Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dymy nad Redą :(

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

@goya moglabys podeslac adres tej strony Krakowa...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

W TV było, więc strony nie widziałam, ale mówili o stronie UM. Tylko teraz pytanie czy Kraków przypadkiem nie jest podzielony? Ale spróbuję znaleźć.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ta strona jest ogolnodostepna, czyli mozna toksyczne domy z Redy tez zaznaczyc
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

To musiałam coś z tym logowaniem źle usłyszeć
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ale moim zdaniem ta strona, ktroa podalas to co innego niz to o czym pisalas, ale moze sie myle...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby u nas na tej nanosić.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jesli chcecie moge stworzyc osobna mape, i bedziecie tam zaznaczac.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Popieram rękami i nogami.Chodząc wieczorami z psem co chwila natykam się na śmierdzące wyziewy z kominów,wręcz czuć swąd topionego plastiku.Takie wyziewy są bardzo szkodliwe nie tylko dla środowiska ale przyczyniają się do raka krtani,gardła i płuc.Ci ludzie nas po prostu z premedytacją trują i narażają na poważne choroby.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ja też własnie dzisiaj, po wieczornym spacerze z psem, miałam dosyć "świeżego" powietrza. I dlatego chętnie zaznaczę takich trucicieli z mojego rejonu.
bozia
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Szczeże Panią rozumiem
Sam mam dom w Redzie ale takie czasy , Bloki powstały bez naszej zgody , w ramach budowy miał być gaz na każdej ulicy czekałem dziesięć lat , postawiłem piec na "wszystko" nie pozostawiono mi wyboru , choć dalej jak głupi mam nadzieję i mam stanowisko w kotłowni na piec gazowy . Sam z Żoną mieszkam w Anglii dzieci palą paletami ( z braku pieniążków hoć pomagamy jak możemy , nie mamy żadnych oszczędności na starość, chcemy przetrwać wieczny kryzys).Jestem inżynierem zrobiłem kilka prób z elektrofiltrami własnej "roboty" , jeszcze wymaga pracy wprawdzie zbiera ciężkie cząstki (ołów i węgiel), ale wymaga dopracowania i regularnego czyszczenia komina bo nie ma cudów co nie pójdzie na Pani okno zostanie na filtrze i w kominie , a nawet nie mam środków żeby dokończyć pomysł ani nie mam ochoty wracać tu się lepiej przydaję dzieciom , wrócę na emerytóre morze wtedy.
A co do "Vendety" , byliśmy cichą wioską , potem zciągano właściwie Element z całej polski Pani nie wie kim byli pierwsi "budowlańcy?" Elektrowni co tu się działo teraz się to ucywilizowało , Kaszubi pamiętają i równierz to jak nas wywłaszczali za równowartość kwintala zbożą za ar ziemi bez prawa odmowy.
Staliście się intruzami to blokowi powinni się asymilować jak ja emigrant w Anglii.
Pozdrawiam Franciszek
Zapewniam że leży mi na sercu Mój komin , już dawno zmusiłem sterownik pieca do reakcji na jego otoczenie nie jest tołatwe mam do dyspozycji jedynie kontrole dolotu powietrza przez kontrole temperatóry wody i co ciekawe spalin ,jeszcze chciałbym to owiązać z kontrolą pierwiastków ciężkich
bozia
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Do Pań "Buba" i "Goya"

Proszę atakować Radnych !! Gdzie są obietnice z przed trzydziestu laty jak budowano Hotelowiec Żarnowiec w Redzie ?: będzie gaz na każdej ulicy , przynajmiej jest kanalizacja bo by jeszcze gnojowicą śmierdziało a tego Noski Pań by nie zniosły.
Włączyłem się do dyskusji boto wszystko wygląda jak byśmy my Kaszubi dobudowali Slamsy do Waszego Osiedla , trochę obiektywizmu , na pewno trzeba coś zrobić z kominami ale to my straciliśmy ziemie przodków na "Wasze Bloki" , to Wy wprowadziliście się do naszego środowiska! Rzeczywiście trzeba coś ztym zrobić , może by tak wykorzystać środki Unijne ? Czemu nie krytykujecie miasta?
Karać każdy by chciał : ato za skrzynki pocztowe , a to za psa , a Panie jeszcze chcą karać za Biede bo wszystkim co popadnie palą najubożsi , Oni też kochają Dzieci i nie pozwolą żeby Marzły .
Trochę obiektywizmu.
A tak a propo , sprzątnęły Panie po pieskach ?? Są pojemniki i torebki , a i tak łatwiej wpaść w Gówno niż znależć kawałek węgla do pieca.
Franciszek
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Nie lubię dyskusji typu "my i oni". Czy to ma jakiś sens?
pi
bozia
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Masz Rację "Nie lubię dyskusji typu "my i oni". Czy to ma jakiś sens?" i ja tego nie lubię rozrost Redy przyniósł wiele dobrego dla wszystkich , ale czytając te utyskiwania niektórych o kominy traktuje jak atak na rdzennych , pokoleniowych mieszkańców , nie dość że nagle znaleźliśmy się w środku miasta to jeszcze wołanie o karanie za kominy a właściwie biede zamiast dać sobie trud i znaleźdź prawdziwe przyczyny nieprawda?
Wszystkim byłoby łatwiej , morze zniknie "my - wy". Są środki Unijne gdzie jest GAZ??????????
Będe bronił te domki , jest wiele zalet : nie płace czynszu , kupuje opał kiedy mam pieniądze itp.
Jak nie wskazać błędów myślenia takich jak w.w. Panie . Nie widziałe nikogo w obronie więc zajmóje to miejsce i czekam na wsparcie . Nie jesteśmy "Skansenem" jesteśmy Faktem . Franciszek
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

bozia pisze: nagle znaleźliśmy się w środku miasta to jeszcze wołanie o karanie za kominy a właściwie biede zamiast dać sobie trud i znaleźdź prawdziwe przyczyny nieprawda?
Bozia, ale jakie to ma znaczenie, czy ktoś nagle znalazł się w środku miasta czy też nie? Zanieczyszczanie środowiska jest zabronione niezależnie od okoliczności.
Są środki Unijne gdzie jest GAZ?????????? Będe bronił te domki , jest wiele zalet : nie płace czynszu , kupuje opał kiedy mam pieniądze itp.
A czy sądzisz, że gaz byłby za darmo? Bo szczerze mówiąc nie rozumiem argumentu, że "palimy czymkolwiek, bo nie mamy gazu". Można nie mieć gazu, a mimo to ogrzewać dom w sposób dopuszczalny, nie wykraczając poza normy.
ODPOWIEDZ