Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

RADA MIASTA

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nie musisz sprawdzać drugi raz tam nie pójdziesz i Tobie podobni ,knajpiarz
zwinie interes i dobrze.
Albo nie zwinie bo nie wydaje na wodę ,środki higieny , sprzątanie wc i może coś serwować taniej niż sąsiad z wychodkiem.
Urzędnikom dziękujemy i tak mamy ich za dużo na utrzymaniu, niech zajmą się czymś pożytecznym zamiast pisaniem bzdetów o konieczności inwestowania w kibel przez właściciela knajpki.
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zawiadomienie!
Dnia 09 kwietnia 2008r.(środa) o godz. 16.00 w sali reprezentacyjnej Urzędu Miasta w Redzie, przy ul. Puckiej 9 odbędzie sie XVIII sesja Rady Miejskiej.
Porządek obrad będzie dostępny na stronie www.reda.pl
Z ważniejszych spraw to projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu miasta i udzielenia Burmistrzowi Miasta Redy absolutorium za 2007 rok.
Ostatnio zmieniony |2 Kwi 2008|, o 23:20 przez T.T, łącznie zmieniany 1 raz.
Teresa T.
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

W miarę możliwości i czasu postaram sie zaglądać tutaj.
Pozdrawiam Teresa Tkaczyk - RM
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Witamy Panią Radną :flower: .
Mam nadzieję, że udział w tym forum pozwoli nam uzyskać informację o pracach RM "z pierwszej ręki".
Pozwoli również przenieść poruszane tutaj problemy na obrady Rady i komisji.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Również witam Panią Radną i gratuluję odwagi :)

Porządek obrad najbliższej sesji RM nie jest zbytnio przeładowany, więc mam nadzieję, że starczy czasu, aby padło pytanie do p. Burmistrza o połączenie ul. Kosynierów i ul. Obwodowej.
Interesująca dla mieszkańców może być również informacja, kiedy dokładnie ruszy zapowiadany przez GDDKiA remont ul. Gdańskiej oraz remont ul. Puckiej.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

"20. Projekt uchwały w sprawie zasad usytuowania na terenie Miasta Redy miejsc sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży.

21.Projekt uchwały w sprawie ustalenia dla Miasta Redy liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 % alkoholu, przeznaczonych do spożycia poza miejscem, jak i w miejscu sprzedaży.

Można by prosić o jakieś konkrety. Co Rada Miasta uchwaliła w tej sprawie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

własnie a czytales gajos, ze juz nie ma ograniczen w sprzedazy alkoholu typu placowki oswiatowe..czyli tez biblioteki. Ciekawe co teraz szanowne grono Rady wymysli w sprawie Piwnicy Cafe:D
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Może w końcu dostanie koncesje. :D
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Po zmianie Uchwały Rady Miejskiej w sprawie sprzedaży i konsumpcji alkoholi, zabrania się
sprzedaży, podawania i spozywania napojów alkoholowych:
1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej,
2) na osiedlowych terenach rekreacyjnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

- Punkty sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscach sprzedaży muszą być wyposażone w bezpłatne toalety dla konsumentów.
- Zezwolenie jednorazowe wydaje sie na każdy punkt sprzedaży i podawanie napojów alkoholowych na imprezach na otwartym powietrzu, w miejscu do tego wyznaczonym.
- Ustala sie liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa) przeznaczonych poza miejscem sprzedaży na 45 .
- Ustala sie liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na 25.
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Obecnie po zmianie Uchwały RM, każdy lokal gastronomiczny na terenie Redy może wystąpić o pozwolenie na alkohol w tym również " Piwnica Caffe."
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Leśna - Cegielniana.
W dniu 25-02-2008 roku w Urzędzie Miasta w Redzie odbyło sie kolejne spotkanie poswięcone budowie układu drogowego Lesna - Cegielniana. Uczestniczyli w nim wicemarszałek sejmu
M. Struk, strarosta J. Reszke ze swoimi służbami inwestycji drogowych, burmistrzowie i przewodniczący rad Redy i Rumi. Po trwających ponad dwie godziny rozmowach uzgodniono kompromis co do zakresu, kosztów i udziału w nich poszczególnych samorządów Redy, Rumi i Starostwa Wejherowskiego, oraz realnych możliwościach uzyskania wsparcia inwestycji środkami UE z RPO Województwa Pomorskiego. Termin konkursu na dofinansowanie przewidziany jest na koniec kwietnia do tego czasu ww. samorządy dokonają uściślenia kwot udziału własnego aktualizując je odpowiednio do swoich wieloletnich programów inwestycyjnych.
Teresa T.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

T.T pisze:Leśna - Cegielniana.
W dniu 25-02-2008 roku w Urzędzie Miasta w Redzie odbyło sie kolejne spotkanie poswięcone budowie układu drogowego Lesna - Cegielniana. Uczestniczyli w nim wicemarszałek sejmu
M. Struk, strarosta J. Reszke ze swoimi służbami inwestycji drogowych, burmistrzowie i przewodniczący rad Redy i Rumi. Po trwających ponad dwie godziny rozmowach uzgodniono kompromis co do zakresu, kosztów i udziału w nich poszczególnych samorządów Redy, Rumi i Starostwa Wejherowskiego, oraz realnych możliwościach uzyskania wsparcia inwestycji środkami UE z RPO Województwa Pomorskiego. Termin konkursu na dofinansowanie przewidziany jest na koniec kwietnia do tego czasu ww. samorządy dokonają uściślenia kwot udziału własnego aktualizując je odpowiednio do swoich wieloletnich programów inwestycyjnych.
Trochę "stara" ta informacja. W dodatku była zamieszczona w biuletynie informacyjnych UM. Ale i tak dzięki :)

Natomiast do odpowiedzi p. Radnej w sprawie sprzedaży i konsumpcji alkoholi wypada dodać, że uchwały RM są jawne i ogólnodostępne na stronie BIP.
http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/gminy ... da/uchwaly
Proponuję zatem, aby w sprawie konkretnych uchwał zaglądać najpierw tam, bo tak będzie szybciej, a p. Radna nie straci cierpliwości cytując uchwały :D.
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Daruś!
Jak wiadomo sprawa projektu układu "Leśna - Cegielniana" jest cały czas w realizacji. Niestety nie mogę podawać informacji domniemanych. Proponuję zatem zapytać bezpośrednio Burmistrza na stronie www.reda.pl - "pytania do Burmistrza". Sądzę, iż chętnie odpisze na każde Państwa pytanie.
-
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

T.T pisze:Daruś!
Jak wiadomo sprawa projektu układu "Leśna - Cegielniana" jest cały czas w realizacji. Niestety nie mogę podawać informacji domniemanych. Proponuję zatem zapytać bezpośrednio Burmistrza na stronie www.reda.pl - "pytania do Burmistrza". Sądzę, iż chętnie odpisze na każde Państwa pytanie.
-
Pozdrawiam.
Oczywiście wiem o tej możliwości. Ale inwestycje drogowe w mieście nie są moją prywatną sprawą, i nie chodzi o to, żebym JA uzyskiwał jakieś informacje, tylko, żeby MIESZKAŃCY byli regularnie informowani przez władze miasta. Okazją do tego jest m.in. sesja RM i dlatego mam nadzieję, że usłyszymy od p. Burmistrza wyjaśnienia, co się dzieje w sprawie połaczenia ul. Kosynierów i ul. Obwodowej oraz poznamy terminy remontów ul. Gdańskiej i ul. Puckiej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2879 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

darus pisze:...połaczenia ul. Kosynierów i ul. Obwodowej...
W tej sprawie zapewne nic się nie dzieje. Dla Auchan, póki co, wybudowanie tej drogi może się nie opłacać. Ale w lato być może się to zmieni.
Chyba nie wyobrażasz sobie, że Burmistrz będzie informował o braku postępów? :lol:
ODPOWIEDZ