Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rekowska Góra - pomysły na zmniejszenie liczby wypadków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Co spowoduje zmniejszenie liczby wypadków na Rekowskiej Górze?

Czas głosowania minął 12 lat temu

Ograniczenie prędkości do 60km/h i ustawienie "fotoradaru".
12
32%
Zlikwidowanie dodatkowego pasa w kierunku Pucka.
4
11%
Zbudowanie progów zwalniających.
1
3%
Całkowita przebudowa drogi niezależnie od kosztów.
7
19%
Nie da się nic zrobić. Nieodpowiedzialni kierowcy wszędzie powodują wypadki.
13
35%
 
Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze:
RECIECH pisze:
Salamandra pisze:Ja się obawiam jednego - jeśli teraz będzie miał tam miejsce jakiś wypadek, a nie daj Boże większy karambol, to nie dość, że droga zakorkuje się totalnie*, to nie dojedzie tam żadna karetka pogotowia. Nie wiem czy barierki w tym miejscu to do końca przemyślany pomysł.

* jezdnia po postawieniu barierek jest niestety zbyt wąska, by swobodnie zmieściły się obok siebie dwa auta, a nie ma tam możliwości, by zjechać poza jezdnię, bo jest albo skarpa albo rów
bardzo słuszna uwaga, ale miejmy nadzieję, że wówczas więcej kierowców pozna drogę na Półwysep przez Wejherowo i Kazimierz - co powinno odciążyć Redę
a swoją drogą - nigdy jeszcze nie widziałem tak niechlujnie wykonanych barier - fale Dunaju przy tym to poziomica.... zarówno w poziomie jak i w pionie
Teraz to słuszna uwaga.
A o czym cały czas piszę?
Nie musisz mi przypominać że jeszcze budują, doskonale wiem.
Widzisz , mi nie chodzi czy się coś zmieści na siłę, ale o to czy zostaną zachowane odległości zgodnie z kodeksem . No ale tych co chcą zgodnie z przepisami to najlepiej nazwać marudami.
Zapytam, co z zrobisz w sytuacji jeśli masz przed sobą rowerzystę, na jezdni linia ciągła i wiesz ze ta linia ciągła będzie jeszcze przez np. 3 kilometry? Będziesz za nim jechał czy wyprzedzisz?

PS
nie chce mi się szukać jak to poprawnie napisać więc napiszę fonetycznie
"werfluchten hund"
dla Ciebie może śmieszne dla mnie nie jest
I po co wmawianie komuś nerwowości
i jeszcze jedno, nie mniej ważne - jeśli Cię uraziłem tekstem o nerwusach to przepraszam, to mogło być niezbyt kulturalne - szczere sorki, mogę browara postawić na przeprosiny
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:
jarek - chodzi mi o to, że podchodzisz do wszystkiego zero-jedynkowo... dowcip o czarnym podniebieniu (sami kaszubi też czasem tak o sobie mówią - i to ci z Kartuz, znam takich) - od razu się oburzasz i robisz wrzutki o jakichś przeklętych/cholernych psach, bo tak trzeba tłumaczyć to co napisałeś - nie reprezentujesz wszystkich Kaszubów i na dodatek wysyłasz do Warszawy - miej litość chłopie, ja Warszawy nie lubię bo mieszkałem tam pół roku i wiem co piszę ..... przepisy drogowe dla Ciebie są biblią i nie wyobrażasz sobie, że można linię przekroczyć bo jedzie rowerzysta..... wybacz, ale gdyby tak literalnie stosować się do przepisów ruchu drogowego to np. na trasie na Szczecin zawsze byłyby korki, bo nikt nie robiłby "marginesu" - tam gdzie można to właśnie trzeba to robić, bo martwy przepis nie może rządzić na żywej drodze - i nie piszę tu o notorycznym łamaniu przepisów, ale jeśli jest na tym forum ktoś kto stwierdzi, że nigdy nie złamał przepisu ruchu drogowego to sorki, ale dla mnie kłamie.... więc odpowiem - nie będę idiotą i nie będę jechał 3 km za rowerzystą tylko dlatego, że jest linia ciągła w miejscu gdzie są bariery i będę mógł bezpiecznie go wyprzedzić
Ten sam dowcip jednych może śmieszyć a innych niekoniecznie.
Oczywiście że nie jestem reprezentantem wszystkich Kaszubów. Ale Ty również nie jesteś.
To o wrzutce o psach to nie wrzutka tylko podanie genezy czarnego podniebienia. Bo mam wrażenie że nie wiesz skąd to się wzięło.
Oczywiście wiem że samemu można się śmiać z samego siebie. Najlepiej w wątku - co nas śmieszy - ale ten jest o ruchu drogowym.

Czym się różni kaszub od siekiery?
Siekierę się ostrzy a kaszuba tępi

Dlaczego kaszubi są tacy głupi?
Bo wczasach jak kosa helska była wyspami to skandynawowie wywozili tam swoich chorych umysłowo

Nie wysyłam nikogo do Warszawy. Na drugi raz napiszę - Jedź do.................(wpisz nazwę miejscowości) bo co miałem , wpisać nazwy wszystkich miejscowości na świecie?

A wracając do ruchu drogowego
Jeśli uważasz że kodeks drogowy to martwe przepisy na żywej drodze to po co one istnieją, zlikwidować je i niech każdy jeździ jak chce. Przepisy są martwe wtedy jak ludzie przestają je stosować. Może faktycznie po likwidacji Prawa o Ruchu Drogowym na "żywej drodze" będzie mniej "martwych ludzi"

OK
Widzę że nie chodzi tutaj ani o bezpieczeństwo ani o poprawę czegokolwiek.
Jeśli ten co nie wyprzedzi rowerzysty bo obok ma ciągłą linię to idiota.
No to jestem idiotą i nie ma dla mnie tu miejsca.
W Media_Markt też się nie spotkamy
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:
i jeszcze jedno, nie mniej ważne - jeśli Cię uraziłem tekstem o nerwusach to przepraszam, to mogło być niezbyt kulturalne - szczere sorki, mogę browara postawić na przeprosiny
Chłopie, teraz to ja napiszę 'daj se na luz"
Toć to forum, i nie ma o co się obrażać
Dyskusja jest dyskusją jak ścierają się poglądy
lepiej poglądy niż miecze
PS
chłopie, browarek w samochodzie!?
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze:
RECIECH pisze:
jarek - chodzi mi o to, że podchodzisz do wszystkiego zero-jedynkowo... dowcip o czarnym podniebieniu (sami kaszubi też czasem tak o sobie mówią - i to ci z Kartuz, znam takich) - od razu się oburzasz i robisz wrzutki o jakichś przeklętych/cholernych psach, bo tak trzeba tłumaczyć to co napisałeś - nie reprezentujesz wszystkich Kaszubów i na dodatek wysyłasz do Warszawy - miej litość chłopie, ja Warszawy nie lubię bo mieszkałem tam pół roku i wiem co piszę ..... przepisy drogowe dla Ciebie są biblią i nie wyobrażasz sobie, że można linię przekroczyć bo jedzie rowerzysta..... wybacz, ale gdyby tak literalnie stosować się do przepisów ruchu drogowego to np. na trasie na Szczecin zawsze byłyby korki, bo nikt nie robiłby "marginesu" - tam gdzie można to właśnie trzeba to robić, bo martwy przepis nie może rządzić na żywej drodze - i nie piszę tu o notorycznym łamaniu przepisów, ale jeśli jest na tym forum ktoś kto stwierdzi, że nigdy nie złamał przepisu ruchu drogowego to sorki, ale dla mnie kłamie.... więc odpowiem - nie będę idiotą i nie będę jechał 3 km za rowerzystą tylko dlatego, że jest linia ciągła w miejscu gdzie są bariery i będę mógł bezpiecznie go wyprzedzić
Ten sam dowcip jednych może śmieszyć a innych niekoniecznie.
Oczywiście że nie jestem reprezentantem wszystkich Kaszubów. Ale Ty również nie jesteś.
To o wrzutce o psach to nie wrzutka tylko podanie genezy czarnego podniebienia. Bo mam wrażenie że nie wiesz skąd to się wzięło.
Oczywiście wiem że samemu można się śmiać z samego siebie. Najlepiej w wątku - co nas śmieszy - ale ten jest o ruchu drogowym.

Czym się różni kaszub od siekiery?
Siekierę się ostrzy a kaszuba tępi

Dlaczego kaszubi są tacy głupi?
Bo wczasach jak kosa helska była wyspami to skandynawowie wywozili tam swoich chorych umysłowo

Nie wysyłam nikogo do Warszawy. Na drugi raz napiszę - Jedź do.................(wpisz nazwę miejscowości) bo co miałem , wpisać nazwy wszystkich miejscowości na świecie?

A wracając do ruchu drogowego
Jeśli uważasz że kodeks drogowy to martwe przepisy na żywej drodze to po co one istnieją, zlikwidować je i niech każdy jeździ jak chce. Przepisy są martwe wtedy jak ludzie przestają je stosować. Może faktycznie po likwidacji Prawa o Ruchu Drogowym na "żywej drodze" będzie mniej "martwych ludzi"

OK
Widzę że nie chodzi tutaj ani o bezpieczeństwo ani o poprawę czegokolwiek.
Jeśli ten co nie wyprzedzi rowerzysty bo obok ma ciągłą linię to idiota.
No to jestem idiotą i nie ma dla mnie tu miejsca.
W Media_Markt też się nie spotkamy
No cóż, jak widzę jesteś jedynym, który mógłby rzucić kamieniem..... Ja pozostanę ułomnym człowiekiem, który nie szuka genezy powstania każdego dowcipu dopatrując się we wszystkim złych intencji i podtekstów (jesteś tak ograniczony i pozbawiony poczucia humoru, że nawet nie zwróciłeś uwagi na mój emotikon przy wpisie o "czarnym podniebieniu i wrednych Kaszubach"...). Jeśli zaś chodzi o Twoje podejście do tematu ruchu drogowego to idealnie je opisuje zdanie : "A do jazdy zgodnej z przepisami to nie trzeba infrastruktury tylko jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego.".... naprawdę nie da się dyskutować z Alfą i Omegą, który nigdy nie jedzie 51km/h przy ograniczeniu 50..... masz rację - w Media Markt się nie spotkamy, bo ja już dawno skończę zakupy zanim ty dojedziesz..... i odnośnie tego browara, bo jak widzę odpisałeś : jak bardzo nie masz poczucia humoru świadczy ten wpis o piwie w samochodzie (?)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Czy ktoś (jeżdżący w miarę regularnie z Redy w stronę półwyspu) mógłby wypowiedzieć się w kwestii korków na odcinku od Redy do Pucka w obecnej sytuacji, gdy stoją już barierki na Górce Rekowskiej? Korki są takie jaki kiedyś czy zdecydowanie się powiększyły?
Ostatnio zmieniony |6 Lip 2016|, o 18:36 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Pozostaje tylko przez Wejherowo i Leśniewo albo przez łąki i Mrzezino
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Jako mieszkaniec Ciechocina mogę powiedzieć, że moim zdaniem nie ma większych korków - jest tak samo jak co roku. Ewentualny korek rozładowuje się trochę przed Rekowską Górką dzięki światłom w Ciechocinie - auta, które przejechały za skrzyżowanie na zielonym odjeżdżają trochę od tych, którzy zostali na czerwonym i dzięki temu ruch pod górę idzie w miarę płynnie. Gorzej w Ciechocinie, gdzie włączenie się do ruchu w kierunku na Gdynię bez sygnalizacji byłby prawie niemożliwy. I tutaj ukłon w stronę kierowców z rejestracją GPU - bardzo często się zatrzymują, wpuszczają i zachowują się super w porównaniu do np. turystów, którzy już tak mają dosyć jazdy i trasy na wczasy, że nie ma mowy o przerwie.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Jedyny korek na jaki na razie tam natrafiłam spowodował ciągnik jadący chyba z 30 z zadyszką pod tą górkę.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

dodać można
zepsuty autobus- na szczęście jechał z górki i i udało go się jakoś sturlać ale i tak było 30 minut w plecy
rowerki
osoby na skuterach-tych skuterach za małe pieniążki z TESCO co to pod górkę najlepiej pchać

ciekawi mnie jak to będzie jak leśniki będą chcieli wjechać do lasu a potem wyjechać?`
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Wczoraj jechałem - nie widzę żadnych problemów z wyminięciem skutera czy rowerzysty. Korka też nie widziałem, w żadną ze stron. Nie licząc torped zbliżających się z wielką prędkością, zdziwionych że jakaś zawalidroga jedzie tylko 5 km/h więcej niż można
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Czy zgodzicie sie ze mną?
Z roku na rok samochodów przybywa. Turystów na półwyspie i okolicach też ( mam tam rodzine i znajomych, to wiem) Jeśli tak jest, to korki w Redzie powinny byc coraz większe. A nie są. Czasem coś się przytka (szczególnie w weekend), ale się jedzie. Pomału, bo pomału, ale się jedzie. Ja tradycyjnie jeżdżę tam pociągami, i chwalę sobie.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Romek pisze: korki w Redzie powinny byc coraz większe. A nie są.


Rozumię Romek że tylko przypuszczasz że korki są mniejsze, ale tylko na ul.Gdańskiej
bo ogólnie w Redzie ich ilość na pewno się nie zmniejszyła
większość "swojaków" albo "pucków" jezdzi tradycyjnie objazdem przez ul.Obwodową, a część przez ul.Morską
widać też że GPS naprowadza turystów na skróty,tam gdzie nie ma korków
czy też ostatnio jezdzące nawet autobusy PKS GDYNIA do Karwi
to co dzieje się w ostatnich miesiącach w Redzie na ul.Obwodowej na pewno przerosło oczekiwania mieszkańców
i mam nadzieje że urzędników też.
Ilość samochodów wzrosła na pewno o jakieś 30% a w weekendy (momentami) nawet może 50%
... postaram się kiedyś wkleić fotkę, bo może ktoś nie wierzy
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Major pisze:
Romek pisze: korki w Redzie powinny byc coraz większe. A nie są.


Rozumię Romek że tylko przypuszczasz że korki są mniejsze, ale tylko na ul.Gdańskiej
bo ogólnie w Redzie ich ilość na pewno się nie zmniejszyła
większość "swojaków" albo "pucków" jezdzi tradycyjnie objazdem przez ul.Obwodową, a część przez ul.Morską
widać też że GPS naprowadza turystów na skróty,tam gdzie nie ma korków
czy też ostatnio jezdzące nawet autobusy PKS GDYNIA do Karwi
to co dzieje się w ostatnich miesiącach w Redzie na ul.Obwodowej na pewno przerosło oczekiwania mieszkańców
i mam nadzieje że urzędników też.
Ilość samochodów wzrosła na pewno o jakieś 30% a w weekendy (momentami) nawet może 50%
... postaram się kiedyś wkleić fotkę, bo może ktoś nie wierzy
Ja również uważam, że ogromna masa samochodów zamiast Pucką jeździ teraz Obwodową - jedzie się teraz w sznurku samochodów, podczas gdy jeszcze parę lat temu (podobnie jak Hutniczą w Gdyni) można było szybko przejechać. Korki na Gdańskiej właśnie dzięki temu się trochę skurczyły, choć Pucka faktycznie mocno obłożona. Sporo moich znajomych z Polski jedzie nad morze - nawet na Półwysep, przez Wejherowo kierując się na Piaśnicę, a potem Władysławowo. Gdyby tak jeszcze więcej ludzi śmigało przez Kazimierz na Puck to może byłoby trochę lżej latem u nas . Prawdziwy dramat zacznie się jednak zapewne jak otworzą aquapark
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Major pisze:
Romek pisze: korki w Redzie powinny byc coraz większe. A nie są.


Rozumię Romek że tylko przypuszczasz że korki są mniejsze, ale tylko na ul.Gdańskiej
bo ogólnie w Redzie ich ilość na pewno się nie zmniejszyła
większość "swojaków" albo "pucków" jezdzi tradycyjnie objazdem przez ul.Obwodową, a część przez ul.Morską
widać też że GPS naprowadza turystów na skróty,tam gdzie nie ma korków
czy też ostatnio jezdzące nawet autobusy PKS GDYNIA do Karwi
to co dzieje się w ostatnich miesiącach w Redzie na ul.Obwodowej na pewno przerosło oczekiwania mieszkańców
i mam nadzieje że urzędników też.
Ilość samochodów wzrosła na pewno o jakieś 30% a w weekendy (momentami) nawet może 50%
... postaram się kiedyś wkleić fotkę, bo może ktoś nie wierzy
Pan Burmistrz kiedys powiedzial, ze na ulice Morska tez czekali turysci, mam nadzieje, ze kiedys bedzie sie troszczyl tak o swoich mieszkancow.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

kapelusznik pisze:Wczoraj jechałem - nie widzę żadnych problemów z wyminięciem skutera czy rowerzysty. Korka też nie widziałem, w żadną ze stron. Nie licząc torped zbliżających się z wielką prędkością, zdziwionych że jakaś zawalidroga jedzie tylko 5 km/h więcej niż można

Wymijanie jest to przejeżdżanie lub przechodzenie obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku.

Jak na rekowskiej górce można wymijać?
ODPOWIEDZ