Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

9 samochodów w karambolu

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Przyczyna porannych korków
Na drodze krajowej nr 6, na granicy Redy i Rumi w poniedziałek rano zderzyło się dziewięć samochodów. Policja twierdzi, że to tylko kolizja, nikomu nic się nie stało, ale są duże utrudnienia w ruchu.

Rano na Pomorzu w niektórych miejscach temperatura spadła poniżej 0 stopni C. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Dziennik Bałtycki
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

To jest okropne co się ostatnio dzieje. Ciągle słyszę syreny po parę razy dziennie a to straż a to karetka. Częstotliwość zwiększyła się co najmniej 2-krotnie. Strach pomyśleć co będzie jak pogoda sie pogorszy
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

ja akurat przejezdzalam obok tego zdarzenia,bylam 5 min po kolizji,korek masakratyczny sie zrobil...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

"Szybciej, Szybciej , tempo 30 na osiedlu nie bo stracę 10s to zamach na moją wolnośc, 50ka na Gdańskiej to za wolno, lecim 120 ..."
Polska jest niemal najbardziej barbarzyńskim krajem/narodem na drogach w Uni Europejskiej, ginie u nas najwiecej ludzi na 1mln mieszkańców, wyprzedza nas tylko z tego co pamiętam Bułgaria i Rumunia.

Osobiście nie mam NIC PRZECIW aby się rodacy mordowali skoro chcą, problem w tym że jak jakis idiota postanawia popełnić samobójstwo to zabiera ze sobą postronne osoby nie łamiące ograniczeń/zasad.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Karamol na zatłoczonej drodze to nic innego tylko gapiostwo.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Karamol na zatłoczonej drodze to nic innego tylko gapiostwo.
Też, ale głównie efekt tego, że niektórzy łudzą się, że uda im się oszukać korek. Więc jak tylko zobaczą wolną lukę na którymś pasie, to pędzą tam na złamanie karku, a potem się okazuje, że nagle trzeba hamować, niemal w miejscu i stłuczka gotowa.
Codziennie jestem świadkiem takich sytuacji, aż dziw, że takie karambole nie mają miejsca częściej.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ludzie jeżdżą za blisko siebie w stosunku do prędkości z jaką jadą, ufają swoim zmysłom i nie potrafią policzyć ile m przejadą przy danej prędkości biorą pod uwagę fakt iż potrzeba ok 1s na reakcję i naciśnięcie hamulca.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Z drugiej strony, w zagęszczonych miejscach nadgorliwi kierowcy utrzymują zbyt długą odległość między samochodami, wskutek czego skrzyżowanie przejeżdża na jednej zmianie pięć aut zamiast piętnastu. Tak też się tworzą korki. Nie namawiam do szaleńczych wyścigów i jazdy na zderzaku ale proszę zgęszczać ruchy jeśli ktoś za państwem też chce wjechać. Oczywiście w realnym świecie to tak idealnie nie działa ale spróbujmy sobie ułatwić życie i nie przesadzać w żadną stronę.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Tak przy okazji wolicie żyć w świecie autostrad w centrum miasta i ekranów akustycznych i via tool jak w Redzie Wejherowie czy może w świecie gdzie to pieszy i słabszy ma pierwszeństwo, Shared Space jak np w Brnie

Artur
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

film jak z innej planety... nikt nie trąbi, nie ciśnie się na chama... Ulica prawie jak Świętojańska w Gdyni - prawie robi jednak wielką różnice.
pozytywnie jakby tak było w centrum czy okolicy dworców czy szkół każdego miasta.
fazi6
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nam jeszcze niestety daleko do takiej kultury :wink:.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Mogę się założyć że ta ulica wcześniej miała 4 pasy ruchu, ot na zachodzie juz dawno zrozumiano ze w miesicie to ludzie zyja a nie samochody. Miasto bez ludzi umiera.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ArturB pisze:Mogę się założyć że ta ulica wcześniej miała 4 pasy ruchu, ot na zachodzie juz dawno zrozumiano ze w miesicie to ludzie zyja a nie samochody. Miasto bez ludzi umiera.
Ja to się w ogóle dziwię, że w tym miejscu chce się komuś autem jeździć. Na pierwszy rzut oka widać, że piesi przemieszczają się tam szybciej niż zmotoryzowani ;-)
ODPOWIEDZ