Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rekowska Góra - pomysły na zmniejszenie liczby wypadków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Co spowoduje zmniejszenie liczby wypadków na Rekowskiej Górze?

Czas głosowania minął 12 lat temu

Ograniczenie prędkości do 60km/h i ustawienie "fotoradaru".
12
32%
Zlikwidowanie dodatkowego pasa w kierunku Pucka.
4
11%
Zbudowanie progów zwalniających.
1
3%
Całkowita przebudowa drogi niezależnie od kosztów.
7
19%
Nie da się nic zrobić. Nieodpowiedzialni kierowcy wszędzie powodują wypadki.
13
35%
 
Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

ArturB pisze:..biedny kierowca znowu ta pogoda, a może to jednak kierowca kierował a nie pogoda ?
Arturze poziom trollowania w Twoim wykonaniu sięga zenitu. Nie znasz okoliczności znaczenia, nie wiesz o nim absolutnie nic, ale oczywiście musisz powiedzieć swoje. Mogłeś jeszcze dopisać że sytuacja nie miałaby miejsca jakby jechał rowerem-najwyżej kolano by sobie obtarł po upadku
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ale nie wypowidam sie o zdarzeniu a jedynie odpowiedzialem na sugestię iż "winna jest pogoda"
Typowe pieprzenie Polaka, winny jest kierowca bo to on prowadzi pojazd, i to jego obowiązek jest jechać tak by się nie rozbić przez pogodę, zająca, dzieci, dziurę w jezdni, chumry na niebie, słonce, brak barierek, koleiny, coś jeszcze ?.
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

to nie miała być sugestia zrzucenia całej wuny na pogodę. nie mniej odegrała ona w tym przypadku pewną rolę. gdyby nie marznący deszcze ten kierowca nie przekonałby się że czasem na drodze mogą wystąpić pewne niespodzianki.
Wzmianka o pogodzie miała nasunąć wszystkim czytającym pewien wniosek: jest zima, padał deszcz - może być ślisko - może być niebezpiecznie - powinienem zachować szczególną ostrożność
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ArturB...
co ty wypisujesz?!
wkurzają mnie takie gadki "typowe pieprzenie Polaka"!!!!
Nawe jak masz rację to forma w jakiej to przekazujesz u mnie - otwiera scyzoryk!!!!
Ktoś cie tu trzyma?
Wyemigruj do Senegalu czy Korei i stamtąd pisz.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ale troche racji trzeba Arturowi przyznać,Polacy to wiecznie marudzący naród,szukający dziury w całym :)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Redzianko - znasz na tyle inne narody by przyznawać tę rację? plizzz....
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

sławek: W Polsce miesiące w których panują bardzo ciężkie warunki drogowe, od lat w takich miesiącach jest najmniej zabitych, najmniej rannych, najmniej wypadków w skali roku. Jest więcej drobnych kolizji ale bez ofiar i rannych.
To wynika z policyjnej bazy SEWIK, i to przyznaje sama policja w mediach im gorsze warunki na drodze tym bezpieczniej.
Większość zdarzeń drgowych a więc i ofiar i rannych ma miejsce za dnia przy dobrej widocznośći, na dobrej nawierzchni, w komfortowych temperaturach, na prostej drodze, zazwyczaj przodują miesiące czerwiec, lipiec i sierpień pod wzgledem ilośći trupów.
Im droga szersza i bardziej prosta tym większe prędkosci i więcej trupów.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze:Redzianko - znasz na tyle inne narody by przyznawać tę rację? plizzz....
byłam w kilku krajach poza granicami Polski i widziałam różnicę w zachowaniu ludzi.Tylko u nas jak się człowiek na ulicy uśmiecha do drugiego ,to stukają się w głowę i mówią, że wariat :),ale nie będę robić OT,bo nie o tym tu mowa.Aha i tylko w Polsce pisze się plizz,a nie please hihihi.pozdrawiam i nie rozpisuję się już nie na temat. :D
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

ArturB, czyli jeżeli wyciągnąć wnioski z tych statystyk to w Polsce prawo powinno zakaz zapinania pasów bezpieczeństwa a na kierownicy zamiast poduszki powietrznej powinny być montowane gwoździe szpikulcem w stronę kierowcy.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ludzie!!!!
Nie chodzi o to czy jesteśmy lepsi czy gorsi i dlaczego.
Chodzi o to żeby na (s)pieprzonej Rekowskiej Morderczej Górce wyeliminować to co porażająco zwiększa skutki wypadków czyli możliwość wypadnięcia z trasy ze szczególnym uwzględnieniem przeciwbieżnego pasa ruchu!!!
I TYLE!
Na całym swiecie niezależnie czy jest to kraina mistrzów czy "miszczów" kierownicy jak sa takie niebezpieczne miejsca to robi sie coś "na wszelki wypadek".
W jednych miejscach robi sie to bo zarządcy dróg przewidują takie sytuacje; w innych - bo następujące po sobie tragedie są sygnałem.
U nas nie robi się NIC.
Przedwczoraj znów jechałem A1 i podziwiałem te napięte liny mogace prawdopodobnie nawet TIRa utrzymać w pasie ruchu!
Przyglądałem się i zastanawiałem czy faktycznie koszt tego na odcinku 300m (bo na max takim mają miejsce na RG najgorsze wypadki) wart jest odpuszczenia na rzecz choćby jednego ludzkiego nieszczęścia.
Ani finansowo ani technologicznie nie wygląda to na "niemożliwe" - więc dlaczego ciagle jest jak jest?
To po prostu skandal że na prostych odcinkach trasy np do Gdańska oddziela się technicznie pasy ruchu
A NIE MOŻNA TEGO ZROBIĆ W TAK EWIDENTNIE NIEBEZPIECZNYM MIEJSCU
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pojawiła się już informacja na temat tego zdarzenia z 6 stycznia
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci-65 ... gorce.html
oraz policyjne podsumowanie długiego weekendu
http://www.wejherowo.policja.gov.pl/ind ... ia&id=1372
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Q....a!!!!!!!!!!!!!!!
Nie chcę mieć takiej "satysfakcji":
"a nie mówiłem"
czytając: "...straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się bocznie z jadącym z naprzeciwka pojazdem..."
Ile potrzeba ludzkich tragedii zanim jakiś "łaskawca" ODDZIELI TE PASY RUCHU?
Co to za PRZEDSIĘWZIĘCIE którego nie można zrealizować - a które w praktyce non-stop oglądam na drogach: jedzie busik; kilku facetów wierci dziury w każdej nawierzchni a na koniec dniowki - kilkaset metrów blaszanej bariery.
Widzieliście to zapewne wielokrotnie - więc: dlaczego nie w tym miejscu?!
Dlaczego jest kasa na oooogromne ekrany akustyczne przy Obwodnicy - czasem w dziwnych miejscach - owszem przydatne ale chyba bezpieczeństwo powinno miec priorytet?!
Skargę trzeba do Unii napisać?!
surykatka
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Można śmiało stwierdzić, że ulica Pucka w Redzie to istny trójkąt bermudzki. Na odcinku dosłownie kilometra drogi dochodzi co chwila do wielu wypadków. Wczoraj po godzinie 19 dachował samochód w rowie. Nie minęły 24 godziny i karambol czterech aut. Jakby tego było mało jednocześnie gdy doszło do karambolu osobówka wpadła do rowu.

Piątek, dachowanie:





Sobota, karambol:


Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

ocenzurowano?
No dobra - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_radość utwór 14
To podsumowanie całej tej debaty - jak widać z tego co się wciąż dzieje.
good by my love, good bye...
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dzisiaj znowu był jakiś "krasz" (około 14), nie widziałem, słyszałem przez CB.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ