z poczekalnią. Kiedyś był nawet bufet. (pisałem juz o tym) Bufet i duża poczekalnia były potrzebne wtedy, gdy w Redzie zatrzymywały sie pociągi dalekobieżne i w sezonie dworzec był zapełniony turystami z całej Polski jadącymi na półwysep i pracownikami stoczni i portów mieszkającymi we wsiach na drodze pociągu na Hel.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

wcześniej nikt nie patrzył na opłacalność toalety na dworcu, tylko na potrzeby podróżnych. Dziś jak komuś w biurze PKP w Excelu nie wychodzi na + to tego nie będzie...

I tak sukces, że w ogóle planują jakaś poczekalnie, bo w stylu PKP byłoby postawić ławkę w tunelu i napisać "poczekalnia"

a serio pisząc to najlogiczniej by było, aby PKP dogadywało się najemcami, że utrzymywać toaletę i mini poczekalnie będą nowi najemcy, a za to będą mieli mniejszy czynsz... ale po co... trzeba by wtedy z kimś negocjować warunki, a za to im nie płacą
rafalf911
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Jakiekolwiek gadanie w temacie kasy na dworcu o pieniądzach, których brakuje PKP jest totalną bzdurą. O ile toaleta i dodatkowy etat to już większe pieniądze (kilka tysięcy PLN miesięcznie) to nie sposób uwierzyć, że kasa nie mogłaby się znaleźć w budynku dworca. Na taką kasę potrzeba pomieszczenia jak obecnie - ok. 4x4 m. Razem to nam daje ok. 16 m2. Cena czynszu najmu w takiej lokalizacji razem z opłatami eksploatacyjnymi to koszt ok. 20 zł/m2/miesiąc. PKP straciłoby na przeznaczeniu jednego małego pomieszczenia na dworcu na kasę ok. 300-400 zł miesięcznie. W rzeczywistości mniej, gdyż w zastępstwie zajmuje taki sam lokal tylko, że obok. Nawet jeśli przeznaczyłoby powierzchnię 4x10 m to i tak zamykamy się na 100% w 1000 zł/miesiąc. Jeśli firma o rozmiarach PKP chce komukolwiek wmówić, że nie ma takich pieniędzy i to na realizację swoich celów statutowych to oznaka, że kłamią lub naprawdę mają ludzi za idiotów. W efekcie sami nimi są.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

W Polsce był taki premier Sławoj Składkowski -generał i lekarz. Wydał rozporzadzenie, na mocy którego w kazdym gospodarstwie musi być drewniany wychodek z dołem na fekalia. I wychodki powstawały, Zwano je później "sławojkami"
Minister od kolei tez może wydac polecenie ważniakom z PKP "Na każdym dworcu kasa i wychodek. nie dyskutować. Wykonać" Dlaczego tego nie robi? Może nie wie, że na dworcu może nie być kasy lub WC?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Chyba żyjecie w epoce która dawno minęła. Kolejowa kasa biletowa to była ale przed wojną, w czasie wojny i w okresie "błędów i wypaczeń". Wspaniałe czasy , wspaniałej demokracji powprowadzały pewne zmiany. Kasy biletowej PKP to nie ma już od wielu lat. Bilety to sprzedają firmy typu RENOMA.
Naraz piewcom nowoczesności coś się nie podoba.
PS
Podobno (dla niedomyślnych to cytat) "otake Polske walczyli my"
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Romek pisze:Mam chyba zakuty łeb, poniewaz nie rozumiem dlaczego 30 lat temu i wcześniej mozna było kupic w kasie na dworcu bilet do dowolnego miejsca w Polsce. a teraz mamy XXI wiek i co? I pstro.
Podobnie z wychodkiem. Był, działał. To, że mozna było miec sporo zastrzeżeń do czystości, to inna sprawa. Ale teraz nie ma gdzie załatwić niekiedy bardzo pilnych potrzeb. Wstyd.
Podobnie z poczekalnią. Kiedyś był nawet bufet. (pisałem juz o tym) Bufet i duża poczekalnia były potrzebne wtedy, gdy w Redzie zatrzymywały sie pociągi dalekobieżne i w sezonie dworzec był zapełniony turystami z całej Polski jadącymi na półwysep i pracownikami stoczni i portów mieszkającymi we wsiach na drodze pociągu na Hel.
takich co mają zakuty łeb jest więcej
ja też nie rozumiem
ale podobno wszystko co pokomunistyczne trzeba zniszczyć
więc uważaj
pewnie też jesteś pokomunistyczny
jak ja
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

jarekm pisze: więc uważaj
pewnie też jesteś pokomunistyczny
jak ja
Urodziłem sie w PRL, więc w tym sensie jestem "pokomunistyczny" myślę, że sporo forumowiczów tez sie urodziło w tym czasie.
Pamietam nawet taki wybryk komunistycznej władzy jak dentysta i pielęgniarka w kazdej szkole oraz obowiazkowe prześwietlenia małoobrazkowe rtg klatki piersiowej. Przyjeżdżał pod szkołę rtg na kółkach i wszyscy- klasa po klasie musieli iść się "zdjąć" Pamietam, że u 2 lub 3 osób wykryto w ten sposób poczatki gruźlicy.

No, a wracając do tematu dworca to wydaje mi sie,ze w nomenklaturze kolejowej funkcjonują takie okreslenia jak "dworzec", "stacja", "przystanek" i kazdy musi spełniać pewne wymogi aby zasłużyć na określone miano. Czy dworzec w Redzie w istocie jest jeszcze dworcem? Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Całość jest na pewno stacją, nie jest przystankiem. Ale jakie normy musi spełniać stacja tego już nie wiem
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

A pielęgniarka miała do pomocy panią higienistkę, która sprawdzała czy masz czyste rączki , czystą szyję i czyste uszy no i oczywiście czy we włosach jakieś robactwo się nie zalęgło.
A co do stacji , tak Reda to stacja. Tylko pytanie - jaka ?
No i tu można książkę napisać.
Mógłbym wymieniać sporo czynników mówiących o tym co jest stacją, rodzajem stacji lub typem stacji. Nam chodzi chyba głównie o pasażerów czyli ludzi. No i tutaj to moim zdaniem to jest problem. Brak jest podstawowej rzeczy czyli dworca, a dworzec to mówiąc w skrócie infrastruktura niezbędna do obsługi podróżnych oraz usług towarzyszących tej obsłudze np. kasy, przechowalnie bagażu, informacja oraz usług świadczonych dla wygody klienta czyli sklepy, gastronomia, poczta, prysznice, no i tak nowocześniej np. kafejki internetowe. Wszystko zależy od ilości pasażerów w skali np. roku. Dyskusja o ubikacji to jest coś co tylko może być u nas a powinno być standardem.
A co do podjazdów na schodach. Niestety ale na coś o czym niektórzy myślą to nie pozwala prawo budowlane. Podjazdy prawidłowe to są tylko na w Gdyni Osobowej i Gdyni-Cisowa.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Romek pisze:No, a wracając do tematu dworca to wydaje mi sie,ze w nomenklaturze kolejowej funkcjonują takie okreslenia jak "dworzec", "stacja", "przystanek" i kazdy musi spełniać pewne wymogi aby zasłużyć na określone miano. Czy dworzec w Redzie w istocie jest jeszcze dworcem? Może ktoś wie?
Z tego co pisze PKP S.A., to nie jest to budynek użyteczności publicznej i jest to budynek "dawnego" dworca. Nie będzie też zgodnie z ich planami pełnił funkcji dworcowych.

Uzasadniają to charakterem linii kolejowej. Co mnie zdziwiło najbardziej. Łączy się w tym miejscu linia do Helu i linia do Szczecina i jeszcze SKM. Jaki charakter musi mieć linia, by zasłużyła na swój dworzec?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Ciąg dalszy korespondencji:
W odpowiedzi na wiadomość z dnia 11.03.2015 r., w imieniu Grupy PKP pragnę poinformować, że wszelkie podejmowane przez PKP S.A. działania konsultowane są wcześniej z władzami samorządowymi.
Renowacja budynku dworcowego została podjęta w ramach programu Estetyzacja budynków dworcowych w Polsce. Obiekt został wybrany między innymi ze względów architektonicznych oraz wartości historycznej. Stacja w obecnym czasie pełni rolę punktu przesiadkowego charakteryzującego się krótkim czasem oczekiwania na pociągi. W powiązaniu z dużymi kosztami utrzymania obiektów dworcowych, które ponoszą całkowicie PKP S.A. nie jest możliwe prowadzenie funkcji obsługi Pasażerów w budynku dworca. Wynajęcie powierzchni dworcowej pomoże pokryć nakłady poniesione na remont oraz dalsze utrzymanie zabytkowego budynku w należytym stanie. W celu zapewnienia Podróżnym możliwości zakupu biletów, oraz skorzystania z poczekalni, takie funkcje zostały uruchomione w pawilonie przy peronie. W ramach estetyzacji zostanie również odbudowana w szczycie budynku dworca wiata dla oczekujących Podróżnych.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

czytam to to w poście wyżej i nie bardzo rozumiem,więc albo oni zgłupieli albo ja jestem jakaś tępa.Zawsze mi się wydawało,że "obiekt dworcowy" powinien służyć właśnie podróżnym i właśnie tam powinna być kasa,poczekalnia,a nie tylko ładnie wyglądać! mylę się? pamiętam czasy kiedy było kilka kas,automaty biletowe,poczekalnia,bar i nawet toaleta!wow!
ODPOWIEDZ