Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Metropolitalne Forum Wojtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

ale czy potrzeba do tego stowarzyszenie i tworzenie etatów??
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

jakie tworzenie etatów?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

jeśli dobrze odczytuje słowa Wójta Luzina... to uczestnictwo w Adamowiczowym Stowarzyszeniu GOM jest płatne... więc chyba przyjdzie Redzie płacić za obecność w tym towarzystwie...
oby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto... bo w tej sytuacji to lepiej byłoby wydać te pieniądze na wejście kapitałowo do SKM... dzięki czemu może by wiecej kolejek jeździło do Redy :)

artykuł w którym wójt Luzina tłumaczy czemu wybrał NORDE a nie GOM http://reda.naszemiasto.pl/artykul/1086 ... 423a,1,3,1
Lagerfeld

12 lat temu

Bardzo dobrze, że Reda będzie członkiem GOM-u. NORDA to przyjacielskie spotkania od czasu do czasu, jak Rysiu napisał " będą dostawać zaproszenia na spotkania". Zabawne bo jeśli ktoś zaprasza a nie ma obowiązku przychodzenia to co to za pomysł z NORDĄ? Rozumiem fakt pewnej lojalności Burmistrza w stosunku do Prezydenta Szczurka( stowarzyszenie w ramach Redy-Chylonki) do tego trochę zobowiązuje. Ale spójrzcie na GOM z dystansem i na chłodno. Skoro mówimy ogólnie MTK w ramach metropolii Trójmiejskiej to bliżej MTK to Trójmiasta niż do Pucka Jastarni czy Helu. Nasze problemy ważniejsze są dla GOM niz dla NORDY czemu? Bo to Trójmiasto zalewa nasze miasto tak motoryzacyjnie jak też jako czynnik ludzki(zwiększanie liczebności mieszkańców). Ostatnio usłyszałem że w Redzie mieszka Trójmiasto gdyż nie stać ich na mieszkanie w Gdyni Sopocie czy Gdańsku. To prawda, zatem czemu nie GOM? Burmistrzowie z Płw. Helskiego mają inne problemy niż redzkie władze. I dlatego bardzo logiczne wydaje się wstąpienie do inicjatywy P.Adamowicza. Co do nacisków to wybaczcie ale m.in ul. 12 marca jest dzieki wielu staraniom Naszych władz skojarzonych w PO. kolejna inwestycja Leśna Cegielniana też dzięki staraniom Naszych władz co tu dużo mówić z PO. Więc co Wam nie pasuje w PO? Nikt nie naciskał na ludzi żeby taka władza była u władzy, nikt chyba prywaty nie uprawia w redzkim UM ..... komentarze co najmniej bezpodstawne i siejące niepotrzebny zamęt. W następnych wyborach samorządowych jako komuś sie nie podoba obecna władza, może ją zmienić. Chętnych z tego co wiem nie zabraknie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Lagerfeld pisze: Bo to Trójmiasto zalewa nasze miasto tak motoryzacyjnie jak też jako czynnik ludzki(zwiększanie liczebności mieszkańców)
Zależy z której strony na to spojrzeć. Ja np. widzę zalew Trójmiasta (głównie Gdyni) przez mieszkańców powiatu wejherowskiego i puckiego :) Oczywiście chodzi mi o dojeżdżających do pracy. Zatem wydaje mi się, że właśnie w tym rejonie powinna zaistnieć współpraca odnośnie rozwiązania choćby problemów komunikacyjnych. Nie ma się co oszukiwać - GOM nam nie zbuduje ani OPATu (czy czegokolwiek "opatopodobnego") ani nie zmodernizuje i nie rozbuduje komunikacji publicznej między powiatami wejherowskim i puckim a Trójmiastem. GOM niestety będzie się fokusował na Gdańsku i gminach skupionych ściśle wokół niego. I w tym rejonie będzie prowadził swoje interesy. Rumia, Reda, Wejherowo są dla Gdańska zbyt odległe i zbyt mało znaczące, by zależało mu na lobbowaniu czy pozyskiwaniu funduszy na ich rzecz. Tak przynajmniej ja to widzę.
Lagerfeld

12 lat temu

Salamandra, z całym szacunkiem do Twej wypowiedzi, zbyt wąsko to widzisz. Nie wiem czemu akurat przeciwnicy skupiają się tylko na Gdańsku? Czy oglądałaś obrady uroczystego podpisania powołania do życia GOM kilka dni temu? Powiat wejherowski akurat reprezentował Nasze interesy starosta wejherowski jako prowadzący obrady i przew. rady miasta Redy Pan Okrój. Wybacz ale jeśli OPAT ma powstać to włąsnie dlatego że Gdańsk bedzie tę inicjatywę wspierał. Jesli chodzi o komunikacyjne rozwiązania to pomaga Urząd Marszałkowski nota bene mieszczący się w Gdańsku, Unijne Środki , powiat i miasto. Zatem mówiąc że co Gdańsk obchodzi Reda to tak jak byś powiedziała co Reda obchodzi Unię Europejską. A jak widzisz Duży (UE) daje masę pieniędzy na inwestycje np w Redzie. Wystarczy trochę uwagi poświęcić na to co dookoła się dzieje. To nic nie kosztuje a potem ma człowiek pełniejszą wiedzę. A co sądzisz o lotnisku w Kosakowie ? Uważasz ze to dobry pomysł prezydenta Szczurka by nad naszymi głowami latały samoloty pasażerskie? I pewnie myślisz jeszcze że dadzą Nam miejsca pracy ? ciekawe zaiste ciekawe.. ja będę z przyjemnością śledził wypadki na naszym podwórku:) Forza GOM, Forza Reda :)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Lagerfeld co Gdańsk zrobił dla OPATU w ostatnich latach? odpowiem Nic oprócz jakiejś dziwnej deklaracji Adamowicza sprzed miesiąca że będzie wspierał ... ble ble ble a Gdynia wraz z samorządami działa na miarę swoich możliwości w tej sprawie od lat, powstają koncepcje projekty, STEŚ, kasę już niemałą wydano w tym kierunku - to tylko przykład
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Lagerfeld – żartujesz czy piszesz powaznie? 12marca powstała dzięki PO, Leśna Cegielniana dzięki PO… a gdyby tak spojrzeć na to w inny sposób, to wyszłoby, że OPATu nie ma dzięki PO, Dworzec jest kiepski dzięki PO, Tunel jest kiepski dzięki PO… Ja rozumiem, ze masz jakieś uwielbienie do PO, ale to Twoja sprawa i nie musisz wszystkich sukcesów pod PO brać.
Z góry pisze, ze nie jestem przeciwnikiem PO, ani wyborcom PISu, ale śmieszy mnie to, że każdą inwestycje zawdzięczamy nie mieszkańcom Redy, ale Platformie, a każdą porażkę czy problem, to już niestety… mała przedsiębiorczość mieszkańców Redy, ale broń Boże nie mieszać w to PO…

Nie wiem od kogo słyszysz takie dyrdymały, że w Redzie mieszkają ludzie bo ich nie stać na Trójmiasto, ale ok. – Twoi rozmówcy – Twoja sprawa. Jednak są w Redzie mieszkania droższe niż w Gdyni i znacznie droższe niż w Gdańsku… więc najwyraźniej ktoś Cię wprowadza w błąd. Oczywiście cena ma znaczenie, ale nie wszyscy kupują mieszkanie tylko dlatego, że jest taniej. Najlepszym przykładem jest Aquasfera, gdzie mieszkania są droższe niż w wielu miejscach w Gdyni… a jednak mieszkania schodzą bardzo dobrze (pewnie dzięki PO)

Nie rozumiem też jakie znaczenie dla Redy ma to, ze Urząd Marszałkowski ma siedzibę w Gdańsku? I co Gdańsk ma do tego, że Reda jest w Unii… ale mniejsza o to.

Powiedz – bo widać, ze jako jedyny wiesz – co takiego (konkretnie) da nam GOM… bo ja chce się przyjemnie rozczarować i zobaczyć jak Adamowicz walczy o OPAT, a nie o inwestycje dla Gdańska… ale jestem pewny, że Szczurkowi bardziej zależy na OPATcie i Redzie niż Adamowiczowi… Mi nie przeszkadza, ze Reda weszła do GOM…. Tylko to, ze weszła tam… nie wiedząc po co tam idzie… przecież na razie jeszcze nie ustalono nawet priorytetów (poza ogólnikami).

Pozatym, możesz Szczurka nie lubić, ale nie żartuj sobie z hasłem „że przez lotnisko w Kosakowie będą nam nad głowami samoloty łatać”… bo niby przez Gdańskie lotnisko to samoloty nie latają? Wytłumacz też kto będzie pracował na lotnisku w Kosakowie, skoro twierdzisz, ze nie będzie tam miejsc pracy?
Lagerfeld

12 lat temu

Wicek Ty sobie żarty stroisz albo na zamówienie teksty piszesz! Ja NORDY nie popieram i tyle. Wyrażam swoją opinię na ten temat. I w Twojej wypowiedzi widać małostkowość. Tak jak w Wejherowie to samo. Poza czubek swego nosa to nie patrzysz. Powodzenia zatem w NORDZIE WICEK! Powrót do władzy chyba się komuś śni.
Lagerfeld

12 lat temu

Wicek bardzo boli Cie to że w Redzie PO ma poparcie ponad 60% ? No cóż PIS-u tutaj nie kochają;) Ale pewnie już o tym wiesz!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Lagerfeld wszystko ok?
To, że nie podoba mi się wychwalanie pod niebiosa PO w każdym temacie, to znaczy, że głosowałem na PIS?

Nie muszę się Ci tłumaczyć ze swoich głosowań, ale (choć pewnie mi nie uwierzysz) mogę Cię zapewnić, ze na PIS czy wcześniej AWS nigdy nie głosowałem... co nie zmienia faktu, że uważam, ze żałosne jest podpisywanie wszystkiego co gdzieś się udaje pod PO...

PO, PIS, SLD, PSL itd zostaw na skale kraju.., o sukcesach samorządów nie powinno się pisać "sukces PO" tylko np. "sukcesów mieszkańców Redy"

Gdzie w mojej wypowiedzi jest "małostkowość"?
I co ja mam wspólnego z Wejherowem? Poza tym, że jadłem tam pizze z 5 lat temu?

Nie boli mnie, że w Redzie PO ma poparcie ponad 60 %...bo niby czemu ma mnie to boleć?
I nie mam też pojęcia czy Redzianie kochają PIS czy nie... to prywatna sprawa każdego mieszkańca Redy i wyobraź sobie, że w odróżnieniu od Ciebie nie jestem tak opętany nienawiścią do ludzi, którzy mają inne poglądy niż ja… ja szanuje głos każdego Polaka, bez względu na to, czy głosuje na PO, PIS czy SLD

Ja nigdy Ci nie kazałem popierać NORDY... ba sam nie jestem jej mega zwolennikiem... ja tylko wole NORDE od GOM... bo nie ufam Adamowiczowi, nie ufam Gdańskowi... tylko proszę nie pisz mi, że jak nie Kocham Gdańskiego wodza PO tzn. że jestem bojówkarzem PIS, a tekst pisze na zamówienie Jarosława Kaczyńskiego - bo taki żałosny atak na moją osobę jest naprawdę poniżej pewnego poziomu... ale ja jestem przecież "małostkowy"

A powiesz (napiszesz) mi w końcu co takiego KONKRETNEGO GOM chce zrobić dla Redy? Bo może jest coś czego w swej małostkowości nie dostrzegam… dlatego, byłbym rad, gdyby tak obeznany w temacie kolega mnie oświecił… a i jeszcze w moim tekście „na zamówienie” pytałem kto będzie pracował na lotnisku w Kosakowie… skoro nie mieszkańcy regionu.
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

pp. Lagerfelda i Wicka proszę o mniej osobistych wycieczek i spuszczenie pary z gwizdka co ostudzi trochę dyskusję

Pax ! ( "między chrześcijany" )
reda29
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Kiedy czytam BZDURY dotyczące partii w takich miastach jak Reda, to muszę się odezwać. Panowie widać też się w partyjne zabawy już włączyli, ale na partiach świat się nie kończy. Lokalny świat powinien wogóle partyjne myślenie wyłączyć. Fakt, że ten czy ów należy do jakiegoś ugrupowania partyjnego nie powinno mieć żadnego znaczenia dla działań w swoim otoczeniu. A podpisywanie się pod sukcesami (wymienione ostatnio nazwy partii, czy w innym wątku nazwiska konkretnych radnych) to działanie typowe dla polityków. Ciekawe kto podpisze się np. pod połączeniem Kosynierów z Redą ;) Tu już pewnie będzie gorzej :)

I zgadzam się z tymi, którzy wieszczą ignorowanie przez Gdańsk naszej części metropolii. Ludzie z Gdańska wrzucają Gdynię i całe okolice do jednego worka i dla nich ważniejsze będą nawet jakieś tam Kolbudy, czy Trąbki Wielkie niż W-wo, czy Reda z Rumią, które to zresztą Gdańszczanie z upodobaniem mylą. Tak na przykład mieszcząca się w Gdańsku GDDKIA nawet nie wspomina o OPAT, natomiast zajmuje się Trasą Kaszubską, bo to zwyczajnie bliższe ich zainteresowaniom i interesom.
To samo jeśli chodzi o kolejkę z lotniska - zupełnie zapomnieli o północnej części aglomeracji, nazywając to jeszcze koleją metropolitarną....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Damian pełna zgoda... właśnie o tym pisałem w odpowiedzi do Lagerfelda, że bez sensu na szczeblu lokalnym jest wymieniać jakieś sukcesy partyjne...
dlatego mnie nie łączcie z żadnym partyjniactwem... to tylko Langerfeld zarzucił mi "pisanie tekstów na zamówienie"

Ja nigdy tego forum nie wykorzystywałem do agitowania za jakąkolwiek partią, bo to forum nie zostało do tego stworzone... natomiast nie mogę porzejść obojętnie nad umiejszaniem sukcesów tutejszej ludności... i przypisywaniu wszystkich sukcesów konkretnej partii...

ale kończe już tą dyskusje, bo dośc mocno odeszliśmy od tematu :)

A świetnym przykładem właśnie tej metropoli w której ma być Reda jest wspomniana przez Ciebie Kolej Metropolitalna... przejeżdżać bedzie przez całe Kaszuby, oczywiscie przez Gdańsk... dojedzie do Gdyni... i tyle... nikt nawet wtedy nie pomyślał o Redzie, Wejherowie itd w metropoli...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Lagerfeld pisze: Wybacz ale jeśli OPAT ma powstać to włąsnie dlatego że Gdańsk bedzie tę inicjatywę wspierał
Zatem podaj proszę choć jeden powód, dla którego Gdańsk miałby to robić. I dlaczego do tej pory nie ruszył w tej sprawie nawet małym palcem u nogi? Dopiero teraz nagle okazało się, że OPAT leży w sferze zainteresowań pana Adamowicza. Chwała mu za to, trzymam kciuki, ale jak wyżej - dlaczego podjął kroki w tej sprawie (na razie zresztą jedynie werbalne) dopiero w momencie, gdy okazało się, że tanią demagogią można zwerbować w swoje szeregi niezdecydowane jeszcze gminy?
Bardzo słusznie zauważył Wicek - gdzie był pan Adamowicz w momencie, gdy powstawała koncepcja kolei metropolitalnej i metropolia dziwnym trafem skończyła się na Gdyni? Tutaj MTK i Puck okazały się już zbędne? Okazały się przydatne dopiero w chwili, gdy można będzie ściągnąć z nich składki?
Wystarczy trochę uwagi poświęcić na to co dookoła się dzieje. To nic nie kosztuje a potem ma człowiek pełniejszą wiedzę
Dziękuję za sugestię :) Uważam, że moja wiedza jest wystarczająca.
A co sądzisz o lotnisku w Kosakowie ? Uważasz ze to dobry pomysł prezydenta Szczurka by nad naszymi głowami latały samoloty pasażerskie?
Uważam, że pomysł nie jest najlepszy, ale nie dlatego, że nad głowami miałyby latać samoloty (jakby nie patrzeć z Rębiechowa samoloty również nie startują pod ziemią), tylko dlatego, że Trójmiasto mimo wszystko nie jest na tyle rozbudowane, by musiało posiadać dwa lotniska. Jeśli Rębiechowo jest w stanie obsługiwać wszystkie loty, a nawet więcej, to Kosakowo uważam za przerost formy nad treścią i wyrzucone pieniądze. Ale to jest sytuacja na dziś. Nie wiadomo, jak będzie za kilka lat, gdy zacznie się ożywienie gospodarcze i być może powstanie potrzeba takiego dodatkowego lotniska. Mimo wszystko ja te pieniądze wydałabym na coś innego.
I pewnie myślisz jeszcze że dadzą Nam miejsca pracy ? ciekawe zaiste ciekawe..
A uważasz, że obsługa lotniska będzie w 100% zautomatyzowana? ;-)
ja będę z przyjemnością śledził wypadki na naszym podwórku:) Forza GOM, Forza Reda :)
Najbardziej spodobała mi się wypowiedź pani wójt z Pszczółek, a mianowicie, że bardzo się chce przyłączyć do GOM, bo jak się siedzi przy takim bogato zastawionym stole, to zawsze jakiś ochłap dla biedniejszego spadnie i ona na to liczy. Zatem ja życzę Redzie, by nie tylko ochłapy dla niej spadały. Ale jak to mówią – nadzieja matką głupich ;-)
ODPOWIEDZ