Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rekowska Góra - pomysły na zmniejszenie liczby wypadków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Co spowoduje zmniejszenie liczby wypadków na Rekowskiej Górze?

Czas głosowania minął 12 lat temu

Ograniczenie prędkości do 60km/h i ustawienie "fotoradaru".
12
32%
Zlikwidowanie dodatkowego pasa w kierunku Pucka.
4
11%
Zbudowanie progów zwalniających.
1
3%
Całkowita przebudowa drogi niezależnie od kosztów.
7
19%
Nie da się nic zrobić. Nieodpowiedzialni kierowcy wszędzie powodują wypadki.
13
35%
 
Liczba głosów: 37
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Stary, skoro nie potrafisz oszacować czasu przejazdu z Redy do Wejherowa (ile to jest km? 5?) to niestety nie potrafię Ci pomóc
Jeśli nie potrafisz założyć, że na trasie którą znasz będzie korek (do Wejherowa - przypominam: głównie dwa pasy, szeroka droga z poboczami, gdzie możesz jechać "szybko i bezpiecznie"...) to nadal nie mogę Ci pomóc
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

kapelusznik pisze:Stary, skoro nie potrafisz oszacować czasu przejazdu z Redy do Wejherowa (ile to jest km? 5?) to niestety nie potrafię Ci pomóc
Jeśli nie potrafisz założyć, że na trasie którą znasz będzie korek (do Wejherowa - przypominam: głównie dwa pasy, szeroka droga z poboczami, gdzie możesz jechać "szybko i bezpiecznie"...) to nadal nie mogę Ci pomóc
Jarkowi chodzi pewnie o to, że można wyjść dużo, dużo wcześniej, a i tak się spóźnić z przyczyn niezależnych od siebie i usłyszeć "trzeba było wyjść wcześniej". Stąd jego pytanie - to ile wcześniej trzeba byłoby wyjść, żeby wyeliminować WSZYSTKIE niezależne przyczyny naszych spóźnień i się nie spóźnić.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Wcześniej to sobie może wyjechać ktoś kto raz w tygodniu na rynek do Wejherowa jedzie i ma czas. A jeśli ktoś musi dużo jeździć ?Bo np tak zarabia na życie? Oczywiście wiem, na wszystko najlepsza recepta postawić znak ograniczenia prędkości i fotoradar. A może tak projektant/wykonawca drogi by odpowiedział za to złe wyprofilowanie tej badziewnej Rekowskiej Górki? Ktoś to zaprojektował, wykonał, odebrał.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

kapelusznik pisze:Stary, skoro nie potrafisz oszacować czasu przejazdu z Redy do Wejherowa (ile to jest km? 5?) to niestety nie potrafię Ci pomóc
Jeśli nie potrafisz założyć, że na trasie którą znasz będzie korek (do Wejherowa - przypominam: głównie dwa pasy, szeroka droga z poboczami, gdzie możesz jechać "szybko i bezpiecznie"...) to nadal nie mogę Ci pomóc
Ja potrafię oszacować czas.
Za to Ty chyba masz trochę problem nie tylko z szacowanie czasu.
Bo dla Ciebie są tylko dwie opcje
Wyjedź wcześniej albo druga jesteś pseudo rajdowcem i skończysz jak on.

A jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa to nie polega to tylko na stawianiu ograniczeń dla tych co normalnie jeżdżą. Może w końcu należałoby zabrać się za tych co mają przepisy tam gdzie światło nie dochodzi a plecy tracą swoją szacowną nazwę?

A to ograniczenie do 40km/h w miejscu wypadku to chyba na stałe tam zostanie.
Tylko jaki sens, jak nie bardzo jest przestrzegane
Zwalniam przed tym znakiem a z tyłu trąbią i jakieś jeszcze ciekawe rzeczy pokazują

PS
kontynuując to co zaproponowałem
po jeździe do Chyloni i Wejherowa średnia prędkość się obniżyła - obecnie 35,5
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Dwie kolizje drogowe na Rekowskiej Górce w odstępie kilku minut,
powodem była jak zwykle mokra nawierzchnia czyli nie dostosowanie pojazdu do
warunków pogodowych
na szczęście nie ma osób poszkodowanych

do kolizji doszło też na trasie 218 Wejherowo - Krokowa, tu też samochód osobowy wypad z drogi

http://www.nadmorski24.pl/informacje-drogowe.html
agataagata
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Jest to straszna droga, przez ostatni miesiąc przejeźdźałam obok dwoch strasznych wypadków, jestem za czarnym pkt. na tej drodze.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Jak tylko słychać syreny OSP a po chwili jadące wozy z Rumi, od razu przychodzi na myśl Rekowska Górka
... godz.8.30 tak też się stało i doszło do kolejnych dwóch zdarzeń drogowych, dachowania i zderzenia dwóch pojazdów osobowych
wczoraj z informacji auto pilot Radia Gdańsk i Nadmorski24.pl też miały miejsce dwa podobne zdarzenia na tym odcinku na szczęście są to tylko kolizje w których osoby są tylko lekko poszkodowane


... godz.10.40 , znowu wyje syrena i jedzie Rumia, na kamerce TTM widzę że straż kieruje się ponownie w stronę Rekowskiej Górki

... godz.11.50
jednak potwierdziło się, tym razem wypadek, czołówka na słynnym zakręcie
jedna osoba ranna przetransportowana do szpitala

szczegóły na : nadmorski24.pl
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

To nie wina drogi a kierowców. Wystarczy zdjąć nogę z gazu i wrócą cało i zdrowo do domu. Nie potrafią to niech im ziemia lekka będzie. Szkoda tylko że przez swoją głupotę mogą odebrać życie innym
maniek
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Mieszkam w Rekowie Górnym i pokonuję trasę kilka razy dziennie jedyne co przychodzi mi do głowy to prędkość w okolicach 100km/h lub łyse opony innego wytłumaczenie brak!
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

to dobra wiadomość Michał, szkoda tylko, że nikt nie był mądry dużo wcześniej - może Daktyl by nie zginął...
http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadom ... ,id,t.html ......
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Uwierzę, jak zobaczę... W odcinkowy pomiar prędkości nie wierzę, ale zwężenie wystarczy, żeby ograniczyć zapędy "szybkich i bezpiecznych".
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Przede wszystkim ma się pojawić bariera odgradzająca pasy ruchu
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

odcinkowy pomiar prędkości ma być jesienią, najbardziej pomoże jednak bariera, powinno być bezpieczniej
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

ODPOWIEDZ